Új válasz 
Segítek
2011-08-02, 16:26
Üzenet: #2441
RE: Segítek
(2011-08-02 14:22)23:32 Írta:  nem ismerem nexust, meg nem hallom a hibát de próbáld meg az amp modifier alatt a spreadet csökkenteni, és filter mod alatt a resonance-t

Enyhén csökkentette a recsegést, de belinkelek egy mp3-at, hogy mire gondolok:

Ez most a fentebb említett tekerők csökkentése után van.
Válasz idézéssel
2011-08-02, 16:31 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-02 - 16:34. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2442
és export nélkül meg nem galibáz? a mintádat nem tudom meghallgatni, nem játsza le.
ha csak exportnál van a gond akkor próbáld meg az mp3 bitratet feljebb vinni. Amúgy meg ha csak erőforrás felszabadítás miatt mented és töltöd vissza akkor inkább wavba mentsd.
Válasz idézéssel
2011-08-02, 16:52 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-02 - 16:53. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #2443
(2011-08-01 15:31)czakof1946 Írta:  Üdv

Megcsináltam, ahogyan írtad. Meg is szólalt egy zongora hang. De ebben 45 Mb hangminta van. A többit hogyan lehet előcsalni. Nem nyilik ki könyvtárként.
http://soundfonts.homemusician.net/colle...estra.html

Nos, kipróbáltam, lépésekbe szedve megpróbálom leírni, nekem hogyan sikerült a megszólaltatni:
1. Leszeded, az part1-es jelzésű rar-t kicsomagolod, így gyakorlatilag egybe megkapod az .exét meg a plusz fájlokat.
2. Elindítod az exe-t, ami a mappán belülre rakja az egyetlen .sf2 fájlt.
3. Megnyitod az FL Studio-t.
4. Step sequencerben (ahol alapból kick, hihat, clap meg ilyesmi vagy éppenséggel semmi nincsen) az egyik említett elemre jobb gombbal kattintasz --> Insert --> Fruity Soundfont Playert megnyitod. Ha elsőre nem jelenik meg, nem kell aggódni, rákattinasz a plugin nevére, ami ott megjelent zölddel és máris látható.
5. Találsz egy mappa ikont a 'Papelmedia string ensemble' mellett (nem tudom, hogy másnak is ez van-e itt, lényegtelen), rákattintasz, majd az .sf2 fájlt kitallózod.
6. Elvileg lesz egy olyan sor, amiben a Name-nél 'WST44FGrand' jelenik meg, ez az egyik preset. A többi előcsalogatásához erre a névre kell kattintani, ahol egy lista megjelenik a további presetekkel, amiket persze használni is lehet, csak kétszer kell rájuk kattintani vagy a név mellett a patchnél a számot lehet görgetni lefelé, ahol szintén ki lehet választani őket.

Remélem ez segít majd Smile
Válasz idézéssel
2011-08-02, 16:59 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-02 - 17:03. Szerkesztette: LAckas.)
Üzenet: #2444
(2011-08-02 16:31)23:32 Írta:  és export nélkül meg nem galibáz? a mintádat nem tudom meghallgatni, nem játsza le.
ha csak exportnál van a gond akkor próbáld meg az mp3 bitratet feljebb vinni. Amúgy meg ha csak erőforrás felszabadítás miatt mented és töltöd vissza akkor inkább wavba mentsd.

Export nélkül a proci nem mindig bírja, ezért ott nem az igazi a hangzás. Először wav-ban mentettem ki, mert egy filmhez kellene és ezért jó lenne a normális minőség, de ugyanúgy hangzik, mint mp3-ban.
Itt a link normálisan:
lackasportfolio.atw.hu/hobo/mely.mp3
(úgy tűnik ez a beépített lejátszó, nem nagyon szereti ezt a linket, ezért www nélkül írtam)
Válasz idézéssel
2011-08-02, 18:04
Üzenet: #2445
tökéletesen szól.
Szerintem a lehallgató rendszered nem bírja..nálam hibátlan.
Válasz idézéssel
2011-08-02, 20:16
Üzenet: #2446
(2011-08-02 18:04)23:32 Írta:  tökéletesen szól.
Szerintem a lehallgató rendszered nem bírja..nálam hibátlan.

Ez tök fura, most meg nálam is jó ez a verzió. Big Grin Köszi a segítséget! Smile
Válasz idézéssel
2011-08-03, 16:04
Üzenet: #2447
Sziasztok!
Kérem, valaki segítsen, mindjárt megőrülök...Sad
most lettem kész egy zenével, és kicsit pihentettem h majd később is meghallgatom mielőtt kimentem mp3-ba. meg akarom nyitni de egyszerűen nem bírja a Massive-ot betölteni és bezárul egyből. annyit tudtam tenni hogy gyorsan nyomtam egy x-et, és így legalább meg tudom hallgatni, mert nem zárja be a progit, de valamelyik Massive sose szól. ha meg rákattintok természetesen kidob. már máskor is csinálta ezt, de ha uj projectet nyitok, ott működik. csak ebben a fájlban írja ki h összeomlott a plugin. mit csináljak? sokat dolgoztam vele, és most még elmenteni se tudomSad Kérlek, segítsetek, ha tudtok!
Válasz idézéssel
2011-08-04, 17:00
Üzenet: #2448
Segítséget kérnék valakitől aki valamennyire is ért a midi billentyűzetekhez.Vettem egy M Audio Axiom 49 et és letöltöttem az enigma-t és nem igazán sikerül valamire is jutnom.
Még annyi, hogy nem engedi használni az Axiomot az enigmában és az FL studióban egyszerre(azt írja nincs elég memória, zárjak be más alkalmazásokat amit nem igazán értek 4GB Ram-nál és dual2,9 es procinál)
Válasz idézéssel
2011-08-04, 18:23
Üzenet: #2449
szia
nekem is ilyen billenŐm van..sose enigma-ztam vele.
Nem is nagyon látom értelmét, mert zenénként más kiosztásokat, zónákat adok.
Célszerű az 1es presetet használni szerintem és utána linkelni paraméterekhez a potmétereket.
Válasz idézéssel
2011-08-04, 18:39
Üzenet: #2450
Ez mind rendben van, csakhogy semmit sem tudok beállítani sajnos használtan vettem és nem volt útmutató és nem igazán értek hozzá a dob padokat a potikat és play rec stop gombokat pedig nagyon jó lenne beállítani örülnék ha elmagyaráznád hogy is kell
A felvétellel is akadt egy kis probléma, azt irja, h csak ASIO- val lehet fölvenni, de nekem valamiért ASIO-ban sehogysem akar megszólalni, az FL-ben a db sáv mozog de a hangfalon valamiért nem szólal megSad ha tud valaki, ebben is elkélne a segítség
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás