Új válasz 
Segítek
2011-09-03, 13:26 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-03 - 13:29. Szerkesztette: convex.)
Üzenet: #2511
RE: Segítek
Segítséget szeretnék kérni én is mivel elakdtam és eladtam minden midi kütyümet!
MEg lusta is vagyok!
Kérdés:
Van egy patter hangsáv mindegy melyik a kettő közül, berakom a playlistben ahol ugye a zenét rakjuk össze! Legyen az adott hang a "pattern1" nevezetű dolog.
Pattern egyet beillesztem mondjuk 20-szor egymás után, de nem akarok ugyaneből a patternel minden effektezésnél, vagy halkításnál, növelésnél külön pattern csinálni szerkesztett "Edit even" poti csavargatást létrehozni.
Viszont ugye beillesztem 20-szor egymás után a pattern1-et és én a nyolcadiknál szeretnék alakítani a hangján (mindegy mivel) valami effektel, de ugy, hogy az effekt egy külön patternben legyen és akármikor hozzá tudjam rendelni a pattenr egyhez, Ableton alatt ez ewgyszerű más módon de már nem használok abletont.
tehát a 8-ik beillesztésnél szeretnék a playlistbe szinkronizáltan beilleszteni egy effektezést a pattern 1 mellé!
Ezt meg tudta már oldani valaki????
Ez az egy hiányosság bánt most engem.
Vagy pedig nem megoldható és a pattern1-nek mindig egy ujabb alteregó patternt (clone-t) kell létrehoznom és ott automatizálni a kivánt effektet(potit) és azt tovább folytatni????
Ez olyan mint amikor egy csatornához amin megy egy dallam, szeretnék hozzá rendelni egy külön beilleszthető csatornát ami csak a kívánt effektekből áll és azt tetszőlegesen patternizáltan hozzá állítani a dologhoz!
A Megoldás macerás része az,hogy az fl keverő pultján végig követem a kiván dolgokat ami a pattern1hez van rendelve és mindig idősíkban (a zenével szinkronizálva) editezek a kivánt potin, ez bonyolult nagy hiba faktorral és nagyon de nagyon idő igényes! (ezt nem szeretném)
Ezért kérem segítségeteket hátha tudok okosat mondani nekem evvel kapcsolatban!!!
Köszönöm előre is segítségeteket!
Válasz idézéssel
2011-09-03, 13:39 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-03 - 13:45. Szerkesztette: Darkloss420.)
Üzenet: #2512
Hali!
Egy nagyon fontos kérdéssel állnék elétek és szeretném ha csakis hozzáértők válaszolnának nekem.

Nemrég elkezdtem az FL Studio 10-et használni, pontosabban 4 napja körülbelül, sokra nem jutottam mivel egyáltalán nem találtam meg a megfelelő hangeffektusokat illetve alap basszusokat stb. Így hát inkább hozzátok fordulok mint hozzáértők illetve nem tudom vannak-e itt szakértők. Nos, én inkább csak alap Dance és Drum&Bass alapokat találtam a progiban ami nekem nemjó. Nem tudom mennyire vagytok képbe a Techno illetve a DarkTech, Dark Techno zenékkel, kérdésem az hogy >>
IDE KATTINTS

Ilyes féle zenékre alkalmas egyáltalán az FL Studio ? (nekem a 10 van) és ha nem akkor inkább melyik progit ajánlanátok?

Nagyon fontos, előre is köszönöm a választ !
Válasz idézéssel
2011-09-03, 13:52
Üzenet: #2513
Ez buta kérdés, persze, hogy alkalmas rá, olyan nincs, hogy egy DAW-val nem tudsz valamilyen zenét összehozni (legalábbis szerintem).
Válasz idézéssel
2011-09-03, 14:46
Üzenet: #2514
(2011-09-03 13:52)Parallectic Írta:  Ez buta kérdés, persze, hogy alkalmas rá, olyan nincs, hogy egy DAW-val nem tudsz valamilyen zenét összehozni (legalábbis szerintem).
Figyelj, nézd meg még1x a linket és alaposan hallgasd meg a hangeffekteket alap Kick-et illetve a Bass-t stb. Ilyen nincs FL Studioban alapból, DAW-val sem tudsz ilyet össze rakni. Esetleg valami elég bonyolult dologgal amivel a hangot átalakitod mélyebbre, és épp ezt szeretném megtudni hogyan mert Youtube-n sem találok rá megoldást. Örülnék ha tudnál segíteni egy picit.
Válasz idézéssel
2011-09-03, 14:59
Üzenet: #2515
nos,am megoldás az a vsti,mivel a vsti az minden dawban ugyanugy működik,csak a dawok felépítése más.pluszba hangminták is kellenek,és tudnod kell hogy miylem vstit használj.
Válasz idézéssel
2011-09-03, 15:58 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-03 - 16:00. Szerkesztette: convex.)
Üzenet: #2516
hallgass zenéket a Zenei Áttekintőben és megtudod, Minimal a gyűjtő fogalom a te zenédre! S szerintem ezt nagyon könnyű FL-ben megcsinálni!VST-i nélkül is csak egy kis rafinéria kell hozzá! Meg pár alapfogalom meg trükk. Használj pitchet sytrusban vagy Piozone-ban más keyeréket és menni fog! Dobokat meg addig effektezheted ameddig csak akarod! De elsőre ne várj olyan zenét mint amit belinkeltél mert ahhoz még sokat kell kísérletezned!
De az én kérdésemre tudd valaki valamit??????
Annyira vagyok képbe az általad leírt stílusokban, hogy gyerek korom óta ezen is éltem, plusz dj-ztem is a műfajban nem keveset és mai napig kedven csapás írányom a mellett, hogy mmás műfajoknak is nagy fanja vagyok, ill. csinálok!
Válasz idézéssel
2011-09-03, 15:59 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-03 - 16:00. Szerkesztette: Darkloss420.)
Üzenet: #2517
Még nagyon kezdő vagyok de azért próbálgatom, az alapokat már sikerült is megcsinálni a Kicket meg a Bass-t és az ehhez tartozókat szépen átalakitgattam de amihez még kéne egy kis segitség azok az effektek.

http://www.youtube.com/user/Darkloss420?...KI4MHxGys8

Ami 1 perctől elkezdődik, na ehhez hasonló effekteket nem tudom hogy dobjak össze. Ha nexus-t ajánljátok akkor az már fent van de az ennél a stylenál semmire sem jó..
(2011-09-03 15:58)convex Írta:  hallgass zenéket a Zenei Áttekintőben és megtudod, Minimal a gyűjtő fogalom a te zenédre! S szerintem ezt nagyon könnyű FL-ben megcsinálni!VST-i nélkül is csak egy kis rafinéria kell hozzá! Meg pár alapfogalom meg trükk. Használj pitchet sytrusban vagy Piozone-ban más keyeréket és menni fog! Dobokat meg addig effektezheted ameddig csak akarod! De elsőre ne várj olyan zenét mint amit belinkeltél mert ahhoz még sokat kell kísérletezned!
De az én kérdésemre tudd valaki valamit??????

Köszi ezzel segitettél kicsit közelebb jutni a célomhoz Wink.Sajnos én viszont nem tudok neked segiteni Sad
Válasz idézéssel
2011-09-03, 16:01 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-03 - 16:05. Szerkesztette: convex.)
Üzenet: #2518
Ha esetleg lesz időm akkor küldök neked egy két alap trükköt , úgy hogy felveszem a videót és a hangot is hozzá!!!! De ez egy kis időbe telik!
Szóvel türelem, kitartás és sok és jó kísérletezést!
Jó muzsika viszont szerintem kicsit kiforratlan, a trükk, egy agyon distorziózott szöveg, és alatta padig egy pulzáló rózsazaj, amit hangerő poti vagy vibrációval meg tudsz oldani, ilyen kifejezett rózsazajt nem találsz az fl-ben de végig mész a sytrus hangokon és mindegyiknél a 1-6 oszciláció cstornán bepróbálod a 4-5 általában lapabb hangoknál ezek már csak zajok és megkapod a white noise.t be pulzálod okosan, löksz mikrofonba egy ordítás, ráhúzol egy Fast Dist-et szépen megkreállod és beiléleszted! Első sorban! Enyit tudtam a zenéből javasolni amit linkeltél!
Kísérletezz sokat üdvözlet!
Válasz idézéssel
2011-09-03, 16:08
Üzenet: #2519
(2011-09-03 16:01)convex Írta:  Ha esetleg lesz időm akkor küldök neked egy két alap trükköt , úgy hogy felveszem a videót és a hangot is hozzá!!!! De ez egy kis időbe telik!
Szóvel türelem, kitartás és sok és jó kísérletezést!
Jó muzsika viszont szerintem kicsit kiforratlan, a trükk, egy agyon distorziózott szöveg, és alatta padig egy pulzáló rózsazaj, amit hangerő poti vagy vibrációval meg tudsz oldani, ilyen kifejezett rózsazajt nem találsz az fl-ben de végig mész a sytrus hangokon és mindegyiknél a 1-6 oszciláció cstornán bepróbálod a 4-5 általában lapabb hangoknál ezek már csak zajok és megkapod a white noise.t be pulzálod okosan, löksz mikrofonba egy ordítás, ráhúzol egy Fast Dist-et szépen megkreállod és beiléleszted! Első sorban! Enyit tudtam a zenéből javasolni amit linkeltél!
Kísérletezz sokat üdvözlet!

Egy isten vagy ember ! Komolyan mondom! Erre a zajos effektre keresek megoldást már mióta, Youtube-on sincs fent semmi tutorial erről de te segítettél, kössz!
Válasz idézéssel
2011-09-03, 16:10 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-03 - 16:21. Szerkesztette: convex.)
Üzenet: #2520
plusz encore-on vannak fent régi sample mintáink wavban meg rex-ben ammit be tudsz emelni nagyon régen 10-15 dj-vel csináltunk ilyeneket és ott van minden hülye néven!
Encore To..ent , keresel loopmaster stb néven sampleket., sok white noise előre elkészítve szabad felhasználású és neves dj-k is használnak ilyeneket.
Menj be a Zenei áttekintőmbe hátha van ott most neked való minimal ha nincs akkor valahol az első oldalamon ott van a soundcloud profil ott több zene van fent, és meglátod miről beszélek! Sok sikert! ÉS aztán kiba..ott jó techno track-eket neked!
Üdvözlet!
Ja még Matthew's topicjában is találhatsz tanulni valót ott. Hallgasd meg ott a zenéket és hátha találsz olyat akinek van ilyen és kérdezel tőle is! Sok kérdés sok válasz sok tapasztalat sok infó! Sikereket nekd!
Morning period című számom white noisban nem szükölködik! Smile
Bocs , hogy magamat hírdetem de másét nincs jogom ilyen szinten!
Monotomia 0.1 trackembe 5.53 környékén whit noise
Database track ritmus szekció tanulmány neked! Smile
Még egy ötlet egy cymbalt fel pitchelsz, ráküldez diztorziót, meg egy reverbet okosan beállítod és hajrá! Ez is ütős! Nem kell hozzá vsti. csak kis trükk!
PIO Zone-ban pulse potikakkal játszás - Cut off poti maxra vagy amennyire kell, Resonance potival kísérletezgetés, ball oldalt osciloscope poti kísérletezgetés, noise poti csutka vagy amennyire kell és avval is okés vagy, csak ugye a többi potival is játszani kell. Egy nap alatt megtanulod ha szorgalmas vagy! Remélem tudtam segitení!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás