Új válasz 
Segítek
2011-08-18, 14:11
Üzenet: #2491
RE: Segítek
Szia
próbáld meg felpatchelni legfrissebbre a massive-t.
Válasz idézéssel
2011-08-19, 07:00
Üzenet: #2492
nekem v1.1.5-el működik minden hibátlanul
Válasz idézéssel
2011-08-21, 11:07 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-21 - 11:14. Szerkesztette: SomY.)
Üzenet: #2493
mixtam üzenetét továbbítom. Sajnos ennek is nyitott topicot... Dodgy

Sziasztok!

Keresgéltem a neten, de nem sikerült képbe kerülnöm.

1. Most akkor van magyarítás az FL Srudio 10-hez (vagy korábbi verzióhoz), vagy sem? A hivatalos (angol) oldalon nincsen magyar disztribútor, viszont a fórumban beszéltek róla.

2. Magyar leírás (nem 13 ezer forintos oktató dvd), legalább egy gyorstalpaló van hozzá? Annyira összetett, hogy így nehéz elindulni.

3. Hol helyezkedik el a zeneszerkesztők között? Van ugye a Sonar, a Cubase és vannak kisebbek, mint a MAGIX Music Maker (árban hasonló). Szóval hová lőnétek ezt be és hány tucat, vagy száz ilyen program van? Mennyire jó választás ez, ha igazi hangszínekkel szeretnék zenét kreálni, egyelőre igazi hangszerek nélkül, de ne kelljen minden hangot egyenként megadni, hanem valamilyen akkordrásegítés is legyen (mint a gagyi dj programokban). Mivel nincs keyboardom még.

És egy alaplapi hangkártya (Realtec HD audio) elég lehet?
És akkor válaszolok is. (közben töröltem a topicot)

1. Fullos még nincs, de magyar nyelvű leírást rengeteget találsz hozzá, sőt jutyúbon is rengeteg oktatóanyag van hozzá, magyarul. Esetlegesen segítségül:
FL Studio Blog és Nem a legújabbhoz, de részletes magyar leírás .

2. Válasz az előző pontban.

3. Lényegében mindegy ki mivel dolgozik. Jó zenét kell írni! A maszterelésen van a hangsúly. Kell, hogy a zene jól szóljon! Egyébként PC-n elsők közt az Ableton, Cubase és Sonar áll. Ezt követi a Reason, FL és társai. Felhasználás szempontjából döntse el mindenki maga, melyik fekszik a legjobban. FL nagyon jól kezelhető és nekem tetszett a beépített samplerezője és úgymond az egész felépítése. Minden egy helyen.

Ui.: Elegendő lehet a R. HD, egy bizonyos ideig. Használj hozzá ASIO Drivert, hogy némileg "szebbé" tegye a hangzást és könnyítse a munkád!
Válasz idézéssel
2011-08-21, 11:23
Üzenet: #2494
1-2) Magyarosítás ha jól tudom nincs hozzá, viszont leírás az igen. Valamelyik topicban itt is be van linkelve, de a google is megtalálja.

3) Bár sokan nem veszik komolyan, de az FL van olyan jó mint az Ableton, Cubase, stb. Manapság a legjobb zeneszerkesztők között nincs nagy különbség csak felépítésben. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai, de mindegyikkel jó minőségű eredményt lehet elérni, csak meg kell tanulni kezelni.
Azt hiszem minőségre elég garancia, hogy olyan nevek használják, mint Deadmau5, Afrojack, Laidback Luke, BT, Paul Oakenfold, Avicii és még hosszan lehetne sorolni.

Hangkártyára: kezdésnek elég, de egy idő után ha komolyan gondolod be kell majd fektetni egy komolyabb hangkariba.
Válasz idézéssel
2011-08-21, 11:46
Üzenet: #2495
Tegyük hozzá, hogy ők csak írásra használják. A maszterelést nem maguk végzik. Sőt, igazából nem alkalmas a maszterelésre az FL. (kövezzetek Big Grin) A hangprocesszálása még mindig mérföldekkel elmarad a Cubase-től. Jelenleg ugyanis az rendelkezik a legjobb tulajdonságokkal.
Válasz idézéssel
2011-08-21, 21:00
Üzenet: #2496
Kipróbálom majd én egyszer ezt a Cubaset. Eddig FL studio+Izotope Ozone pörgött Smile
Válasz idézéssel
2011-08-22, 22:15
Üzenet: #2497
Mostanában mikor exportálom a zenéimet az FL mindig hozzátesz az elejéhez egy picit a szám legvégéből. Nem sokat kb. egy tized mp-et, de az is zavaró. Történt már ilyen veletek? Mit lehet ez ellen csinálni?
Válasz idézéssel
2011-08-23, 17:33
Üzenet: #2498
(2011-08-19 07:00)ONU Írta:  nekem v1.1.5-el működik minden hibátlanul
Szia! eltudnád küldeni az 1.1.5-öt?mert énis az 1.1.2-re tettem 1.1.5 update-t de valamiért mikor betöltené összeomlik az egész fl:/ nemtudom mi a gond..
Válasz idézéssel
2011-08-23, 20:50
Üzenet: #2499
hali mindenkinek!
van egy idegesítő problémám fl studioban: néha mikor új helyre kattintok a playlisten, akkor bevillog párszor az asio4all ikon és befagy a lejátszás, aztán jó lesz, nem tudom miért. A project aminél ezt csinálja alapjáraton 30% procit eszik, ha ez számít valamit.
PLS help!
Válasz idézéssel
2011-08-28, 07:40 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-08-28 - 07:41. Szerkesztette: kismercse.)
Üzenet: #2500
Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom azt megcsinálni, hogy egy 98bpm-es projectből kimásolom a piano roll-ból hangokat, majd egy másik, 140bpm-es projectbe beillesztem? Mert amikor beillesztem, akkor elcsúszik. Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne állítani a sebességén, vagy rövidíteni a csíkokon, vagy valami?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hogyan lehetne úgy beimportálni egy meglévő projecthez egy másikat, úgy, hogy ne cserélje le. Tehát hozzá adja a hangokat, vagyis a patterneket?

Remélem érthetően írtam, és köszönöm előre is a válaszokat.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás