Új válasz 
Segítek
2011-06-17, 11:14
Üzenet: #2301
RE: Segítek
Közben néztem, és FL10 egy professional/ultimate 64bites winen 64bites vst-t futtatva 192Gb-ig megy el.
Szóval a win verzió is számít.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...85%29.aspx
Lejjebb tekerve ott a táblázat melyik mennyit kezel le.
Válasz idézéssel
2011-06-19, 06:12
Üzenet: #2302
Sziasztok
Kb. 2hete használom az fl 8 at és abban szeretném kérni a segitségeteket hogy valaki magyarázza már el hogy hogyan lehet acapellákat ill. vox-okat különböző bpm-re beállitani(asszem time stretch a neve).
Nekem ehez sony sound forge 8 am van ami állitólag jó hozzá de nem értem,vagy esetleg fl-ben is benne van ez a lehetőség?
A segitséget előre is köszönömSmile

Üdv.:Mark Swend
Válasz idézéssel
2011-06-19, 07:40
Üzenet: #2303
Ez már ezerszer ki lett tárgyalva az oldalon. A GYIK-ban is benne van, amit el kell olvasni a fórum használata előtt.
Itt az egyik módja...
Válasz idézéssel
2011-06-20, 12:55
Üzenet: #2304
Hali!
megcsinaltam mindent ami a videoban van, de valahogy nem jon ossze... amikor ranyomok a fit to tempo-ra akkor kijon egy ablak, ott meikre kell nyomni? ienek vannak:
xy.z(estimated)
50 to 100
75 to 150
100 to 200
150 to 300
type in (BPM)
type in (beats)
xy. (project)
no tempo
néhányat kiprobaltam de vhogy nem akar összejönni. segítene valaki? és ha pl több számot szeretnék összemixelni akkor is így kell beállitani a tempot?
köszi!
Válasz idézéssel
2011-06-20, 19:16
Üzenet: #2305
Mixelésre ne FL-t használj! Egyébként javaslom azt is, hogy térj át újabb FL-re, mert ott lényegesen leegyszerűsítették már az acapellák dolgát!
Válasz idézéssel
2011-06-22, 17:02
Üzenet: #2306
Sziasztok!!
Nézegettem hova lehetne a témát rakni, végülis ez a legjobb helye, mivel egy segítség kérés lenne.
2 éve mixelgetek, virtual dj-vel kezdtem és virtual dj-nél tartok!!!
Ezt szeretném megváltozztatni, de nagyon gyorsan!! Mivel egyáltalán nem érzem h fejlődnék, mintha leállt volna a fejlődés menete már lassan 1 éve, pedig nem vagyok még 1 vérprofi. Synth gomb? Loop? Nincs normális effect? Hát valahogy nem csoda..
Se keverőm, se lejátszóm, csak 1 fülesem van, tehát ilyen téren is a tudásom nulla!
Mit javasoltok? Használjak más programot? Vegyek egy olcsóbb keverőt? Ti mit tennétek?
Sürgősen tenni kéne valamit, mert synth gomb és loop funkció nélkül nem igazán keverek jókat, sőt nem is igazán tudom hogy kell nélkülük keverni!

Mutatok három linket, három mixemmel, hogy hol tartok jelenleg:

http://www.4shared.com/audio/NOKjCUWG/dj...o_mix.html
http://www.4shared.com/audio/fZdXVx60/dj...lectr.html
http://www.4shared.com/audio/RPo-RQ4H/Dj...apats.html

Minden tanácsot örömmel vennék!Smile
Válasz idézéssel
2011-06-22, 19:21
Üzenet: #2307
Ha komolyan gondolod a dolgot azonnal elfelejted a vdjt. Hülyéskedni jó. Keveset tud, nm elég precíz stb stb.. bár most itt sokan megköveznek. Ha teheted állj át Traktor-ra, egy jól kiválasztott midi pulttal verhetetlen!
Válasz idézéssel
2011-06-22, 22:21
Üzenet: #2308
Felraktam a traktort így elsőre biztos h jobb mint a vdj.. több mindent tud, de nekem valahogy fura az egész, átláthatatlan, a record gombot nem találtam, ráadásul fülesem beüzemelésével még mindig szarakodok, de ugye minden kezdet nehéz..
Mivel jobb am ez a traktor? Mert így őszintén ahogy nézegettem a progit, ha bele is tanulok nem sokkal fogok jobban mixelni mint vdj-ben, annyi h jobban tudok effectezzni. (így elsőre ezt gondolom, aztán kövezettek meg ha hülyeséget mondok)
Most tényleg csak úgy lehet megtanulni normálisan mixelgetni, ha veszek 2 cd lejátszót és mellé egy keverőt?
Meg így konkrétan nem válaszoltál h te mit csinálnál a helyembe, áttérnél a traktorra és vennél egy keverőt hozzá?
Ez biztos 100% h a zenével akarok foglalkozzni, de pénzügyileg meg nem tehetem meg a lejátszók+keverő bevásárlást , szép sorjában kéne fejlesztenem magam és szép sorjávan kéne összevásárolgatnom a felszereléseimet.

(és ha pénz lenne, se vagyok benne biztos h mindent egyszerre megvennék, elöször tanuljam meg a külön-külön az eszközök használatát pl keverő, míg nem tudom használni minek a lejátszó?)
Válasz idézéssel
2011-06-23, 08:25
Üzenet: #2309
Én a Traktorban azt szeretem, hogy a gyorsgombokat (mert csak billentyűzeten tolom) nagyon egyszerű beállítani, nem úgy mint a VDJ-ben.. ott nem tudtam úgy beállítani ahogy szerettem volna. A REC gomb pedig jó helyen van, szerintem találó hogy az 1ik fülnél a rec dolgok, a másik fülön pedig az effekt dolgok vannak. Egyszerűen imádom a Traktort, fényévekkel jobbnak találom mint a VDJ-t, pedig régen még a vdj volt az isten számomra is :D
Válasz idézéssel
2011-06-23, 11:01
Üzenet: #2310
Rakj össze két zenét VDj-ben meg Traktorban. Lehetetlen hogy ne érezd a különbséget Smile

Igen, ha én komolyan venném a dj dologot -ugyanis tök hidegen hagy- akkor vennék egy Midi pultot a Traktorhoz. Ezek 100+ forintba kerülnek. Kompletten tartalmaznak keverőt, meg két track egységet. Pl a hivatalos Traktor Kontrol S4 kb 300e forint.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás