Új válasz 
Segítek
2011-08-04, 19:16 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-04 - 19:33. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2451
RE: Segítek
milyen hangkártyád van ?

elsőre kicsit bonyolult az tény.na, nyomd le a program gombot, utána az egyest.
fl-ben jobb katt valamelyik potméteren amit tekergetnél, link to controller és forgass vagy tekerj el potmétert a billentyűn, máris meg van a kapcsolat.
Aztán, lehet állítani, hogy leütés érzékeny legyen e. ezt a midi settingsben tudod megtenni, alul jobbra : "link note on velocity to": ott ha none-ra állítod akkor minden leütés azonos hangerőn keletkezik, velocity-n meg állíthatod a "curve" gombot lenyomva, hogy milyen hangos legyen a legfinomabban leütött hang. ugyanígy alatta a releasel is megteheted.
controller type-ot "generic controllerre" tettem.
dob padok: drum maxban pl mindegyik dob pad felett ott egy kis sáv 3 ponttal, arra katt és learn-re állítod, utána leütöd axiomon a dob padot amihez linkelnéd és kész is. Hasonló a módszer más vstknél is.
zóna felosztás : lenyomod zone 1 gombot, utána a zone range-t, kijelzőn kiírja, hogy mettől meddig tart. ha át akarod variálni akkor a kívánt zona első és utolsó billentyűjét leütöd, utána válthatsz a következő zonára. Fl ben meg úgy lehet hasznosítani ezt, hogy behívsz 2 hangszert mondjuk, ami sorrendben felül van az kapja a zone 1-et, a második a zone2-t.
legyen mindkét hangszer egyszerre kijelölve az a lényeg csak.
Válasz idézéssel
2011-08-04, 19:33
Üzenet: #2452
hello

szeretném ha ajánlanátok glitch vst-t vagy filtert, dblue glitchet ismerem.
Valami hasonlóra lennék kiváncsi, csak ne kattogjon annyira mint a dblue.
előre is köszi
Válasz idézéssel
2011-08-04, 19:36
Üzenet: #2453
(2011-08-04 19:33)gouranga55 Írta:  hello

előre is köszi

Szia

http://flstudio.image-line.com/documents/grossbeat.html
Válasz idézéssel
2011-08-04, 19:41
Üzenet: #2454
(2011-08-04 19:33)gouranga55 Írta:  hello

előre is köszi

haribol Smile sugar bytes turnado...elég fain
Válasz idézéssel
2011-08-04, 20:04
Üzenet: #2455
Köszi szépen minden érthető csak a drummax az mi is mert nem igazán sikerült rájönnöm, meg még a play stop, rec stb. gombokat kéne beprogramozni
ja és hangkártya külön nincs Confused
Válasz idézéssel
2011-08-05, 03:36
Üzenet: #2456
van egy preset enigma-hoz amiben megvannak ezek a kiosztások.
http://forums.m-audio.com/showthread.php...mp-More%29

tekerj lejjebb az FL ig.
Drummax benne van fl-ben, channels alatt keresd.
Felvétel gondot meg kora este majd megnézem ha lesz időm.
Válasz idézéssel
2011-08-07, 07:18
Üzenet: #2457
asio4all-t használsz gondolom, nézd át a windowsos mintavételezést/bit-et, 44/24 már jó lenne.asio4allban latencyvel játsz addig amíg sehogy nem recseg be, always resample 44khz<>48 bepipa ha nem szólna.
felvétel az annyi, hogy lenyomod a recordot> "everything" et vegye, play. és játszol a zongorán
Válasz idézéssel
2011-08-07, 10:18
Üzenet: #2458
SziasztokSmile
Új tag vagyok és most kezdtem el használni az Fl-Studiót.
Dubstep zenét akaroknék csinálni első sorban, csak nem tudom, hogy kezdjek hozzáSad
Remélem valaki tudna segiteni nekemBig Grin

Előre is kösziBig Grin
Válasz idézéssel
2011-08-07, 11:02 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-07 - 11:03. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2459
szia

szerintem kezdj el ismerkedni a dobokkal, tört ütemekkel,hogyan épül fel egy alap tört ütem, aztán azt kedvedre variálod, a filter technikáival. ugyanígy a mélyekkel is, hogy hogyan lehet kitekerni olyan centrifuga mélyet és a többi.
Persze használhatsz loopokat is, de az nem a sajátod onnantól, így az nem is számít alkotásnak...sokan, sőt legtöbbet kész ütemeket dobnak be slice machineba és arra vadulnak, sose értettem ez mire jó.
Válasz idézéssel
2011-08-07, 11:07
Üzenet: #2460
Ééértem köszi Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás