Új válasz 
Segítek
2011-06-04, 05:47
Üzenet: #2281
RE: Segítek
Srelyp!

Az Amp-al csak a sztereo képet tudod állítgatni, fade in/out és normalizálási lehetőség van!
A hangerőt egyébként tudom állítani, nem is ez a gondom, hanem hogy hogyan állítsam egyformára őket, mert ugye amiket konvertálni szeretnék, mindnek más-más az alaphangereje.
Azért köszönöm a válaszod!
Válasz idézéssel
2011-06-05, 19:22 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-06-05 - 19:25. Szerkesztette: komadavid.)
Üzenet: #2282
RE: Nick Raver
ja persze persze értem Smile de nekem csak az irányt kéne megmutatni.. aztán talán eltalálnék , de már sokféle képpen probáltam , es elég ritkan jött ossze . tetszett , tettszett.. de mindig ottvolt az a valami :\ de türelmes vagyok Smile köszi azért
Válasz idézéssel
2011-06-06, 18:06
Üzenet: #2283
Hali

Mit szeretnél használni mastereléshez?
Bárkit megkérdezel azt fogja mondani ne FL-t. Én azt mondom lehet FL-t használni, de kb 2x annyi melód lesz vele. Tompább, kicsit durvább az egész kimenete, vagy úgy is mondhatnám hogy nyersebb. Ez nem feltétlenül hátrány. Sokkal könnyebb plugint választanod mert HA VAN MEGFELELŐ MONITORHANGFALAD -ez egy nagyon fontos kérdés. van? - egy az egyben hallod az eredményt. Saját tapasztalat és üssetek agyon de így van, ha FL-ben fasza a lekeverésed, kicket,snaret,hatet stb lekeverted egymáshoz ( EQ,Limiter,Compressor stb ) akkor itt véget is ér a mastering.
A master csatornád úgy fog szólni hogy az mindenhol üt majd.

De lehet választani más utat is, pl egyéb szoftvert. Én az Adobe Auditiont ajánlom otthoni körülményekhez. Azt mondják nagyon megfogja a gépet, igaz is meg nem is. Az EQ-ja igencsak pro, Limiter, Compressor reverb megintcsak és elég komoly vizuális eszközöket is találsz benne. Ami azért kell mert -megintcsak szerintem- nem elég a füledre hagyatkoznod. igaz itt zenéről van szó de lehetetlen hogy mindent kiszűrj.

Ezek saját tapasztalatok, tudom semmit nem írtam mit hogy csinálj. Erre nincsen recept. Tapasztalat kell, sok Smile Nézz be a mastering topikba, ott van pár trükk.
Válasz idézéssel
2011-06-06, 22:42
Üzenet: #2284
RE: IEm
SziaSmile

hát köszönöm szépen, azért segitett egykét dologban a leveled .
a hangzással nincs gond, sőt még"sok" is egy otthoni szobában, és nemcsak ledobva, és bekötve valamejik out-ba , ha értedSmile
de az idő lesz az, meg az akarat..mert mondhatnám, hogy megyeget ,
csak hiányzik egy kisvalamiSmile

bár mostanság, amilyen zenékkel találkozok.. hát... skrillex, borgore, trolley ..
fel nemtudom fogni, hogy ezt hogygondolják Big Grin

mindenjót, és köszönöm még1x a válaszod Smile Üdv.
Válasz idézéssel
2011-06-08, 18:37
Üzenet: #2285
Üdv! Az fl-ben lehet a hangokkal slide-olni, mint Cubase-ben? (a piano roll alapvető slide-ján kívúl)
A videóban 1:13-nál látható mire gondolok.
Válasz idézéssel
2011-06-08, 21:13
Üzenet: #2286
Nem értem kérdésed, hogy másként hogy lehetne Smile. Szerintem tökéletesen meg lehet oldani vele a slide-ot.
Válasz idézéssel
2011-06-09, 10:58
Üzenet: #2287
(2011-06-08 21:13)laccas Írta:  Nem értem kérdésed, hogy másként hogy lehetne Smile. Szerintem tökéletesen meg lehet oldani vele a slide-ot.

Oké, de sok plugin nem támogatja a slide-ot, és a pitch controllerek nagy részét pedig nem lehet tweakelni.
Válasz idézéssel
2011-06-09, 11:47 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-06-09 - 11:52. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2288
Itt pontosan melyik opciókat modifikálja a videoban ?

FL ben, amik nem FL-es hangkeltők, filterek azokat is teljes mértékben minden paramétere automatizálható.

Legegyszerűbb módja szerintem: behívod a hangszered, record gomb>"everything"-et választod, és play. Eltekered a hangszeren amit automatizálnál, stop gomb. Bemész a piano rollba és felül a velocity-nál a kis nyilat megnyomod, ott lesz alul a pattern controls alatt az amit automatizálnál. Rajzolhatod is neki az automatizációt.

Ha van midi controllered akkor meg, hangszer bal felső sarkán a nyilat lehívod, és browse parameters. Hangszeren megmozgatod amit automatizálnál, browse-ban ráugrik az opcióra, ott jobb katt: link to controler, a midi eszközödön meg megmozdítod amihez linkelnéd, kész. Record-al fel tudod utána venni. Végeredményben mindkét lehetőség ugyanazt produkálja, így is bent lesz piano rollban velocity alatt a funkció és a bevitt automatizáció.
Válasz idézéssel
2011-06-09, 19:37
Üzenet: #2289
Sziasztok!

Egy nagy kérésem lenne Big Grin
Remélem tudtok segíteni benne hogy hogyan tudom ebben a "loop"-ot megcsinálni Big Grin

Köszi előre is Big Grin
Válasz idézéssel
2011-06-14, 07:28
Üzenet: #2290
Sziasztok! Remélem jó helyre írok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Nemsokára új számítógépet szeretnék magamnak, mivel a mostanin nagyon lassú az FL és nem tudok vele dolgozni, viszont egyre több a remix/zene felkérés stb...Szóval milyen hangkártyát, processzort, stb-t tudtok ajánlani? Egyáltalán mitől függ az hogy mennyire gyors az FL vagy más zeneszerkesztő? Kb 100 ezer Ft-ot tudnék szánni rá szóval ebben az árkategóriában érdeklődnék. Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás