Új válasz 
Segítek
2011-04-28, 15:31
Üzenet: #2211
RE: Segítek
Automation clipet nem sávhoz rendelsz, hanem magához egy potihoz Smile. A potit úgy tudot külső kontrollerrel vezérelni, hogy jobb klikkelsz a potin, link to controller és megmozgatod a potit. Ezután észre fogod venni hogy a vezérlő mozgatása a potit is mozgatni fogja.
Válasz idézéssel
2011-04-28, 20:11
Üzenet: #2212
Az előző kérdésem kicsit átformálnám. Más irányból akartam megközelíteni a dolgot, de egészen pontosan azt szeretném tudni, hogyan lehet olyan felvételt csinálni az FL studioban, hogy egyből rögzítse azt amit a kontroller potijaival művelek.
Például van egy sávom a playlistben, ahol VSTi hangból megy egy dallam és közben a cutoffot tekergetem a kontrollerrel. Azt szeretném, hogy tekerés közben már rögzítse is az elváltozást.

Mi lenne a megoldás?
Válasz idézéssel
2011-04-28, 21:46
Üzenet: #2213
Mármint egy ilyenre gondoltál?

Válasz idézéssel
2011-04-28, 21:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-04-28 - 22:16. Szerkesztette: K. Erik.)
Üzenet: #2214
(2011-04-28 21:46)Srelyip Írta:  Mármint egy ilyenre gondoltál?

Egészen pontosan!
Nagyon szépen köszönöm!! Smile
Ha ezzel megvagyok, akkor a recordolt dolgot rá tudom helyezni egyből egy patternra, anélkül, hogy lementeném 'save as'-el wav fájl ként?
Válasz idézéssel
2011-04-29, 06:41
Üzenet: #2215
Én nem kavarnám azért ennyire a dolgot. Egyrészt mert nagyon nagy lesz a projekted. Másrészt pedig írja, hogy ha lehet a nem használt csatornákból vegyük ki az effektelőket, mert így fel tudsz szabadítani néhány proci szálat. Van a Fruity-nek egy samplere, ha oda betöltöd, külön még effektelni is tudod, ha szeretnéd. De szerintem mentsd ki .wav-ba, mert így tudod még másra is használni az kapott mintát. De egyébként ha nem szeretnéd kimenteni "Shift+c" vagy Tools -> Sequencing az Edison-ban.
Válasz idézéssel
2011-04-29, 10:42
Üzenet: #2216
(2011-04-29 06:41)Srelyip Írta:  Én nem kavarnám azért ennyire a dolgot. Egyrészt mert nagyon nagy lesz a projekted. Másrészt pedig írja, hogy ha lehet a nem használt csatornákból vegyük ki az effektelőket, mert így fel tudsz szabadítani néhány proci szálat. Van a Fruity-nek egy samplere, ha oda betöltöd, külön még effektelni is tudod, ha szeretnéd. De szerintem mentsd ki .wav-ba, mert így tudod még másra is használni az kapott mintát. De egyébként ha nem szeretnéd kimenteni "Shift+c" vagy Tools -> Sequencing az Edison-ban.

Eddig oké. Viszont akár a kimentett wav-fájlként beillesztett, akár a shift+c-vel beillesztett hanganyag elcsúszva van az eredeti állapotához képest. Ez hogyan küszöbölhető ki?
Válasz idézéssel
2011-04-29, 12:03
Üzenet: #2217
Ha megvan a hangmintád és te beilleszted a playlist-be, nincs más dolgod, csak rámenni a kívánt pattern-re, és amikor rajta áll az egér kurzor, akkor (rajta tartod az ujjad) nyomsz egy shift-et, és az egered görgőjével shiftelsz, felfele, vagy lefele görgetsz, ahogy neked jólesik.
Válasz idézéssel
2011-04-29, 14:40
Üzenet: #2218
melyik FL verziót használod ?
szerintem a time stretch nem áll be a megfelelő tempóra mikor visszatöltöd.
Válasz idézéssel
2011-04-29, 15:24
Üzenet: #2219
(2011-04-29 14:40)teebee303 Írta:  melyik FL verziót használod ?
szerintem a time stretch nem áll be a megfelelő tempóra mikor visszatöltöd.

A 9-et használom és a "Srelyip-féle" technikával valóban megoldható a dolog. Wink
Válasz idézéssel
2011-04-29, 16:54
Üzenet: #2220
Nem feltétlenül kell kimentened, fent a jobb felén van egy ikon, ida kattints az egérrel, tartsd lenyomva és húzd bele a playlistbe Smile
http://kepfeltoltes.hu/view/110429/ediso...es.hu_.jpg
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás