Új válasz 
Segítek
2012-02-24, 02:15
Üzenet: #2761
RE: Segítek
qirentoren: Milyen stílusú zenével foglalkozol? (mert ha techno/tech house ahhoz elég egy mini billentyű is, viszont komoly akkordokhoz és dallamokhoz kellhet a több billenytyűs.

Molinero: Üdv! Tudnod kell, h. egy jó dubstep zene elég komplikált, elég összetett stílus, de annál szebb kihívás. Kezdésként ajánlom, hogy szerezd be az NI Massive vst-t ami szinte alapvető a műfajhoz. Valamint youtube-on van fent sok sok tutorial hogyan lehet egy-egy hangzást elérni (wobble, bass, stb) Ha konkrét kérdésed arra jobban tudunk válaszolni.
Válasz idézéssel
2012-02-25, 10:50
Üzenet: #2762
Hát midi bill terén anyi billentyüset érdemes venni, ahányra elöreláthatolag szükséged van... Én csak egy kis 25 billentyüset használok, arra a célra van hogy rátaláljak hangokra mikor melyik illik bele az adott zenébe, meg arra hogy csavargatom egérrel a vst ét, és közbe nyomkodom hogy haljam mi menyit változik... De ha ennél nagyobb igényeid vannak akkor mindenféleképp nagyobbat kell venned. Hogy sulyozott vagy nam... Szerintem mindenképp probáld ki az alanyt!!! Amit még mindenképp vegyél számitásba hogy nagyon jol jöhet ha van rajta egy két midi kezelöszerv is... Ha kiosztod ezeket egy vst re egész mokás kis analog jellege lehet a dolognak, hidd el jobban inspirálSmile

Jol látod... A gitárodnak nem jo a füldelése... Még soha nem volt elekroakusztikusom... Ha sima kis szologitár lenne kapásbol megmondanám mit csavarozz le és mit nézz meg..
Válasz idézéssel
2012-02-25, 12:25 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-02-25 - 12:31. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2763
(2012-02-21 15:53)qirentoren Írta:  Sziasztok!

Megszeretném venni életem első midi-billentyűzetét és az lenne a kérdésem, hogy súlyozott billentyűset érdemes venni vagy nem? Esetleg 25-49-61-88 billentyűst? Márka téren esetleg ki mennyire elfogult? Érdeklődöm. Nem tervezem hamar a lecserélését. Általában jobb minőséget veszek ha veszek és az nekem kitart több évig Smile
klatty http://www.menemszol.hu/topic/612-legjob...ller-2011/ imo az, h hány billentyűs az egyéni igény (oktávváltó meg mindegyik van), esetleg szempont lehet, h kétirányú-e a kommunikáció a daw és billentyűzet között, magyarán ha hergelsz valami poti-csúszkát a daw-ban akkor a midi-billentyűzet adott(hozzárendelt) poti-csuszkája is után állításra kerül automatice (Akai MPK49 nem tud ilyet, amennyire tudom a Novation-ok viszont igen)
Válasz idézéssel
2012-02-26, 00:11
Üzenet: #2764
Köszönöm a tanácsokat!

Arra jutottam, hogy egy 61-88 -as nagyságú és minél olcsóbb és egyszerű midi billentyűzetet nézek mivel azért tanulni is szeretnék majd 2 kezezni is.
Tulajdon képpen mennyivel másabb egy súlyzott billentyű mint egy dinamikus? Mert árban van igencsak különbség. Tehát a velocityt a súlyzottnál nem kell utána állítani mert nyomásérzékeny?
Másik ehhez fűződő kérdésem pedig, hogy ha meglesz a midibill akkor csak belépek az Fl stúdióba és érzékelni fogja usb-n keresztül a gépem, hogy ez a billentyűzet létezik és tudom a vst-ket alapból kezelni vele vagy valamit még állítgatni kell?
Vagy hangkártyához kell kötni, hogy élőbe tudjak vele felvenni, ha csinálok egy dobalapot akkor ne késsen az élő felvétel amit éppen pötyögök?
Bocsi ha nagyon láma vagyok!!!!! Smile

Line6 Ux2-vel kapcsolatban még lenne kérdésem, de már nem akarlak titeket fárasztani, ha esetleg valaki ismeri a hangkártyát vagy van "pattogás" baja vele akkor még azt megoszthatná, hogy lehetne kiküszöbölni. (Latenszit hiába állítgatom).
Laptopon már nem zavaró a pattogás mert meggyógyult... ezt sem értem, hogy hogyan, de örülök neki Smile Asztali gépen használhatatlan sajnos. Laptop win7 32 bit, Asztali win7 64bit.

Tényleg köszi mindent!
Válasz idézéssel
2012-02-26, 10:09
Üzenet: #2765
Velocityt sima nem sulyozottnál sem kell állitani.... Legalábbis az enyém nyomásérzékeny.. M audio oxygen széria. Azért nagyon olcson nem fogod meguszni, de ha már kétkezezni akarsz akkor legyen minnél nagyobb..

Ha pattogás van, és 32 bites windowson meg tudtad szüntetni, de 64 bitesen nem, akkor probálj utánna nézni hátha van frissebb driver 64 bitre...

Ha meg már megvan a midi bill, akkor majd átveszük mit hogyan kell beállitani az fl beSmile
Válasz idézéssel
2012-02-26, 11:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-02-26 - 11:22. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #2766
A külömbség annyi, hogy a súlyozott billentyűzet az olyan mint az eredeti pianóknál vagy zongoráknál kalapács mechanikás (csak itt leutánozva). A sima midi billentyűzet alatt pedi csak egy gumilap szokott lenni. Használat során a billentésben lesz a külömbség. A súlyozott olyan mintha egy zongorán játszanál.
Válasz idézéssel
2012-02-29, 00:09
Üzenet: #2767
Hogy lehet hirnév pontot szerezni?
Válasz idézéssel
2012-02-29, 01:13
Üzenet: #2768
(2012-02-29 00:09)gonoszember Írta:  Hogy lehet hirnév pontot szerezni?

Negatívat nagyon könnyen warezzel vagy trágárkodással. Pozitívat pedig bárki adhat neked aki számára fontosat írtál stb ha elolvasol pár hírnév hozzászólást akkor nagyjából körvonalazódhat.
Válasz idézéssel
2012-02-29, 03:04
Üzenet: #2769
Negativra nem hajtokSad

De ezt nem is tudtam hogy igy lehet adni... Azt hittem x hozzászolás után vagy valami ilyesmi...
Válasz idézéssel
2012-02-29, 12:08
Üzenet: #2770
qirentoren: én mérlegeltem mindent, hosszútávra terveztem (3év garancia is van hozzá) és végül ezt vettem:

http://www.hs-online.com/hu/Billentyuzet...-2532.html

61billentyűs.. bőven elég kétkezes játékra is, néha kell nyomni egy oktáv lefele váltót (egyébként felfele és lefele is 3 oktávot tud lemenni/felmenni). Van neki 8 tekerő potija, amire bármit be tudsz programozni, van 8 csúszka, oda is mehet bármi (akár master sávok). Van benne egy pitch és egy modulációs kerék, billentyűi szerintem nem gagyik, és a legnagyobb előnye h csak 40ezer... Ennél jobbat csak használtan találsz, még azt is nehezebben.
Úgy működik h hozzá kötöd usb-vel a géphez, majd hátul átolod a kapcsolót usb állásba, egy pár másodpercen belül felismeri a bill-t, elindítod az fl-t, vagy bármit, onnantól kezdve tudja kezelni bármelyik vst-t vagy bármit kicket is. (talán még a beállításokba ki kell választani h ezt szeretnéd használni)
Még a synthesia szoftert is hozzá tudod csatolni, tehát nem csak daw szoftvereken működik (olyasmi mint a guitar hero csak zongorában).
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás