Új válasz 
Segítek
2011-02-13, 09:47
Üzenet: #2061
RE: Segítek
Köszi! A reeverb és a delay megy, de a többi videója nagyon jó. Köszi mégegyszer! Smile
Válasz idézéssel
2011-02-14, 09:29
Üzenet: #2062
(2011-02-11 20:48)mpomusic10 Írta:  
(2011-02-09 10:26)Pheven Írta:  Sziasztok, olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy 9.7et használok, és mikor egy hangot rakok be, vagy vsti t nyitok, akkor felugrik mindig fenntre, ha új pattenrt nyitok akkor is bal oldalon felugrik a patterns hoz és nagyon idegesítő h akár mit nyitok, csinálok mindig ugrál a bal oldalon

[Kép: fl9.7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

HI!

én még nem találkoztam ilyen problémával .de.probáldmeg azt ha valóban egy hangszer megnyitása után auto ugrik a bal oldali lista,hogy .. a bal oldali lista tetején van egy ilyen felirat: BROWSER - AUTO.

pontosan az "auto"szócska mellett van 1 lefele mutato nyilacska.

csak annyit írok mivel fejből nemvágom,hogy ha rákattolsz kb.4-5 választásod lesz.

vagy snap 1-4 válaszd,vagy frozen

üdv.

Frozen en volt, 1esre raktam, úgy néz ki jó, köszönöm Smile
Válasz idézéssel
2011-02-15, 17:45
Üzenet: #2063
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Hogyan tudnék könnyen úgy összerakni egy vagy több dallamot egy zenéhez, hogy nem tanultam zongorázni? Szeretnék elkezdeni egy új projektet, csak valahogy semmi ihletem. Confused
Eddig valahogy maguktól jöttek a dallamok, de most nemigazán jut semmi eszembe. Confused

Köszi előre is!

Dave
Válasz idézéssel
2011-02-15, 18:04
Üzenet: #2064
A válasz egyszerű:

Ne erőltesd. Ha nincs ihleted, akkor ne fogj zenélésbe, de próbálj hallgatni többféle stílusú zenét, hátha valami újat ezáltal is bele tudsz tenni. Szerintem görcsösen semmi zeneszerűséget, sőt, semmit nem tudsz összehozni...

Egyéni vélemény, ha gondolod, vedd komolyan... Smile

A zongorához annyit, hogy szerintem itt senki sem tanult zongorázni a fórumon (lehet, hogy páran igen), erre ajánlom a YouTubeon fellelhető tutorialokat:

http://www.youtube.com/results?search_qu...elody&aq=f

Nagyjából ezek lennének Smile
Válasz idézéssel
2011-02-15, 18:28
Üzenet: #2065
Ehh, hát erről szól maga a zeneírás... Könnyen csak akkor fog menni ha istenadta tehetséged van hozzá, de az elég ritka.
Az én ötleteim saját tapasztalat alapján:
1. Hallgass sok zenét és figyelj a felépítésre, a dallamokra, próbálj több stílust is, mindenhonnan lehet ihletet nyerni. (pl. Nekem nem rég egy Quimby szám adta meg a kezdő lökést, aztán valami egész más sült ki belőle, de az indított el.)
2. Ha van valamilyen hangszered vagy játékszintid kezdj el játszani vele: ritmusokat, dallamokat. Ha jól hangzik valami, próbáld folytatni. (Van, hogy fejben már tudom melyik hangot szeretném, de gyakorlatban még meg kell keresni.)
3. Kezdj el szórakozni a különböző akkordokkal piano roll nézetben.
Válasz idézéssel
2011-02-15, 19:07 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-02-15 - 19:15. Szerkesztette: Dave1991.)
Üzenet: #2066
(2011-02-15 18:04)Hardflamer Írta:  A válasz egyszerű:

Ne erőltesd. Ha nincs ihleted, akkor ne fogj zenélésbe, de próbálj hallgatni többféle stílusú zenét, hátha valami újat ezáltal is bele tudsz tenni. Szerintem görcsösen semmi zeneszerűséget, sőt, semmit nem tudsz összehozni...

Egyéni vélemény, ha gondolod, vedd komolyan... Smile

A zongorához annyit, hogy szerintem itt senki sem tanult zongorázni a fórumon (lehet, hogy páran igen), erre ajánlom a YouTubeon fellelhető tutorialokat:

http://www.youtube.com/results?search_qu...elody&aq=f

Nagyjából ezek lennének Smile

Köszi a lniket! Smile
Igen, tapasztaltam már, hogyha erőltetem, nem tudok semmi jó dallamot vagy ritmust összerakni egy zenéhez. Ezért nem is szoktam ilyenkor nekiállni zenét készíteni, csak most lenne kedvem hozzá, de tényleg semmi ötletem. Big Grin
A legutolsó hozzászólásom óta gondolkozok valami új dallamon, talán most össze is tudtam hozni egyet, szóval most fel is jegyzem a progiban. Big Grin

Köszi mégegyszer! Smile
(2011-02-15 18:28)dogeiz Írta:  Ehh, hát erről szól maga a zeneírás... Könnyen csak akkor fog menni ha istenadta tehetséged van hozzá, de az elég ritka.
Az én ötleteim saját tapasztalat alapján:
1. Hallgass sok zenét és figyelj a felépítésre, a dallamokra, próbálj több stílust is, mindenhonnan lehet ihletet nyerni. (pl. Nekem nem rég egy Quimby szám adta meg a kezdő lökést, aztán valami egész más sült ki belőle, de az indított el.)
2. Ha van valamilyen hangszered vagy játékszintid kezdj el játszani vele: ritmusokat, dallamokat. Ha jól hangzik valami, próbáld folytatni. (Van, hogy fejben már tudom melyik hangot szeretném, de gyakorlatban még meg kell keresni.)
3. Kezdj el szórakozni a különböző akkordokkal piano roll nézetben.

Igen, ugyanígy szoktam én is elkezdeni egy zenét. Sokszor egy kész zene alapján kezdek el egy zenét, annyi változtatással, hogy az eredeti zenében lévő ütemre egy új dallamot próbálok kitalálni. Ez mondjuk sokszor be is jön, de nem mindig, mert van, hogy az eredeti zene dallamánál kötök ki. Big Grin

A másodikra csak annyit, hogy ez nálam is ugyanígy van, csak akkor van nálam gond, ha olyan dallamot találok ki, ami több note-ból áll, úgy értem, hogy egyszerre több hang szól (3 vagy 4).

Egyébként köszi a tanácsokat! Smile
Válasz idézéssel
2011-02-15, 20:25
Üzenet: #2067
Sziasztok Smile nem tudom jó helyen járok-e, lenne egy kérdésem. Tudnátok ajánlani valamilyen eszközt..vst-t amivel kitudnék "mondatni" egy angol szót, vagy mondatot?
Válasz idézéssel
2011-02-15, 20:31
Üzenet: #2068
Persze, erre létezik a Speech synthtetizer, alapban benne van az FL-ben, mint plugin Smile Ugyan nem tökéletes a kiejtése, de szerintem tetszeni fog Wink
Válasz idézéssel
2011-02-15, 20:41
Üzenet: #2069
Okés Köszi! őő ezt a plugint már régebben megnéztem érintőlegesen, de most, hogy szükségem lenne rá - nem találom sehol, a vst-k közül eltűnt Dodgy
Válasz idézéssel
2011-02-15, 20:45
Üzenet: #2070
Step sequencerben a samplerre jobb gomb ---> Insert vagy Replace ---> Speech synthesizer, itt találod.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás