Új válasz 
Segítek
2011-05-13, 20:28
Üzenet: #2251
RE: Segítek
A hangkártya típusa: Realtek ALC888/1200 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller

Jó kérdés hogy támogatja-e az Asio-t Big Grin Ilyen mélységekben még nem jártam utána, de remélem igen.
Válasz idézéssel
2011-05-14, 09:09
Üzenet: #2252
Nekem is lenne egy problémám ami már régóta foglalkoztat, de csak most jutott eszembe.
A probléma a következő:
Ha én a mixer egyik csatornájába teszek egy vsti-t, és megnézem db méterrel (külön abba a csatornába, nem a mester csatornába), akkor (ha nem is mindig) plussz decibelt mutat, de a mester csatornába behelyezett compresszor szerint meg minden a lehető legnagyobb rendben van. A kérdésem pedig az lenne, hogy mennyiben befolyásolja ez a kész felvett zenét, vagy ezzel nem kell törődnöm mert a mester csatornába behelyezett compi megoldja ezt a kérdést.
Válasz idézéssel
2011-05-14, 14:13 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-05-14 - 14:15. Szerkesztette: misike27.)
Üzenet: #2253
Egy kis help-re lenne szükségem??? Akkor röviden és tömören hogy mit is szeretnék. Szóval nekem valami olyasmi hangra lenne szükségem mint pl a Akcent - Stay Whis Me vagy az Edward Maya - Desert Rain ben halható már minta melódiában olyan pánsíp jellegű de fl-t végigtúrtam és sehol nem találok hasonlót pánsíp van de az olyan mű nekem. Mivel lehetne ezt megoldani?
Válasz idézéssel
2011-05-14, 19:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-05-14 - 19:13. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #2254
(2011-05-14 14:13)misike27 Írta:  Egy kis help-re lenne szükségem??? Akkor röviden és tömören hogy mit is szeretnék. Szóval nekem valami olyasmi hangra lenne szükségem mint pl a Akcent - Stay Whis Me vagy az Edward Maya - Desert Rain ben halható már minta melódiában olyan pánsíp jellegű de fl-t végigtúrtam és sehol nem találok hasonlót pánsíp van de az olyan mű nekem. Mivel lehetne ezt megoldani?

Hali

Na a két hangszer: Akcent nekem szájharmónikának tűnik, a másik vagy tekerőlant, vagy skótduda.

Ha leírod milyen pluginnel próbálkoztál akkor megpróbálok segíteni kikeverni hasonló hangot.
Ha tudsz privát üzenetet írj mert azt tuti megnézem, a topikot meg elfelejtem Smile

Üdv

(2011-05-14 09:09)Srelyip Írta:  Nekem is lenne egy problémám ami már régóta foglalkoztat, de csak most jutott eszembe.
A probléma a következő:
Ha én a mixer egyik csatornájába teszek egy vsti-t, és megnézem db méterrel (külön abba a csatornába, nem a mester csatornába), akkor (ha nem is mindig) plussz decibelt mutat, de a mester csatornába behelyezett compresszor szerint meg minden a lehető legnagyobb rendben van. A kérdésem pedig az lenne, hogy mennyiben befolyásolja ez a kész felvett zenét, vagy ezzel nem kell törődnöm mert a mester csatornába behelyezett compi megoldja ezt a kérdést.

Minden esetben a mastercsatornát kapod miután kimented. A különbség talán abból adódhat, hogy a masteren több sáv szól, elnyomják egymást. de amúgy passz. Érdemes mást használni masterre, nem FL-t, igaz sok meló kimenteni sávonkánt mindent megfelelő minőségben, de megéri.
Válasz idézéssel
2011-05-15, 10:04
Üzenet: #2255
Emu-s gondom volna, úgyhogy ha valaki kompetensnek érzi magát írjon nekem. Köszönöm.Undecidedshocked
Válasz idézéssel
2011-05-15, 11:16
Üzenet: #2256
(2011-05-14 14:13)misike27 Írta:  Egy kis help-re lenne szükségem??? Akkor röviden és tömören hogy mit is szeretnék. Szóval nekem valami olyasmi hangra lenne szükségem mint pl a Akcent - Stay Whis Me vagy az Edward Maya - Desert Rain ben halható már minta melódiában olyan pánsíp jellegű de fl-t végigtúrtam és sehol nem találok hasonlót pánsíp van de az olyan mű nekem. Mivel lehetne ezt megoldani?

Mixcraftban egész jó akusztikus hangszerek vannak! (elég faja a skótduda is benne, illetve azt hiszem még pánsíp is van benne)
Válasz idézéssel
2011-05-18, 22:06
Üzenet: #2257
Hát a következő nem is annyira probléma, mint inkább kíváncsiság. A 3.4 Fruity-ben láttam még anno egy olyan plugin-t, ami birizgálta a fantáziámat, de nem tudtam használni. A neve LSD. Mire jó, és hogyan lehet használni?
Válasz idézéssel
2011-05-19, 06:50 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-05-19 - 06:59. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2258
hívj be egy midi outot, tedd a portot 1re. aztán egy lsd-t is, ott is 1-re a port. LSD-n az első csatornán klikk, választasz egy hangszert és az szólal meg a midi outon, hívsz még1 midi otuto,channel-t 2-re,portot 1-re állítod akkor LSD-n a második csatornát kapja és így tovább. Magyarán 16 midi outra oszthatsz ki vele hangszerelést.
Válasz idézéssel
2011-05-19, 11:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-05-19 - 12:07. Szerkesztette: dogeiz.)
Üzenet: #2259
Olyan problémám merült fel, hogy közösen írnánk egy zenét egy sráccal aki abletonon dolgozik, ezért ki akartam menteni midi-ként egy dallamot (export->midi) elvileg sikerül is, a windows midi fileként is kezeli, aztán ellenőrzésként be akartam importálni az egyik vst-be (import midi data) de nem történik semmi, nem tölti be a dallamot.
Pedig ilyen remix pack-okból betölti a midi file-t, de amit én exportáltam ki, azt nem. Mi lehet a megoldás?

szerk.: megoldódott (Tools->Macros->prepare for MIDI export)
Válasz idézéssel
2011-05-19, 13:00
Üzenet: #2260
Köszönöm teebee303!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás