Új válasz 
Segítek
2011-07-12, 06:24 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-12 - 06:26. Szerkesztette: xadow.)
Üzenet: #2371
RE: Segítek
A Dubstep szóban meg is találod a választ. "Dub". Általában néhány effekttel lehalkítják a dobokat, egy már meglévő számban, és arra a - tulajdonképpen - loppra, csinálják meg a számot. Ha nagyon egyedi, akarsz lenni akkor acapellát is leszedhetsz a netről. Én speciel nem használtam vokált a saját dubsteppeben. Illetve csak a saját hangomat egy kis vocoderrel és mutatorral.
A Dubstep szóban meg is találod a választ. "Dub". Általában néhány effekttel lehalkítják a dobokat, egy már meglévő számban, és arra a - tulajdonképpen - loppra, csinálják meg a számot. Ha nagyon egyedi, akarsz lenni akkor acapellát is leszedhetsz a netről. Én speciel nem használtam vokált a saját dubsteppeben. Illetve csak a saját hangomat egy kis vocoderrel és mutatorral.
Válasz idézéssel
2011-07-12, 09:18 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-12 - 09:22. Szerkesztette: dogeiz.)
Üzenet: #2372
Több módszer is van: vannak vocal sample pack-ok, van hogy egy producer a szám mellett megjelenteti az ének sávot is és van a DIY "csináld magad" módszer, hogy mindenféle szűrőkkel, efektekkel megpróbálod kiszűrni az acapellát. Ha megvan egy számból az original és az instrumental verzió is akkor az 'utagoe' nevű program kiszűri az acapellát.
Illetve ritkán de olyan is van, hogy elkéred a producertől ő meg oda adja. Persze ha már befutott producer vagy akkor már könnyen megkapod.
Egyébként az a vocal innen van: Craig Armstrong - Escape
Válasz idézéssel
2011-07-12, 11:11 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-13 - 14:36. Szerkesztette: kaszass.)
Üzenet: #2373
és mixerben hogy lehet eltávolítani amit beleraktam? mármint a hangot pl.3xosc
+ a massive ba hogy lehet presenteket belerakni? mert beleraktam a fruity wrapper - massive mappába és nincs a presentek közt
( ksd. a kiterjesztésük )
Válasz idézéssel
2011-07-13, 16:51 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-13 - 16:59. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2374
mert nem oda kell tenni, mivel nem FL-es eszköz. Amúgy meg amit keresel vokál az "CHOIRS" kategória alatt megtalálható több vst ben is, miroslav philharmonic, omnisphere.

A .ksd-ket meg c:\Program Files (x86)\Common Files\Native Instruments\Shared Content\Sounds\Massive\
ide kell betenni.

Jobb katt a 3osc-n és delete.Vagy kijelölsz többet és alt+del, és nem a mixerbe teszed be hanem a step sequencerbe.

Egyébként ha rákerestél volna csak a kiterjesztésre a rendszereden meg is találtad volna a helyét.
Válasz idézéssel
2011-07-13, 18:06
Üzenet: #2375
köszönöm Smile
máskor utánanézek mielőtt kérdezek csak nem tudom hol vak itt téma kereső
Válasz idézéssel
2011-07-13, 18:37
Üzenet: #2376
nem is itt gondoltam, hogy keress rá Big Grin
hanem a saját rendszereden otthon, beírod keresőbe, hogy .ksd, keres és annyi Big Grin
massive verziónként eltérhet a presetek helye.
Válasz idézéssel
2011-07-15, 08:21
Üzenet: #2377
tegnap megnyitottam az egyik zeném és mikor lejátszottam az acapella ott volt de nem volt hangja és az egyik generátornak se volt hangja Confused
Válasz idézéssel
2011-07-15, 13:10 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-15 - 18:50. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #2378
Most kivételesen én is segítséget kérnék:

FL Studioban Massive-al próbáltam valamiféle hangot csinálni, ám mivel a képernyőre teljesen nem fért ki (konkrétan az alsó fele nem látszott), ezért úgy gondoltam, hogy az FL-en kívül próbálkozok vele. Nos, ott sikerült megcsinálni, elmentettem a végeredményt .ksd fájlformátumba (a kiterjesztés listájában csak ez az egy darab fajta volt). Nagyot röhögtem, megvan végre! Ámde mikor megnyitottam az FL-t és a Massive-ot is, a VST-n belül kitallóztam az előbb készített hangot, 'Couldn't open file' hibával elküld engem a jó édes... tudjátok hová. Ami a dologban érdekes, hogy az FL-en kívül megnyitja és ott lehet használni, valamint az biztos, hogy a Massive nálam működik az FL-ben, de az előbb említett hibával eddig nem találkoztam még.

Valaki help?
Válasz idézéssel
2011-07-15, 15:27
Üzenet: #2379
a massive nekem is rossz
ha megnyitom és eggyel lejjebbi "presentet" vagy ami benne van akkor bezáródik az egész fl studio
Válasz idézéssel
2011-07-15, 21:15
Üzenet: #2380
Ha már feljebb felhoztam a Dub-ot Milyen effektekkel módszerekkel lehet egy meglévő számon a dobokat eltíntetni/lehalkítani/elnyomi, hogy rá másik dobot tudjak rakni. Itt most nem a jamaicai Dub-on van a fő hangsúly hanem inkább a Dubsteppen.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás