Új válasz 
Segítek
2011-09-03, 19:23
Üzenet: #2521
RE: Segítek
S a fenti kérdésemre nem tud valaki segítséget adni, vagy útmutatást! Nem sűrgős csak minél előbb megvan annál hamarabb tudom Smile
Válasz idézéssel
2011-09-03, 22:44
Üzenet: #2522
(2011-09-03 13:26)convex Írta:  Segítséget szeretnék kérni én is mivel elakdtam és eladtam minden midi kütyümet!
MEg lusta is vagyok!
Kérdés:
Van egy patter hangsáv mindegy melyik a kettő közül, berakom a playlistben ahol ugye a zenét rakjuk össze! Legyen az adott hang a "pattern1" nevezetű dolog.
Pattern egyet beillesztem mondjuk 20-szor egymás után, de nem akarok ugyaneből a patternel minden effektezésnél, vagy halkításnál, növelésnél külön pattern csinálni szerkesztett "Edit even" poti csavargatást létrehozni.
Viszont ugye beillesztem 20-szor egymás után a pattern1-et és én a nyolcadiknál szeretnék alakítani a hangján (mindegy mivel) valami effektel, de ugy, hogy az effekt egy külön patternben legyen és akármikor hozzá tudjam rendelni a pattenr egyhez, Ableton alatt ez ewgyszerű más módon de már nem használok abletont.
tehát a 8-ik beillesztésnél szeretnék a playlistbe szinkronizáltan beilleszteni egy effektezést a pattern 1 mellé!
Ezt meg tudta már oldani valaki????
Ez az egy hiányosság bánt most engem.
Vagy pedig nem megoldható és a pattern1-nek mindig egy ujabb alteregó patternt (clone-t) kell létrehoznom és ott automatizálni a kivánt effektet(potit) és azt tovább folytatni????
Ez olyan mint amikor egy csatornához amin megy egy dallam, szeretnék hozzá rendelni egy külön beilleszthető csatornát ami csak a kívánt effektekből áll és azt tetszőlegesen patternizáltan hozzá állítani a dologhoz!
A Megoldás macerás része az,hogy az fl keverő pultján végig követem a kiván dolgokat ami a pattern1hez van rendelve és mindig idősíkban (a zenével szinkronizálva) editezek a kivánt potin, ez bonyolult nagy hiba faktorral és nagyon de nagyon idő igényes! (ezt nem szeretném)
Ezért kérem segítségeteket hátha tudok okosat mondani nekem evvel kapcsolatban!!!
Köszönöm előre is segítségeteket!

Én az ilyesmire az Automatizációs görbéket ajánlom - erre találták ki. Eventeket én nagyon ritkán használok, régen fejtörést okoztak mindig, hogy mitől halkul el majd újra fel az adott sávom, miközben kiderült számomra hogy az event okozta ezt. Smile Az a nagy baj vele, hogy nagyon el van dugva - az automatizációs görbe viszont mindig kéznél van.
Válasz idézéssel
2011-09-04, 13:27
Üzenet: #2523
De az automatizált görbék általánosak nem????
Az Eventekkel nincs bajom csak az, hogy baromi nagy odafigyelést pontosságot ésidőt igényel de azt sokat.
LEírva az lenne a kérdés , hogy hozzárejndelt fx csatorát akarnák egy patternben található hangban , de úgy hogy az effektek egy külön patternben legyenek és csak akkor legyenek aktívak ha én azt beillesztem a step sequ-be vagy play listbe ki , hogy nevezi!
Vagy szerinted gyártsak le előre saját paraméterekkel automatizált görbét és lehet megoldja??????
Válasz idézéssel
2011-09-04, 15:03
Üzenet: #2524
Én az ilyesmit úgy oldottam meg, hogy akkor az adott patternben amik szólnak azokat kijelölöd és úgy teszed be a mixerbe, ahhoz hozzárendeled az effektet és az effekt hangerőpotiján csinálsz egy automation clip-et és aztán azt mindenhol lehúzod, és annál a 8.ütemnél meg fölhúzod és annyi
Válasz idézéssel
2011-09-04, 15:21
Üzenet: #2525
Az automatizációs görbék playlist szinten érvényesek. Egy gond van velük: a midi potijaival nem lehet "kicsavarni" őket. Vagy egérrel beállítgatva, vagy átalakítasz egy event-et automatizációs görbévé.
Válasz idézéssel
2011-09-04, 15:49
Üzenet: #2526
Az automatizációs görbék pattern szinten is működnek. A patternben az aut. első kockáját benyomod, és kész. Az automatizációt meg megcsinálod a playlistben és az adott sort mutolod. Így csak a patternben fog működni
Válasz idézéssel
2011-09-04, 19:38
Üzenet: #2527
na halad ez, nem feltétlen csak effekten kellene ez , hogy bonyolítsam Smile hanem vsti-n is belül tehát az adott patternben előállított hang pl. x vstivel akkor az ahhoz hozzá rendelt effektek és vst-in belül csavargatott potikat is szeretném pattern-el megoldani! Félúton már okés viszont szerintetek ilyen szinten lehet operálni a dolgot!
Eddigi segítségeteket köszönöm, mert hasznos volt!
Válasz idézéssel
2011-09-04, 20:39 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-04 - 20:41. Szerkesztette: Lpneo.)
Üzenet: #2528
Tools->last tweaked és ott tudsz a legutoljára változtatott potihoz automatizációt csinálni, a többi ugyanúgy megy. Ha többféle automatizációt akarsz, akkor több aut. clipet csinálsz, és a patternben mindig azt jelölöd be amelyiket épp működtetni akarod
4:46-4:55-ig tartó effektet hogyan lehet megcsinálni?
Válasz idézéssel
2011-09-05, 05:49
Üzenet: #2529
Hátha az emelkedő hangszínű sípolásra gondolsz akkor kiválasztod a megfelelő hangot belövöd a beállításokat és pitch Smile ja és edit event, vagy automatizációt Smile csinálsz hozzá!
Ha úgy nem akkor megkeresed a hangot, audacity vagy valami felvétel és kézzel feltolod a pitch-et, utánna wavba ment fl-be beilleszt és ott még mindig lehet vele heggeszteni! Ha arra gondoltál amit én írtam!
Ez a szám nagyon agymenet ahogy kezdődik, maga a szám szerintem gyengus meg nem az én stílusom de a klip kezdete az besza... behu.....!!!
Válasz idézéssel
2011-09-05, 18:05
Üzenet: #2530
Igen erre a tipikus effektre gondoltam. Vágom hogy mi történik, de egyszerűen nem csinálja úgy ahogy kéne. Abysntből jön egy sima hang, és hiába tekergetem a channel pitchet, csak valami alig hallható hatása van, még akkor is ha maxra nyomom a semitonest. A piano rollon slide notetal is próbáltam, de azt csak az Fl-es vst-k kajálják meg. Nincs valami más mód amivel utólag fel lehet húzni a pitchet? Egyébként én rühellem ezt a zenét csak az effekt miatt linkeltem.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás