Új válasz 
Segítek
2011-10-10, 16:15
Üzenet: #2581
RE: Segítek
hangbeállításknál kell szétnézned.asio-t használod? az asio buffer size-ot vedd fel akár 1024 re,segít rajta
vagy a 32bit es puffer,ezt áruld el hogy miként van most az fl beállítva
Válasz idézéssel
2011-10-12, 15:20
Üzenet: #2582
emberek énis fl-el irok zenét elég jo kis gépem van amd x4 proci 4 giga ram etc etc... viszont alaplapi hangkártyám van csak és ha megirok egy zenét 3 -4 perc körül amikor hallgatom vissza irdatlan recsegés ilyen durva disortion effekt következik be és lelassul az egész és esélytelen hogy elmentsem és befejezzem a projektjeimet egy hangkártya vásárlása megoldja a problémát mert most rendeltem meg egy e-mu 1414 hangkártyát asio-hallba nyomom válaszotokat előre is köszi jo lenne ha megtudnám a probléma okát
Válasz idézéssel
2011-10-12, 15:39
Üzenet: #2583
A hangkari a gondod. Ez okozza a recsegést. Az e-mu meg fogja oldani a problémád.
Válasz idézéssel
2011-10-13, 13:30 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-10-13 - 13:38. Szerkesztette: NikolaiDnB.)
Üzenet: #2584
nagyon szépen köszönöm mester Smile)) !!! sajnos gond van az eba-y el nem tudsz eladó hangkárytát nekem jo lenne másmilyen tipus is csak ne legyen recsegés egyaránt jo usb-s vagy pcie-s megoldás csak ne legyen latency problem előre is köszi a válaszodat Smile))
itt van a beállitás de tuti hogy a nulla hangkártyám miatt recseg egyértelmü hiszen alaplapi hangkártyám van csak bár a gépem meg elég erős 4 giga ram athalon x2 250 proci

http://kepfeltoltes.hu/view/111013/flstu...es.hu_.png
Válasz idézéssel
2011-10-14, 11:46
Üzenet: #2585
Sziasztok!

A wavok mechanizmusáról szeretnék kérdezni:

Mire is gondolok? Nos az a helyzet hogy mondjuk van egy wav minőségű samplerem. Tegyük föl egy kellemes női hang azt mondja krumplipüré. Big Grin És ugye ha behúzom egy platternbe akkor meg tudom nyitni a piano rollt és ott ha nyomkodom a billentyűt akkor egyre mélyebb vagy magasabb hangnemben hallhatom azt hogy krumplipüré. De viselkedésre itt már 2 féle wav-val is találkoztam:

- Akármilyen hosszú is a billentyű lenyomás akkor is kimondja az egész szót és ha sokszor egymás után nyomom akkor ugye az nem jó mert egymáson fetrengenek a szavak. XD

- A szó pontosan annyi részét mondja ki ameddig nyomva tartom a billentyűt.

A kérdés: Mi a különbség a két wav között hogy tudok átállítani egy ilyen wavot? Vagy milyen vstivel tudok még ilyet csinálni? Mert van egy ilyenem amibe be tudok húzni egy wavot meg még szkreccselni is lehet. Csak az a baj hogy hangszínt nem vált sajna, bármelyik billentyűt nyomom ugyan úgy szól. Remélem érthető ahogy fogalmaztam. Smile
Előre is köszi a segítséget! Smile
Válasz idézéssel
2011-10-14, 13:53
Üzenet: #2586
fater ez teljesen választ ad a kérdésedre !!!

Válasz idézéssel
2011-10-15, 22:10
Üzenet: #2587
(2011-10-13 13:30)NikolaiDnB Írta:  nagyon szépen köszönöm mester Smile)) !!! sajnos gond van az eba-y el nem tudsz eladó hangkárytát nekem jo lenne másmilyen tipus is csak ne legyen recsegés egyaránt jo usb-s vagy pcie-s megoldás csak ne legyen latency problem előre is köszi a válaszodat Smile))
itt van a beállitás de tuti hogy a nulla hangkártyám miatt recseg egyértelmü hiszen alaplapi hangkártyám van csak bár a gépem meg elég erős 4 giga ram athalon x2 250 proci

http://kepfeltoltes.hu/view/111013/flstu...es.hu_.png

Ajánlani tudom az EMU szériát (nekem 0202 van). Speciel használtat sajnos nem tudok Smile.
Válasz idézéssel
2011-10-16, 16:08
Üzenet: #2588
nah megrendeltem e-mu 0404 remélem nem fog recsegni és normálisan letudom majd masterelni a final masterrel Smile)
Válasz idézéssel
2011-10-16, 18:31
Üzenet: #2589
üdv.ismer vki olyan vsti-t aminek van arp funkciója és bpm állítási lehetősége olyan módon,hogy a daw-al való szinkronizálást ki lehessen kapcsolni?az fm8 az ilyen,csak nem megfelelő számomra,és bassusra kellene.köszi Smile
Válasz idézéssel
2011-10-19, 12:22
Üzenet: #2590
Lehet hülye kérdés, de sehol se találtam! Hol lehet billentyűzetet beállítani? (ugye piano rollt is lehet billentyűről), de konkrétan a kérdésem amiatt van, mert van egy beépített drum machine FPC (ha tudtok ennél jobbat örülnék neki) és szeretném a dobot megcsinálni és háát egyrészt össze-vissza vannak a billentyűk másrészt soknak nem is találtam.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás