Új válasz 
Segítek
2012-03-16, 13:20 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-03-16 - 13:50. Szerkesztette: Caparso.)
Üzenet: #2781
RE: Segítek
Igen, be vannak pipálva.
Ha elkezdem kiüríteni a projectet, nyilván alábbhagy a terhelés, de nem "hibás" plugin miatt, hanem olyan mintha az fl nem tudna kezelni egy bizonyos mennyiségű csatornánál többet alapból... Azt nem tartom normális dolognak, hogy az fl cpu terhelésjelzője kiakad, miközben harmincpár százalék a valós procihasználat.

Az oprendszer nyilván 64bites egy 64bites procihoz, és ennyi ramhoz. Azzal is tisztában vagyok, hogy az fl pedig 32bites...
Ebből származhat a probléma?
Csak zeneszerkesztéshez ilyen körülmények között (főleg, hogy szerencsétlen program kapásból képtelen kihasználni) felesleges ilyen proci ennyi rammal, ez is tény, de inkább maradjunk a témánál:

Igazából nem hiszem, hogy egy adott plugin okozza, bármit használok, egy bizonyos összetettségű project után jelentkezik a probléma.
Persze lehetne szerkeszteni 300ms latency-vel zenét, nagy élmény, legfőképp dallamot feljátszani. De akkor mi értelme az egésznek? Főleg akkor remek érzés, mikor egy ilyen konfig csücsül a project alatt. 3x%-os kihasználtsággal.

Melyiket dobjam a kukába?Dodgy
Igen, be van pipálva. Ha elkezdem kiüríteni a projectet, nyilván alábbhagy a terhelés, de nem valami "hibás" plugin miatt, hanem mert kevesebb szart kell kezelnie a programnak. A probléma mindig jelentkezik,(függetlenül attól, milyen plugint használok) egy bizonyos összetettségű project fölött, olyan mintha maga az fl képtelen lenne egy "komolyabb" mennyiségű pluginnál, vagy csatornánál többet kezelni egyszerre...
Persze ez is tök relatív.

Az oprendszer természetesen 64bites egy 64bites procihoz, és ennyi ramhoz. Azzal is tisztában vagyok, hogy az fl pedig 32 bites....
Ebből adódhat a probléma?
Nyilván csak zenekészítéshez ilyen körülmények között felesleges ilyen konfig (főleg, mert max a harmadát ha képes a program kihasználni). Nem, nem csak zene miatt van...

Persze lehet zenét csinálni 300ms latency-vel, hatalmas élmény, főleg dallamot feljátszani... Úgy mi értelme az egésznek? Akkor a legkiválóbb érzés, mikor egy ilyen konfig csücsül a project alatt, 3X%-os kihasználtsággal...

Akkor most melyiket basszam ki a kukába...? Dodgy
(Persze hogy a puruttya FL-t...)

Gondolom itt sem fogok megoldásra lelni. Valaki, aki spíler angolból továbbíthatná a problémát az Image-Line felé. Persze gondolom ez nem fog megtörténni, de jobbat nem tudok...
Válasz idézéssel
2012-03-17, 09:06
Üzenet: #2782
Az extended memory verziót indítod el az FL-ből? (Alap esetben telepítés után nem ez kerül ki az asztalra(!))
Azt nem írtad, hogy milyen hangkártyád van. Nálam a nem zenélésre szánt hangkártyáknál feszült az FL, hiába van 2gb memóriám és 2 magos procim (tudom hogy ma már nem erős, de amikor problémáim voltak, akkor még zsír új volt a gép). Az EMU hangkártya viszont megosztotta a problémát, aminek köszönhetően már csak pattogás hallatszik, ha kevés a teljesítmény (viszont pirosba nem csap át).

Persze nem 3 millió sávos projektekkel tesztelem, ebben az esetben mindig az alap projektek értendőek.
Válasz idézéssel
2012-03-17, 09:18 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-03-17 - 09:25. Szerkesztette: 23:32.)
Üzenet: #2783
Az audio fülön FL-ben az underruns-t figyeld, hogy a cpu akadásnál pörög e felfelé.
Ha igen akkor addig húzd feljebb a latencyt amíg el nem múlik.
Mekkora latencyn vagy most ?
Egyébként ez nem az FL sara, más dawban is ez történne nagy eséllyel ha integrált kártyával zenélsz, azt nem erre találták ki.
Emlegetett emu, vagy más erre alkalmassal nem lenne ilyen problémád...
Válasz idézéssel
2012-03-17, 09:42 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-03-17 - 09:48. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #2784
Nem feltétlen az alaplapi hangkártya miatt lehet a dolog. Ennyi rammal és ilyen procival képtelenség hogy egy alaplapi hangkártya így lefogja a gépet.
Nekem ez inkább codec vagy driver problémának tűnik. Vannak driver kereső progik, ezek általában fizetősek de megéri kipróbáni mert leszednek mindent. Winhez gondolom fent van sp1?
Amúgy kép alapján olyan mintha mégis 32 bites lenne az OS, mert az kb pont addig kezeli a memóriát.
Amúgy tele van a gyorsítótárad, azt kapcsold ki! Ne gyorsítótárazzon, mikor van annyi memória a gépben hogy paksig elér...

Arról már ne is beszéljünk hogy minek van megnyitva böngésző meg media player. Most engedd meg hogy ne beszéljek neked a windowsos folyamatokról, de ezek a szarok bizony erősen használják a directx-et, az a koponyás progi nem tudom mi, de a skype meg msn se legyen már bekapcsolva ha szerkesztesz.
Válasz idézéssel
2012-03-17, 10:08
Üzenet: #2785
jogos ez része is.

Viszont az alaplapi kártyákon akár tetszik akár nem alacsony latencyn nem tud olyan gyorsan dolgozni a DAC, hogy abból ne legyen ropogás bizonyos határ felett.
http://musicdivision.hu/a-hang-es-annak-utja/

Nem csak felvételkor dolgoznak a konverterek.
Jel -> a/d -> Szekvenszer -> d/a -> Jel
Válasz idézéssel
2012-03-17, 10:15
Üzenet: #2786
Hát nem tudom, én csak annyit tudok hogy az EMU val és a beépített realtek-el is közel annyi a latencym.
Szerencsére sosem voltak ilyen jellegű problémáim.
Válasz idézéssel
2012-03-17, 10:22
Üzenet: #2787
fura, nekem 20ms emu-val stabilan. Alatta már képződnek anomáliák.
alaplapira nem emlékszem pontosan, de szerintem a négyszerese is lehet-sőt..
Igen, tényleg mindent zárni kell ha zenél az ember...se net, se virusgyilok, tűzfal..főleg nem olyan alkalmazás ami szintén osztozna a hangkártyán.
Válasz idézéssel
2012-03-18, 12:06
Üzenet: #2788
Nekem egy olyan gondom van ami az eltelt pár év alatt nemvolt. Nem tudom behúzni a wav és mp3 fájlokat a programba. Lehet egyszerű csak én most így nem tudom mit állíthattam el. Huh
Válasz idézéssel
2012-03-18, 12:48 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-03-18 - 12:54. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2789
(2012-03-17 10:22)23:32 Írta:  fura, nekem 20ms emu-val stabilan. Alatta már képződnek anomáliák.
alaplapira nem emlékszem pontosan, de szerintem a négyszerese is lehet-sőt..
Igen, tényleg mindent zárni kell ha zenél az ember...se net, se virusgyilok, tűzfal..főleg nem olyan alkalmazás ami szintén osztozna a hangkártyán.

kb. további 10+%-ot lehet összekaparni a TuneUp Utilities 2012-al ( http://www.tune-up.com/ ), turbo/live be (nagyjából minden nem létfontosságú elemet lekapcsol a win-ben, valamint a túl sok erőforrást igénylő folyamatokat átrakja alacsony prioritásba, utóbbit valós idejű elemzéssel), persze szigorúan saját felelősségre (a Program Deactivator-t meg pláne Smile )
Válasz idézéssel
2012-03-18, 20:34
Üzenet: #2790
Sziasztok!

12húros gitár vst létezik? Ha igen megtudnátok mondani, hogy mi a neve?

KÖSZI ELŐRE!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás