Új válasz 
Segítek
2011-09-13, 20:47
Üzenet: #2541
RE: Segítek
Milyen glichet csinál vele. Smile Faja köszi. Smile
Válasz idézéssel
2011-09-15, 15:46 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-09-15 - 15:46. Szerkesztette: dogeiz.)
Üzenet: #2542
Olyan kérdésem lenne, hogy Ti hogy/milyen trükkökkel teszitek "tisztává" a zenéteket. Ebben valahogy nem sokat tudtam előre lépni.
Olvastam olyanról h. 50HZ alatt ki kell eq-zni mindent. Javasoltak Spectral analyzert, de hogyan kell használni? (itt nem az elindítására gondolok)
Válasz idézéssel
2011-09-18, 00:26
Üzenet: #2543
Üdvözletem mindenkinek!
Tudna valaki segíteni?
Az lenne a problémám hogy telepítettem egy vst-t, konkrétan a Image.Line.GrossBeat.VST.v1.0.5
nevű dolgot, és azt írja hogy, (Import FLRegkey.Reg into registry).
Ha valaki megtudná mondani, hogy mit kell ilyenkor csinálni, a FLRegkey.Reg nevezetű dologgal, azt megköszönném.
Válasz idézéssel
2011-09-18, 06:35
Üzenet: #2544
(2011-09-18 00:26)infer Írta:  Üdvözletem mindenkinek!
Tudna valaki segíteni?
Az lenne a problémám hogy telepítettem egy vst-t, konkrétan a Image.Line.GrossBeat.VST.v1.0.5
nevű dolgot, és azt írja hogy, (Import FLRegkey.Reg into registry).
Ha valaki megtudná mondani, hogy mit kell ilyenkor csinálni, a FLRegkey.Reg nevezetű dologgal, azt megköszönném.

Kattints rá kétszer, majd ha felugrik egy ablak nyomj okét.
Válasz idézéssel
2011-09-18, 11:56
Üzenet: #2545
Rendben, köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
2011-09-19, 12:03
Üzenet: #2546
Sziasztok!

Teljesen új vagyok az FL Studio világában, néhány felhasználói és koncepcionális kérdéssel fordulnék hozzátok.

Alapvetően klasszikus metálos csapatfelállást szeretnék eszközölni, tehát:

dob: FL-ben szerkesztett
gitárok (szóló, ritmus, basszus) - hangszerrel feljátszott wav
esetleg vmi billentyű - FL-ben szerkesztett
(kiabálás Smile - szintén wav)

Hogyan érdemes megtervezni egy dal pattern "rendszerét"? Minden patternben szerepeljen az összes hangszer, vagy külön patternek hangszerenként (dob-patternek, gitár-patternek ...stb.)?

Lehet valahogy utólag az egyes hangszereket (pl. gitár1) utólag egységesen manipulálni (EQ, effektek... stb. az összes patternre érvényesen, de csak a gitár1 sávra)?

Lehet subfoldereket csinálni a bal oldali "browser" részben valahogy (pl. Patterns/drum-patterns, Patterns/keyboard-patterns)? Cél a patternek csoportosítása.

Lehet más programokkal (pl. guitar pro) készített (1 szólamú) MIDI-t importálni valahogy (piano roll-ban szeretném látni ezután)?

Hogy lehet tempó értéket változtatni menet közben (pattern-szinten sem találtam ilyet, csak globálisan)?

VST dob (ezdrummer) egyes elemeit (lábdob, pergő, cin... stb.) lehet-e külön kezelni (pl. EQ) valami módon?

Bármi jöhet, tanács, link, akármi...

Köszönöm!
Válasz idézéssel
2011-09-19, 13:12
Üzenet: #2547
Sziasztok !

Egy kis problémám akadt az FL-ben. Sajnos hiába veszek fel benne, a rec végeztével nem jelennek meg az általam feljátszott note-ok a piano rollban. Találkozott már valaki ezzel a problémával ?

Üdv,

Dave
Válasz idézéssel
2011-09-19, 15:29
Üzenet: #2548
Tiszteletem mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy telepítettem az (FL Studio 10.0.2 XXL+ Nexus 2 AIR 6.77GB) csomagot.
Részben sikerült is, de amikor a (nexus2)-t elkezdtem bemountolni, a gép újraindítja magát, a kék háttérrel és azt írja hogy ...windows károsodása érdekében leállítja, vagy valami ilyesmit.
Pontosabban akkor, amikor a telepítőjét elindítom.
(egyébként ugyanez a csomag, telepítve volt már nekem régebben, ezért is nem értem, hogy miért nem engedi a telepítést (xp-re)).
Előre is köszönöm a választ!
Válasz idézéssel
2011-09-19, 21:10
Üzenet: #2549
(2011-09-19 12:03)kocsmaboy Írta:  Hogyan érdemes megtervezni egy dal pattern "rendszerét"? Minden patternben szerepeljen az összes hangszer, vagy külön patternek hangszerenként (dob-patternek, gitár-patternek ...stb.)?

Lehet valahogy utólag az egyes hangszereket (pl. gitár1) utólag egységesen manipulálni (EQ, effektek... stb. az összes patternre érvényesen, de csak a gitár1 sávra)?

Lehet subfoldereket csinálni a bal oldali "browser" részben valahogy (pl. Patterns/drum-patterns, Patterns/keyboard-patterns)? Cél a patternek csoportosítása.

Lehet más programokkal (pl. guitar pro) készített (1 szólamú) MIDI-t importálni valahogy (piano roll-ban szeretném látni ezután)?

Hogy lehet tempó értéket változtatni menet közben (pattern-szinten sem találtam ilyet, csak globálisan)?
Külön patterneket hozz létre mindenképp - keress rá az fl studio playlist fogalmára (itt a fórumon is összeszedtünk már róla sok mindent). Ha külön patterneket hozol létre, később könnyebben tudsz majd navigálni közöttük.

A második kérdésed átvisz a Mixer témakörébe. Hozzá tudod linkelni az egyes patterneket külön-külön sávokhoz, de akár többet is hozzá tudsz jelölni egy sávhoz.

Ha már úgyis kértél hasznos linket, az FL Studio Guru videó sorozata egy mixeres kérdéssel indít.

Kód:
http://www.image-line.com/documents/news.php?category=Guru&page=46

Az oldalsó directory-ban jelenleg nincs lehetőség a patternek csoportosítására. Hasonló kérésről még nem hallottam, de tényleg logikus lenne, ha fejlesztenének bele egy ilyen funkciót.

Csak a globális tempo értéket tudod állítani (akár automatizálással).
Válasz idézéssel
2011-09-19, 21:14
Üzenet: #2550
(2011-09-19 15:29)infer Írta:  Tiszteletem mindenkinek!
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy telepítettem az (FL Studio 10.0.2 XXL+ Nexus 2 AIR 6.77GB) csomagot.
Részben sikerült is, de amikor a (nexus2)-t elkezdtem bemountolni, a gép újraindítja magát, a kék háttérrel és azt írja hogy ...windows károsodása érdekében leállítja, vagy valami ilyesmit.
Pontosabban akkor, amikor a telepítőjét elindítom.
(egyébként ugyanez a csomag, telepítve volt már nekem régebben, ezért is nem értem, hogy miért nem engedi a telepítést (xp-re)).
Előre is köszönöm a választ!

Ezzel csak az a probléma, hogy mindkettő warez verzió. Így előfordulhat, hogy megsérült a fájl, vagy pedig vírusos. Én is találkoztam már hasonlókkal.

Ez a kérdés egyébként is VST jellegű (FL-hez gyakorlatilag semmi köze nincs), így kérlek hasonló kérdéseket a VST pluginek szekcióba tegyetek fel!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás