Új válasz 
Segítek
2011-11-27, 13:12 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-11-28 - 16:50. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2651
RE: Segítek
(2011-11-19 20:14)sy000 Írta:  Üdv! Teljesen új vagyok zeneszerkesztés térenSmile FL studiov 10-el kezdtem el most foglalkozni. Tudtok ajánlani/linkelni valami írásos formátumot amiben le van írva az alapoktól, hogy mi mire jó, és mit hogyan kell csinálni? Köszi!Smile

jut eszembe, Computer Music Special - Beginner's Guide - http://www.musicradar.com/computermusic/...ide-246091
Válasz idézéssel
2011-11-28, 16:47
Üzenet: #2652
Hali!
Azt szeretném megtudni hogy miféle képpen tudnám megváltoztatni mondjuk egy acapella tempóját ( bpm -jét )
Válasz idézéssel
2011-11-28, 16:53
Üzenet: #2653
(2011-11-28 16:47)kaszass Írta:  Hali!
Azt szeretném megtudni hogy miféle képpen tudnám megváltoztatni mondjuk egy acapella tempóját ( bpm -jét )

nézted már, http://warbeats.com/Tutorials/FL-Studio?...-beat#view ?
Válasz idézéssel
2011-11-28, 19:23
Üzenet: #2654
Na ez most durva. Smile FLel csinálom a zenét. Még csak kb egy perces a zene. De poénból kiírtam mp3 is meg wavba is. Na most van egy drop ahol a vannak ilyen kis warp hangok. És mp3ban a a warp helyén ilyen kis anyagszakadás van a zenében kb ezt tudom mondani. A wavban meg korrekt minden. Na ez mi a cickány? Big Grin Ja és mellesleg azok a warpok nem tudatosan kerültek oda. Big Grin Azt se tudom megállapítani melyik lead utózengése, mert sajna gyengusz a gép és már így is akad szegény...
Válasz idézéssel
2011-11-29, 09:07
Üzenet: #2655
(2011-11-28 19:23)Acid Írta:  Na ez most durva. Smile FLel csinálom a zenét. Még csak kb egy perces a zene. ...

Melyik szériát használod? Volt egy 9-es széria ami kódolás közben néha ilyesmiket produkált.
Amúgy nyílván a tömörítés közben számol rosszul valamit, odarak olyat amit nem kéne- ugyebár a wav az tömörítetlen formátum. kíváncsiságból meghallgatnám ogg-ban is. ha ott nem hallod a hibát akkor két dolgot tehetsz. directx le/fel, mp3 codec frissítés. Esetleg előtte hallgasd meg egyel gyengébb verzióban.
másik lehetőség FL frissítés.
Meg azért az is jó ha a háttérben nem fut semmi. Pl media player, msn, böngésző stb.
Válasz idézéssel
2011-11-29, 21:04
Üzenet: #2656
dchord köszönöm
láttam már a videót csak nem láttam benne azt a részt ahol megmutatja hogyan lehet változtatni, de most beletekergetésekkel végignéztem és sikerült megtalálni
Válasz idézéssel
2011-11-30, 11:58
Üzenet: #2657
(2011-11-29 09:07)IEm Írta:  Melyik szériát használod? Volt egy 9-es széria ami kódolás közben néha ilyesmiket produkált.
Amúgy nyílván a tömörítés közben számol rosszul valamit, odarak olyat amit nem kéne- ugyebár a wav az tömörítetlen formátum. kíváncsiságból meghallgatnám ogg-ban is. ha ott nem hallod a hibát akkor két dolgot tehetsz. directx le/fel, mp3 codec frissítés. Esetleg előtte hallgasd meg egyel gyengébb verzióban.
másik lehetőség FL frissítés.
Meg azért az is jó ha a háttérben nem fut semmi. Pl media player, msn, böngésző stb.

Hmm azóta sok mindent ki kísérleteztem a szituációval kapcsolatban. Az van hogy az egy dolog hogy ha a sima hangkártyával próbálom kiírni akkor esélyem sincs, csak ha be van kapcsolva az ASIO4ALL. A másik, hogy még az is logikus hogy miután újraindítom a gépem és kiírom többször egymás után (ez azért kell mert az egész akad már és csak úgy hallom, utána módosítok újraírom) akkor egyre rosszabb és rosszabb lesz. De az hogy ha a gép újraindítása után csak simán kiírom és nem hallgatok bele FLben akkor lesz a legborzalmasabb a bassline na azt tényleg nem értem. Big Grin
Ja amúgy FL10 és ez a zebra2 produkálja.
Válasz idézéssel
2011-11-30, 17:07
Üzenet: #2658
Hali!

Egy olyan problémám lenne, hogy pl lekompresszálok egy dobszettet úgy, hogy mindent külön (hihat, bd stb.) és ez után szeretném még az összeset egyben is lekompresszálni, de ha kijelölöm őket és úgy olvastatom be egy mixercsatira, akkor az egyéni kompresszálások elvesznek! Hogyan tudnám ezt orvosolni?
Válasz idézéssel
2011-11-30, 21:37
Üzenet: #2659
Próbáld meg sávonként kimenteni őket .wav formátumba, amint egyesével lekompresszáltad, majd újabb projektbe megnyitod őket, egy mixercsatornára teszed a fájlokat és a többit már tudni fogod. Smile
Válasz idézéssel
2011-11-30, 23:44
Üzenet: #2660
(2011-11-30 21:37)Parallectic Írta:  Próbáld meg sávonként kimenteni őket .wav formátumba, amint egyesével lekompresszáltad, majd újabb projektbe megnyitod őket, egy mixercsatornára teszed a fájlokat és a többit már tudni fogod. Smile

Erre nem is gondoltam, pedig mennyire logikus megoldás! Big Grin
Köszönöm szépen! Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás