Új válasz 
Segítek
2011-02-03, 22:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-02-04 - 05:23. Szerkesztette: zebaoth.)
Üzenet: #2051
RE: Segítek
Első nekifutásra nyiss egy topikot magadnak a Zene áttekintőben és oszd meg a zenéidet. Csak hasznos tanácsokat fogsz kapni és úgy egyszerűbb is a válasz.
Válasz idézéssel
2011-02-04, 11:33
Üzenet: #2052
hejj

Fontos tudnunk, hogy megközelítőleg milyen stílusban próbálkozol, mert nagyon nem mindegy. Masteren személy szerint nem használok mást csak egy limitert, sztem nem optimális ha az összes sávot leküldöd egy kompresszor gyomrába, mert nem minden elemhez szükséges. Doboknál figyelj a hangok lecsengésének hosszára, hogy ha sűrűn szól akkor összemosódhat. Van egy praktikus opció minden sample "misc" fülén, a cut-cutby, ez segíthet, vagy a fade in/out-al machinálni.dobokra rengeteg technika létezik, van aki pl ki eq-za a dob minták hasznos részét, tehát pl egy cin hangnál lenyesi a mélyet, közép nagy részét és csak az ízét adó tartományt emeli. Ezért is írtam, hogy fontos milyen műfajban zenélsz mert az előbb írt technika nem minden zenében praktikus. van olyan dnb előadó aki pl az ütem domináns elemeit, kick, snare, cin, külön sávokon compresálja, majd ezeket egy submixen gitártorzítóval színezi.

ezt érdemes elolvasni : http://www.impulsecreator.hu/cikk.php3?cid=1043
Válasz idézéssel
2011-02-04, 11:45 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-02-04 - 11:47. Szerkesztette: Gippo.)
Üzenet: #2053
A stílus hip-hop teljesen.
Btw köszi a választ! Smile
Válasz idézéssel
2011-02-09, 10:26
Üzenet: #2054
Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 9.7et használok, és mikor egy hangot rakok be, vagy vsti t nyitok, akkor felugrik mindig fenntre, ha új pattenrt nyitok akkor is bal oldalon felugrik a patterns hoz és nagyon idegesítő h akár mit nyitok, csinálok mindig ugrál a bal oldalon

[Kép: fl9.7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Válasz idézéssel
2011-02-10, 10:40
Üzenet: #2055
Ha a kis nyilacskákra kattintasz az effects mellett, akkor összecsukja azt a szekciót és nem lesz ez a gond-elvileg.
Válasz idézéssel
2011-02-10, 23:23
Üzenet: #2056
hiába "csukom be" mindet, újra lenyílik mind amelyikre kattintok..Confused
Válasz idézéssel
2011-02-11, 20:48
Üzenet: #2057
(2011-02-09 10:26)Pheven Írta:  Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 9.7et használok, és mikor egy hangot rakok be, vagy vsti t nyitok, akkor felugrik mindig fenntre, ha új pattenrt nyitok akkor is bal oldalon felugrik a patterns hoz és nagyon idegesítő h akár mit nyitok, csinálok mindig ugrál a bal oldalon

[Kép: fl9.7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

HI!

én még nem találkoztam ilyen problémával .de.probáldmeg azt ha valóban egy hangszer megnyitása után auto ugrik a bal oldali lista,hogy .. a bal oldali lista tetején van egy ilyen felirat: BROWSER - AUTO.

pontosan az "auto"szócska mellett van 1 lefele mutato nyilacska.

csak annyit írok mivel fejből nemvágom,hogy ha rákattolsz kb.4-5 választásod lesz.

vagy snap 1-4 válaszd,vagy frozen

üdv.
Válasz idézéssel
2011-02-12, 12:20
Üzenet: #2058
Sziasztok! Elég nagy problémám lenne, remélem a megoldás annál egyszerűbb :\ Eddigi 4 éves fles pályafutásom alatt nem találkoztam ezzel, nem tudom mitől van... nem tudok kimenteni semmilyen formátumban egy zenét fl-ből, mert a végtermékben fura recsegés hallatszik, de az fl-ben lejátszva tökéletes a hangzás! Mi okozhatja ezt? A guitar rig 3 ami újdonság, de nem hinném, hogy attól van ez... valaki?
Válasz idézéssel
2011-02-12, 22:08
Üzenet: #2059
Sziasztok!
Lenne egy kérésem. Lassan másfél éve, hogy használom az FL Studio-t. Nagyrészt tutorial videókból tanultam úgy használni, ahogy most megy, de valahogy még mindig nem az igazi. Confused Valahogy nem egészen tiszta még mindig egy pár effekt a mixerben, hogy mire való.
A kérésem az lenne, hogy tudnátok olyan oldalt vagy oldalakat belinkelni, ahol leírják nagyjából, hogy mi mire való a programban? (például az effekteket a mixerben)

Szeretnék a jövőben jobb minőségű szerzeményeket összehozni és ezért kérem a segítségeteket. Smile
Egyébként a kész zenéimet a zenei áttekintő topic, Dave zenéi téma alatt nézhetitek meg. Smile Tanácsokat és véleményeket szívesen fogadok. Smile

Köszönöm előre is!

Dave
Válasz idézéssel
2011-02-12, 23:26
Üzenet: #2060
Itt egy tutorial, remélem segít!

Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás