Új válasz 
Segítek
2011-07-04, 14:17
Üzenet: #2341
RE: Segítek
Hello! Nem tudom volt-e erről már szó, nem akartam végig lapozni a 200-valahány oldalt, úgyhogy inkább leírom! Smile Rap/Hip-Hop alapokat készítek, melynek az egyik majdnem csak elengedhetetlen alapja a "sampling"!!! Régebben Fl Studióval, most Acid Pro 7-el próbálkozom, és az lenne a kérdésem "kérésem", hogy aki jártas a sampling-ban, az kicsit segíthetne, hogy ő hogy s mint csinálja, mivel stb... Smile Köszönöm a választ előre is! Wink
Válasz idézéssel
2011-07-04, 19:27
Üzenet: #2342
Uff!

Tapasztalt már valaki olyat FL-ben, konkrétan a 9-es verzióban, hogy a Hypersonic2-nek az FL képtelen betölteni a beállításait, sőt mi több, ha úgy akarok menteni, hogy az adott projektben van Hypersonic2, akkor kifagy a rendszer? Megoldás? Reinstall?

Előre köszi a segítséget!
crep
Válasz idézéssel
2011-07-04, 20:16
Üzenet: #2343
Nekem akkor volt hasonló, ha egy korábban kitörölt vst-t tartalmazó projektet akartam megnyitni. De ez állandó jelleggel, megoldást viszont akkor nem találtam rá. A 10-es óta viszont ezek a gondok megszűntek.
Válasz idézéssel
2011-07-04, 20:24 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-04 - 20:51. Szerkesztette: crep.)
Üzenet: #2344
Update: Upgradeteltem FL10-re, és az sem segített. Mentéskor ugyanúgy a következő hibaüzenet kapom:

There was an error retrieving the settings from VST plugin "Hypersonic2". Its setting will not be saved. You are advised to restart FL Studio. Don't save yor song now, or bla bla bla...

Szóval az a baja az üzenet szerint, hogy: Hiba lépett fel a VST beállítások lekérése során, és a beállítások nem fognak mentődni, de Cubase-ben hibátlanul fut a plugin, akkor mi lehet a hiba? Valaki tudja?
KÖSZÖNÖM LACCAS! Smile
Update2: Ha csak egy Hypersonic plugin van a projektben azt engedi menteni, de kettőt már nem.
Válasz idézéssel
2011-07-05, 06:42 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-05 - 07:30. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2345
(2011-07-04 14:17)Tősh Írta:  Hello! Nem tudom volt-e erről már szó, nem akartam végig lapozni a 200-valahány oldalt, úgyhogy inkább leírom! Smile Rap/Hip-Hop alapokat készítek, melynek az egyik majdnem csak elengedhetetlen alapja a "sampling"!!! Régebben Fl Studióval, most Acid Pro 7-el próbálkozom, és az lenne a kérdésem "kérésem", hogy aki jártas a sampling-ban, az kicsit segíthetne, hogy ő hogy s mint csinálja, mivel stb... Smile Köszönöm a választ előre is! Wink

szia
Egy kérdés, mai "pro" dobgépek miért nem jók ?
Pl:Battery3, de Stylus RMX is tele van elég jó hip hop,trip hop dob kitekkel.
Ill ott vannak a sample packok, NEM LOOP PACKOK.Sima, mezei one shot minták.
Nem tudom pontosan milyen elemeket vágnál ki meglévő zenékből,viszont erre inkább a sound forge lenne jó.
Vagy
Valahol kering pár ableton oktató video(régen láttam), van köztük egy tutorial ami kifejezetten sampling-re megy.
Ebben benne is van, video elején már ezzel foglalkozik.
http://ebookz.hu/video.php?azon=9fab27
Válasz idézéssel
2011-07-05, 07:24
Üzenet: #2346
(2011-07-05 06:42)23:32 Írta:  szia
Egy kérdés, mai "pro" dobgépek miért nem jók ?
Pl:Battery3, de Stylus RMX is tele van elég jó hip hop,trip hop dob kitekkel.
Ill ott vannak a sample packok, NEM LOOP PACKOK.Sima, mezei one shot minták.
Nem tudom pontosan milyen elemeket vágnál ki meglévő zenékből,viszont erre inkább a sound forge lenne jó.
Vagy
Valahol kering pár ableton oktató video(régen láttam), van köztük egy tutorial ami kifejezetten sampling-re megy. Ott egy snare-t emelt ki, majd alá tette megint(valamit variáltBig Grin), és a snare-n átúszó cineket kiütötte, így megmaradt tisztán csak a snare.
A valamit variált rész kifejtve... Valószínű, hogy megfordította a snare fázisát, és rákeverte az eredeti groove, ugyanis két ellentétes irányú azonoserősségű hanghullám kioltja egymást! Wink Így könnyen lehet groove-ból lopni. Wink
Válasz idézéssel
2011-07-05, 07:58
Üzenet: #2347
Először is köszi a választ Wink Amúgy van Battery 3-am, de legtöbbször a "poise"-t használom! Csak ezekkel az egyetlen problémám, hogy igazi dob sampler nélkül nehézkes billentyűvel felütögetni a beateket... :/ Mikor zenékből szoktam kivágni, akkor vagy Fl studio "Edison" vagy acid, de most, hogy így mondod kipróbálom a sound forge-t!!! Ja és köszi a videót Wink
Válasz idézéssel
2011-07-05, 08:26
Üzenet: #2348
Helló!
Láttam ezt a fórumot, remélem kapok választ a kérdésemre. Nem rég kezdtem el használni az FLstudiót, már van egy-két amatőr munkám de most akadályba ütköztem.
Az Effecteket, És Generatorokat én az alap Demo fájlokban amik programban vannak, azokban láttam beállítva hogy az idősávon az effect egy hosszú, változó görbéjű vonal. ez állítja gondolom az effect hangerejét vagy mélységét.
Nah most én nem tudom ezt hogyan állítsam be.
Itt egy példa mire gondolok a vonalakkal kapcsolatban.

http://kepfeltoltes.hu/110705/Flstudiovo...es.hu_.png
Válasz idézéssel
2011-07-05, 10:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-05 - 11:01. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2349
(2011-07-05 07:24)crep Írta:  A valamit variált rész kifejtve... Valószínű, hogy megfordította a snare fázisát, és rákeverte az eredeti groove, ugyanis két ellentétes irányú azonoserősségű hanghullám kioltja egymást! Wink Így könnyen lehet groove-ból lopni. Wink

Igen, köszönöm az igazítást.Elfelejtettem teljesen, mert nem szoktam groove-ból lopni, sőt nem is használtam soha kész groove-okat Smile Viszont zenekészítés közben is érdemes erre figyelni gondolom, szóval megjegyzem most már.
(2011-07-05 08:26)DjRodder Írta:  Helló!
Láttam ezt a fórumot, remélem kapok választ a kérdésemre. Nem rég kezdtem el használni az FLstudiót, már van egy-két amatőr munkám de most akadályba ütköztem.
Az Effecteket, És Generatorokat én az alap Demo fájlokban amik programban vannak, azokban láttam beállítva hogy az idősávon az effect egy hosszú, változó görbéjű vonal. ez állítja gondolom az effect hangerejét vagy mélységét.
Nah most én nem tudom ezt hogyan állítsam be.
Itt egy példa mire gondolok a vonalakkal kapcsolatban.

http://kepfeltoltes.hu/110705/Flstudiovo...es.hu_.png

eZ az automatizálás.Mindent tudsz automatizálni, legyen beépített FLes vst vagy fx, vagy nem beépített. maradjunk a belső megoldásoknál.
Válasz idézéssel
2011-07-05, 11:10
Üzenet: #2350
Ezer kösz a youtube -os segítséget Big Grin mostmár minden világos Big Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás