Új válasz 
Segítek
2011-08-08, 17:44
Üzenet: #2461
RE: Segítek
Ha megnyitok massive -ban bármilyen más által készített presetet ezt írja:
"Couldn't open file!" mi ennek az oka?
Válasz idézéssel
2011-08-09, 21:25
Üzenet: #2462
Sziasztok!

Nem teljesen FL Studió hiba de mivel hangproblémám van hátha tudtok segíteni. Szóval olyan problémám van, hogy FL Studio-ban a hangkártyám ASIO-ra van rakva, tökéletesen működik,semmi késés,tiszta hang, de viszont ha elindítok pl egy Winamp-ot, akkor annak már nincs hangja. Vagy fordítva, ha a Winamp megy,akkor az FL Studio-t indítva semmi hangja nincs Undecided A hangkártyám: C-Media CMI8738/C3DX Audio Device PCI. Az érdekesség az, hogy régebben XP-n nem voltak ilyen gondok, amióta Win7-re váltottam azóta van ez. Azért kell nekem ez a hangkártya, mert ezen van MIDI és a szintimet használom vele az FL Studio-n belül. Én driver hibára gondolok,mert ehhez a hangkártyához, nagyon nehezen találtam driver-t valami bétát így is. Esetleg ötletek? Vagy egy olyan hangkártya, amin van MIDI és Win7 kompatibilis, persze nem valami drágára gondoltam. Előre is köszi!
Válasz idézéssel
2011-08-10, 03:05
Üzenet: #2463
szia

Próbáld meg bepipálni az auto close device-t fl-ben audio settings alatt. Ez pont azt a célt szolgálja, hogy ha programot váltasz akkor átadja a hangkártya használatot.

"Auto close device - When selected, allows other applications to share the soundcard when FL Studio loses focus (FL Studio is minimized or another application is selected). If you are having trouble with other devices taking control of the soundcard and tying up inputs/outputs in ASIO4ALL then turn this off, close all other programs (VOIP, Skype, Media players etc) and restart FL Studio.
"
Válasz idézéssel
2011-08-10, 08:15
Üzenet: #2464
Igen, de én tudom,hogy annó úgy is használtam, hogy egyszerre szólt a Winamp pl meg a Studio is. Tehát volt egy zene és alatt szintiztem pl. Meg kicsit kezd OFF-os lenni a téma,amiért elnézést, de pl most akarok csinálni videót,ahogy egy számot készítek FL-ben,de nem tudom normálisan felvenni a hangját,mert vhogy az ASIO-ra rakva a felvevő progi is meghülyül :/

(2011-08-10 03:05)23:32 Írta:  szia

Próbáld meg bepipálni az auto close device-t fl-ben audio settings alatt. Ez pont azt a célt szolgálja, hogy ha programot váltasz akkor átadja a hangkártya használatot.

"Auto close device - When selected, allows other applications to share the soundcard when FL Studio loses focus (FL Studio is minimized or another application is selected). If you are having trouble with other devices taking control of the soundcard and tying up inputs/outputs in ASIO4ALL then turn this off, close all other programs (VOIP, Skype, Media players etc) and restart FL Studio.
"
Válasz idézéssel
2011-08-10, 12:27
Üzenet: #2465
Mike1987: előtted lévőt nem idézzük!

(2011-08-08 17:44)kaszass Írta:  Ha megnyitok massive -ban bármilyen más által készített presetet ezt írja:
"Couldn't open file!" mi ennek az oka?

Sajnos ugyanezen problémával küszködök, más verzióknál is.
Válasz idézéssel
2011-08-11, 18:20
Üzenet: #2466
Köszönöm a választ, csak ma jöttem meg és most tudtam géphez ülni....
Na az ASIO-nál be van kapcsolva a Realtek HD Audio input amin kimegy a hang de unavaible, azt írja:
MS GS Wavetable Synth enabled?Ezzel nem igazán tudok mit kezdeniConfused-és:
In use by another application? ami nem hiszem, hogy probléma
És egy újabb kérdés:
Nem-e lehet beállítani, hogy felvételnél a piano rollba a kockákhoz igazítsa a hangokat? mert egy minimálisat késik a hang mikor lenyomom, és ezért utána kell az egérrel igazítani.De ha a "buffer lenght"-et lejjebb viszem jó, de amikor több sáv szól elkezd recsegni.
Ebből következik egy újabb kérdés: egy hangkártya megoldhatja-e a problémát vagy nem, mert nem igazán értek a hang kártyához, hogy működik, mit is csinál
Válasz idézéssel
2011-08-12, 11:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-12 - 11:55. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #2467
A Realtek HD audio kártyái elég jók mind mintavételezési mind leképezési szempontból- én is ilyet használok. Ami probléma lehet az a proci . Mivel ezek felépítésükben eltérnek nem kicsit egy rendes pci kártyához képest itt minden számítást a processzor végez, ebből következik hogy memória is kell . Egyszóval egy ilyen kari mellé leginkább a processzor képességei lehetnek gyengék és még egy Core2Duo sem biztos hogy elég. Én egy Core2Quadot használok és éppenhogy elviselhető a szint.

Szal jah, memória,proci,hangkártya. Ezek mind fontos dolgok. Elégs sok vita volt már ebben a témában - pl 32 vs 64 bit - nézz szét a fórumon Smile
Válasz idézéssel
2011-08-12, 13:52
Üzenet: #2468
Sziasztok!
Szeretnék venni laptophoz egy külső hangkarit! Két interfészt néztem ki:
Behringer U-Control UCA202
Behringer U-Control UCA222
Esetleg tudtok valami véleményt vagy tapasztalatot mondani a cumókról?
Elég lenne FL-hez?
Esetleg ha tudtok ezeknél jobb interfészt hasonló árkategóriában (9-10e Ft) azt is nagyon megköszönném! Smile
Válasz idézéssel
2011-08-12, 14:31
Üzenet: #2469
Hát elég sokat nézegettem, csak nem túl egyszerű végigkutatni az egészet...
Csak annyit, hogy nincs külön hangkarim csak az alaplapba épített...és a realtek HD program volt hozzá.
És 4gb memória, és duo2 2,9 es procim van, és a terhelésjelző az FL- ben sem ugrik magasat ha fölljebb viszem buffer lenght-et csak késik a hang.
Válasz idézéssel
2011-08-12, 16:32
Üzenet: #2470
Igazából ha komolyabban érdekel a zenélés, hangok kitekerése akkor elengedhetetlen egy idő után a bivaly gép, hangkártya, jó lehalgató rendszer.beépített kártyák, meg hifi, multimediás hangfalak nem úgy közlik feléd a hangokat ahogy valójában azok szólnak.No meg a daw se mindegy (szerintem).
kezdésnek egy audigy2 es kártya KX driverrel már jó, emu10k2-es chip van benne mint az emu1212ben, és a kx driver meg a lehető legtöbbet hozza ki, támogatja az asio-t rendesen, 5.1et is.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás