Új válasz 
Segítek
2011-03-21, 04:53
Üzenet: #2151
RE: Segítek
Egy sztereó csatornára van bekötve.
Válasz idézéssel
2011-03-21, 10:00
Üzenet: #2152
Próbáld ki ezt: a 2-TR/usb to CTRL-room gombot aktíválod, nem a 2-TR/usb to main-t!! kimenetként a CTRL room ot használod, nem a MAIn output ot, se az alt 3-4 outputot. winben a playback/record device-nál az usb audio codecet válaszd. ezeken belül még a jelszintet, minta vételezést is nézd át. FL ben meg szerintem szintén usb audio a playback, legyen azonos a mintavételezés mint amit systemben is beállítottál.
Válasz idézéssel
2011-03-22, 14:49
Üzenet: #2153
Sziasztok!

Feldobnék egy témát, amiben kéne egy kis segítség. Rap vokál/akapella igényes zenébe illesztése FL studióban. Olvastam, hogy kompresszort és EQ-t szoktak használni. Érdemes újramasterelgetni az egész zenét hozzá? Felvételt úgy készítettük el, hogy többször, tehát a duplázás is lehetséges. Mi a megfelelő út, hogy jól szóljon?

Néhányan úgy csinálják, hogy már a felvevő programban (ebben az esetben CoolEdit) csinálják meg, de az annyira nem a legjobb szerintem, plusz FL-ben jobban elboldogulok, főleg ha néha effektezni akarom.

Régen egy egyszerű műanyag beatemre elég könnyű volt megcsinálni, de a mostaniak már elég összetettek, és valahogy már nem találja az akapella a helyét a zenében.
Válasz idézéssel
2011-03-22, 16:34
Üzenet: #2154
Ha rápakolod az éneket, akkor egy maszterizálatlan zenei alapra pakold, és lekeverés után készíts masztert mindenképpen!
Többször ugyanaz a rap? Nem rossz ötlet, de ezt inkább dallamos éneknél szokták alkalmazni. A megfelelő út mindenképpen ott kezdődik, hogy egy normális mikrofonnal rögzíted a hangot, mert hiába veszed fel párezer forintos mikrofonnal, EQ-zhatod hónapokig, ha bizonyos frekvenciák alapból hiányoznak belőle.

Nem a zenei alapra vagy az zenei alap ütemmutatójára lett felrappelve? Ha így van, akkor bizony vágdosni kell a sávot, ami nagyon mostoha munka...
Válasz idézéssel
2011-03-22, 18:06
Üzenet: #2155
teebee303!

Sajna így sem működik. De a CTRL Room kimenetet miért kell használnom ha USB-vel van összekötve?
Válasz idézéssel
2011-03-22, 18:11
Üzenet: #2156
Pm-et olvastad? elvileg ott több megfejtés is van, meg leírja mit miért így kell.
Válasz idézéssel
2011-03-22, 18:43
Üzenet: #2157
Csak most olvastam a privit. Sajna nem tudok angolul, de azért köszönöm.
Válasz idézéssel
2011-03-22, 19:28
Üzenet: #2158
(2011-03-22 16:34)zebaoth Írta:  Ha rápakolod az éneket, akkor egy maszterizálatlan zenei alapra pakold, és lekeverés után készíts masztert mindenképpen!
Többször ugyanaz a rap? Nem rossz ötlet, de ezt inkább dallamos éneknél szokták alkalmazni. A megfelelő út mindenképpen ott kezdődik, hogy egy normális mikrofonnal rögzíted a hangot, mert hiába veszed fel párezer forintos mikrofonnal, EQ-zhatod hónapokig, ha bizonyos frekvenciák alapból hiányoznak belőle.

Nem a zenei alapra vagy az zenei alap ütemmutatójára lett felrappelve? Ha így van, akkor bizony vágdosni kell a sávot, ami nagyon mostoha munka...

Shure PG58-as mikrofonnal lett felvéve, arra a zenei alapra, amit csináltam, tehát adott minden, hogy elkészítsem rendesen. Smile
köszönöm szépen a válaszod
Válasz idézéssel
2011-03-22, 20:41
Üzenet: #2159
teebee303!
Megoldódott a probléma!!!
Én voltam a balfék, elnéztem egy beállítást.Blush
Válasz idézéssel
2011-03-22, 20:46
Üzenet: #2160
(2011-03-22 18:06)Sempi Írta:  teebee303!

Sajna így sem működik. De a CTRL Room kimenetet miért kell használnom ha USB-vel van összekötve?

Azt írja ha jól értem, hogy leválasztja a számgéped kimenetét a main mixről a CTRL roomra, gondolom így szeparálódik számára is mi in/out usb-n. Meg, hogy inputon használsz valamit akkor legyen a MAIN gomb aktív azon a csatornán ??!!Soloban ne legyen semmi ha felvételt készítesz, és a main mix csúszka, ill. az amire bekötötted legyen feltolva. Meg az előzőben leírtak is érvényesüljenek Big Grin, hogy win lejátszó/felvevő eszköz az usb audio legyen, stb stb.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás