Új válasz 
Segítek
2011-07-20, 21:48 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-20 - 21:48. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #2391
RE: Segítek
Sytrus, Massive pl
Válasz idézéssel
2011-07-21, 05:15
Üzenet: #2392
Nagy kérdés következik, mert tudom a választ csak hát a kivitelezés...

Van itt ez a szám. A gitár (slide) benne gondolom sampler, mint ahogy szinte minden magyar ug trackben. Viszont én csinálni akarok ilyentet Big Grin. Szóval adott egy gitár-os vst. Mondjuk a kontakt 4-hez az electri6ity, és ott kéne valahogy operálni a pitch controllerrel. De, csak akusztikus gitáron játszok (csak fél éve játszom), és nem tudom, milyen hangmagasságon, kéne és milyen skálán (-200 és 200 közé tippelném). Ja, meg az is fontos gondolom, hogy miként, mivel, és emnnyire is van torzítva a gitár aminek a típusa szintén nem mindegy. Tudom hülye kérdés, úgyhogy csak elvetemültek válaszoljanak. Big Grin
Válasz idézéssel
2011-07-23, 05:20
Üzenet: #2393
Szevasz!

nem tudnád megmondani honnan tudok letölteni magyarosítást az Fl Studio 9-hez???Huh
Válasz idézéssel
2011-07-23, 10:11 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-23 - 10:12. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #2394
http://forum.flstudio.hu/tema-gy-i-k

Csak olyat kérdezzetek, amire itt nem találtok választ, ami szerepel itt, azokat tessék mellőzni, kereső is van, előbb keressetek rá, lehet, hogy a témában már egyszer feltették a kérdést és válaszoltak is arra, amit írni szerettetek volna.
Válasz idézéssel
2011-07-23, 10:29
Üzenet: #2395
Három kérdéssel állnék ide, mondom is:
Első: letöltöttem jó néhány kick-et. A probléma az, hogy Az FL-ben az oldalsávon ha odakattintok szól rendesen, de ha behúzom a blokkba az kb.1 oktávval mélyebben szól, ami használhatatlanná teszi. megjegyzem a hangminta .waw-ban van, ez nemtudom gond lehet-e
Második:Ehhez annyira nem értek, de van egy régi szintetizátorom, ezt hozzádugtam a gépemhez, megszólal benne de nemtudom mit kéne csinálni, hogy piano rollba tudjam tenni.
Harmadik:Ahogy olvasgattam a fórumot, láttam, hogy sokan vásároltak mindenféle cumót a zeneszerkesztéshez.
Ebben nem vagyok otthon, mert semmi ilyesmit nem próbáltam, és nemtudom megéri-e egykét dolgot venni nekemis, és amiket olvastam, azok közül csak a midi billentyűzetnek vagy szintetizátornak látom értelmét
erről szívesen hallgatnék egykét tapasztalati véleményt
Válasz idézéssel
2011-07-23, 11:50
Üzenet: #2396
Ha a szinti hangját szeretnéd felvenni, azt mint audió fájlt fogja rögzíteni az fl studio. Piano rollban csak a midi jeleket tudod szerkeszteni. Ha van a szintiden midi kimenet, akkor nem kell midi billentyűt vásárolnod, csak egy midi egységet a géphez + midi kábelt.

Ezek pontos árát sajnos nem tudom, mert direkt midi billentyűt vettem, amihez usb csatlakozó is van. Egyébként én mindenképp azt mondom, hogy ha minimum komoly hobbinak tekinted a zenélést, akkor mindenképp megéri ilyen cuccokat venni hozzá.
Válasz idézéssel
2011-07-23, 12:52
Üzenet: #2397
Értem, már gondolkodtam midi billentyűn, meg láttam olyan (szerintem azt is szintinek hívják, nemtudom)szintit mint az egyik VSTi csak igaziban, de azon csak 1 oktávnyi billentyű volt. nem akarok hülyeségeket mondani, nem tudnál nekem egy olyan oldalt linkelni, ahol ilyen dolgok vannak, hogy nagyjából tisztába legyek vele mik is ezek
Válasz idézéssel
2011-07-24, 10:26 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-07-24 - 10:27. Szerkesztette: misx.)
Üzenet: #2398
(2011-07-23 10:29)numeroflip Írta:  Három kérdéssel állnék ide, mondom is:
Első: letöltöttem jó néhány kick-et. A probléma az, hogy Az FL-ben az oldalsávon ha odakattintok szól rendesen, de ha behúzom a blokkba az kb.1 oktávval mélyebben szól, ami használhatatlanná teszi. megjegyzem a hangminta .waw-ban van, ez nemtudom gond lehet-e
Második:Ehhez annyira nem értek, de van egy régi szintetizátorom, ezt hozzádugtam a gépemhez, megszólal benne de nemtudom mit kéne csinálni, hogy piano rollba tudjam tenni.
Harmadik:Ahogy olvasgattam a fórumot, láttam, hogy sokan vásároltak mindenféle cumót a zeneszerkesztéshez.
Ebben nem vagyok otthon, mert semmi ilyesmit nem próbáltam, és nemtudom megéri-e egykét dolgot venni nekemis, és amiket olvastam, azok közül csak a midi billentyűzetnek vagy szintetizátornak látom értelmét
erről szívesen hallgatnék egykét tapasztalati véleményt

Első: semmi baj a wav-val, FL-ben az használható a legjobban. Ha csak a kick csinálja, nézd meg a Sampler-ben, hogy felül a Pitch nincs e eltekerve.
Második: vegyél usb-midi átalakítót, 1-2 ezer ft körül láttam már. Persze csak akkor működik, ha van legalább egy midi out kimenet a szintin.
Harmadik: az igazság az, hogy nem lehet elég cuccot venni Rolleyes, DE fontos meggondolni mire van szükséged, már már annyit fejlődött a digitális technika, hogy olcsóbb eszközökkel is szinte csúcsminőséget lehet alkotni, legalábbis abban a világban, ahol a szarrá tömörített youtube-ról szedett mp3-akat hallhatják az emberek a telójukon, nem látom értelmét komoly eszközökbe beruházni.
Hangkártya: szerkeszteni gyári hangkari is jó (persze legalább Realtek HD), viszont nem árt egy jobb hangkártya, külső típusokat 20-40 ezer Ft között lehet kapni, egyeseken fejhallgató erősítő is van.
MIDI billentyűzet: ha van egy 4-5 oktávos midis szintid, akkor fölösleges egy parány 2 oktávos vackot venni 30 ezerért, kivéve ha nincs helyed hova rakni.
Monitor hangfal: na ez nekem sincs (csak egy jobb minőségű fejhallgatóm), erről igencsak megoszlanak a vélemények, bár elegendő az, ha van egy jó minőségű lehallgató (értsd: nem Sokol rádió), amelyben olyan zenéket hallgatsz, amiket te is csinálsz és ahhoz állítod be a hangképet. Mert a monitor hangfalnak bár szinezetlen hangzása van, ahhoz tudni is kéne hogy szól a zenéd (vagy mások zenéje) szinezetlenül. Lényeg a tesztelés más eszközökön, ha mindenütt korrektül szól nagy baj nem lesz. Bár most láttam a neten egy jó Akai monitor hangfalat 27 ezerért.
Szoftver:hobbi van nem hobbi, érdemes beruházni rá, mert csak egyszer kell kifizetni (legalábbis az Image-Line-nál), no meg azért kellenek még hangminták/loop-ok is (licencelt!), mert a gyáriak nem sok mindenre jók. Lehet hogy hülyének néznek egyesek, de gondolom mindenki eljut arra szintre, ha nem is pénzkeresetként, egyszer megjelenteti a zenéit, és akkor fontos, hogy minden jogtiszta legyen.

Ja és ha vásárolni akarsz:
pako.hu
djstore.hu
Válasz idézéssel
2011-07-24, 12:05
Üzenet: #2399
Az lenne a gond, hogy a szintin csak fejhallgató kimenet van...
Viszont utánanéztem egy kicsit, és találtam használtan egy M-Audio Axiom 61 és felsőkategóriás, midi billentyűzetet 30 000 ft ért ami szerintem rettentően jó ár, mivel boltban:80-115ezer.Csak nemtudom érdemes-e ilyesmit használtan venni, azt irja jó állapotú, keveset használt cucc. Még szóba jött a Behringer UMX 250 ami tettszett, de nem igazán tartom elégnek a 2 oktávot.
Hangkártya területén gyári van, de ezzel egyenlőre megelégszek
A szoftver...hát jól jönne néhány hangmintás CD, de ezeket itthon nem igazán tudom hol lehet beszerezni.
Válasz idézéssel
2011-07-24, 16:12
Üzenet: #2400
Hey, legyetek szívesek segítsetek! Mi a különbség az E-MU 1212m PCI és az E-MU 1212m PCIe között?
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás