Új válasz 
Segítek
2011-03-05, 10:20
Üzenet: #2121
RE: Segítek
A tempót megváltoztatni felül a play/stop/record gombok mellett találod, ami alapból 140BPM. Kattints rá és húzd az egeret fel vagy le. Ha felfelé csinálod, növeled a tempót, ha lefelé, akkor csökkented. Persze tudod automatizálni is, csak kattints a tempóra jobb gombbal, majd a Create Automation Clip funkciót választod. Smile
Válasz idézéssel
2011-03-07, 16:20
Üzenet: #2122
Hello!
Valaki tudna nekem segíteni Fidget Hause zenét készíteni elmagyarázni hogy kell be álltani a vst meg stb??? mert Hause zenét tudok jól csinálni de Fidget hausal szeretnék foglalkozni de egyedül semmire nem jutok Sad ha kell tudok adni msn-címet is stbSmile
Válasz idézéssel
2011-03-07, 18:40
Üzenet: #2123
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy ha Fl-ben a zenére ráteszek egy acapellát, akkor néha random kihagy, tehát 1-2 mp-re elhalkul a szövegelés. Nem lenne ez gond, de hogy ha kimentem, akkor is ezt csinálja. Megpróbáltam úgy is, hogy a projectet kimentegettem hangsávonként, majd visszatöltöttem és úgy tettem rá. Ugyanaz a probléma.

Tapasztaltatok már ilyet?
Válasz idézéssel
2011-03-07, 19:55
Üzenet: #2124
(2011-03-07 18:40)Gippo Írta:  Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy ha Fl-ben a zenére ráteszek egy acapellát, akkor néha random kihagy, tehát 1-2 mp-re elhalkul a szövegelés. Nem lenne ez gond, de hogy ha kimentem, akkor is ezt csinálja. Megpróbáltam úgy is, hogy a projectet kimentegettem hangsávonként, majd visszatöltöttem és úgy tettem rá. Ugyanaz a probléma.

Tapasztaltatok már ilyet?

Plugineknél szokott ilyesmi lenni akkor, ha demó verziós egy adott plugin. Nem tettél rá egy olyan effektet, ami demó verziós?
Válasz idézéssel
2011-03-07, 20:09
Üzenet: #2125
Dodgy....Big Grin köszi Blush
Válasz idézéssel
2011-03-09, 12:36
Üzenet: #2126
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Most kezdem tanulgatni a "zenekészítést" és mivel teljesen hülye vagyok a témához (még), ezért szeretném, ha adnátok néhány tippet/tanácsot, hogy mivel kezdjem, milyen sorrendben haladjak...stb. Jöhetnek tutorialok, videók, pdf-ek, minden. :-) Jelenleg a program kezelőfelületével ismerkedem.
Végső célom, hogy dance/house/trance zenéket tudjak készíteni, esetleg (ha minden jól megy) ehhez hasonló (
) remixeket is. Tudom, hogy jelenleg nagyon messze vagyok ettől a szinttől, de bízom benne, hogy kitartó munkával és jó pár év gyakorlással sikerülhet.
Érdekelne, hogy az ilyen zenékben általában milyen hangszereket szoktak használni (loopok és VST-k miatt), illetve, hogy milyen pluginok fognak kelleni nekem a jövőben ehhez. Kérdezném, hogy lehet-e valahonnan letölteni (ingyen) példa projectet? Sokat segítene, ha látnék egy kész zenét így.
Emellett az elmélettel is van 1 kis gondom, a kérdésem itt is ugyanaz lenne, mit, milyen témaköröket kell átnéznem, megtanulnom?
Előre is köszönöm mindenkinek aki segít.
Válasz idézéssel
2011-03-09, 12:59
Üzenet: #2127
http://www.flstudiomusic.com/

és ezt tudnám tanácsolni első körben:

http://www.4shared.com/document/M7G4cX6m...anual.html

Na meg a fórum áttekintését, mert szinte mindenhez van topic és sokuk igazán hasznos tartalommal.

http://flstudio.blog.hu/

http://www.google.com Big Grin
Válasz idézéssel
2011-03-09, 22:55
Üzenet: #2128
Én meg ezt...
De nem csak kezdőknek
Válasz idézéssel
2011-03-10, 16:32
Üzenet: #2129
Nos ugye az a helyzet hogy ha csak egy keverőt szeretnék PCvel együtt használni akkor vagy 2 hangkártya vagy egy 5.1es hangkártya kell. És vettem is egy 5.1eset. De az magába nem valami jó. Mert az oké hogy több kimenetet is beállítok és azok képzik az egy-egy decket de ami nem az alap kimenet azok katasztrófálisan szólnak. Mind a center mind a másik (amit nem tudom hogy hívnak) sokkal gyengébben szól. De ez nyilván azért van mert oda a többi részét kell kötni az 5.1 rendszernek. Szerencsére úgy viszont jól szól hogy 2 hangkártya és akkor az alaplapit is használom.
Kérdés: Mi a fenének lehet akkor 5.1et választani virtulalDjben az ethernal mixernél, ha ez ilyen gyenge buli? Vagy én csinálok valamit rosszul?
Válasz idézéssel
2011-03-10, 17:58
Üzenet: #2130
(2011-03-10 16:32)Acid Írta:  Nos ugye az a helyzet hogy ha csak egy keverőt szeretnék PCvel együtt használni akkor vagy 2 hangkártya vagy egy 5.1es hangkártya kell. És vettem is egy 5.1eset. De az magába nem valami jó. Mert az oké hogy több kimenetet is beállítok és azok képzik az egy-egy decket de ami nem az alap kimenet azok katasztrófálisan szólnak. Mind a center mind a másik (amit nem tudom hogy hívnak) sokkal gyengébben szól. De ez nyilván azért van mert oda a többi részét kell kötni az 5.1 rendszernek. Szerencsére úgy viszont jól szól hogy 2 hangkártya és akkor az alaplapit is használom.
Kérdés: Mi a fenének lehet akkor 5.1et választani virtulalDjben az ethernal mixernél, ha ez ilyen gyenge buli? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Irtam mar privatban is segitseget, de megemlitenem, hogy cd-k/ bakelitek jelszintje is neha drasztikusan el tud terni, zene/bakelitlemez/tu/lejatszo fuggvenye. Ha lesz keverod, a gain/trim potival mar siman helyrehozod a kulonbseget.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás