Új válasz 
Segítek
2012-04-01, 12:33
Üzenet: #2801
RE: Segítek
Sziasztok!

Remélem erre a kérdésre kapok választ:

Hogy tudom úgy megoldani a gitárfelvételt, hogy ha csinálok egy patternbe egy lightos dob alapot akkor a gitárfelvételbe ne szóljon bele mikor feljátszom. Viszont arra a dob alapra szeretnék gitározni.

Köszi előre!
Válasz idézéssel
2012-04-01, 16:49
Üzenet: #2802
(2012-04-01 12:33)qirentoren Írta:  Sziasztok!

Remélem erre a kérdésre kapok választ:

Hogy tudom úgy megoldani a gitárfelvételt, hogy ha csinálok egy patternbe egy lightos dob alapot akkor a gitárfelvételbe ne szóljon bele mikor feljátszom. Viszont arra a dob alapra szeretnék gitározni.

Köszi előre!

Szia!

nagyon egyszerű a dolog. csak röviden hogy érthető legyen:

Mikor rányomsz a recording gombra az Everything opciót válaszd.

- első patternbe felveszed a dob alapot, majd a patternt berakod playlistbe ( ha 8-9 verziót használsz akkor csak simán húzd be a patterneket a playlistbe ameddig szeretéd hogy szóljon, ha 9.5-10 verziót akkor tracklistbe ugyanígy. vagyis semmiképpen se egy step sequencerbe vegyél fel, használnoid kell a playlistet.

-mikor elkezded felvenni a gitárt arra figylej, hogy a patternsong mode legyen bejelölve a felvétel alatt ( ez a play gomb melletti alsó kis led )

Miután elkezded a kettes pattern felvételét már le fogja játszani az előzőleg felvett sávokat.

Egyébként ha egy patternebe veszel fel akkor is működik a dolog, de később sokkal több meló szétszedni a sávokat. Na jó nem nagy meló, de ha van egy könnyebb út akkor járjunk azon Big Grin
Válasz idézéssel
2012-04-01, 21:35 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-01 - 21:37. Szerkesztette: qirentoren.)
Üzenet: #2803
Köszi szépen Smile Megoldottam Smile Még kérdezhetek, hogy általában tiszta elektroakkusztikus hangzásra milyen effekteket szoktatok ráhúzni? Raktam rá egy multiband compressort egyelőre, de még miket toljak rájuk? Reverb?
Ja igen meg még annyi, hogy mikor recordra nyomtam kiikszeltem, hogy többet ne kérdezze meg hova akarok felvenni... hogy lehet visszaállítani, hogy megint kérdezgesse. Egyébként fl10-et használok.
Köszi előre! Smile
Válasz idézéssel
2012-04-02, 16:04
Üzenet: #2804
Hali! Előfordulhat hogy léteznek olyanok amik benne vannak a z3ta+-ban de nincsenek a z3ta2+-ban? Mert nem találom a CHords of Lifeot..
Válasz idézéssel
2012-04-02, 17:46
Üzenet: #2805
(2012-04-02 16:04)sy000 Írta:  Hali! Előfordulhat hogy léteznek olyanok amik benne vannak a z3ta+-ban de nincsenek a z3ta2+-ban? Mert nem találom a CHords of Lifeot..

próbáld meg mit reagál arra ha a zeta+ könyvtárába telepíted a zeta2+-t. ugyanarra az elérési útra.
Válasz idézéssel
2012-04-02, 18:53
Üzenet: #2806
sikerült! köszönöm!Big Grin
Válasz idézéssel
2012-04-03, 15:23 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-03 - 15:59. Szerkesztette: DjImiPapa.)
Üzenet: #2807
Video RE: Segítek

Hali és hó. Kérdésem a következő: miképp lehet a következőt megcsinálni. Adva egy sáv, mindegy hogy az dob, pad, vagy egyéb, hogy lehet pl. azt, hogy indul tompán, és halkan, és folyamatosan erősödjön a végére, és a freki is változzon vele együtt? Mer nem tudom...:(Pl. a képen a reverb-et kéne elejétől, ahol még alap, a végéig folyamatossá tenni. A videón láthaóan csak az adott állást tudom konfigurálni, folyamatosan változóra nem megy...Sad
[Kép: thumb-F570_4F7B15D0.jpg]
Válasz idézéssel
2012-04-03, 15:55
Üzenet: #2808
(2012-04-03 15:23)DjImiPapa Írta:  Hali és hó. Kérdésem a következő: miképp lehet a következőt megcsinálni. Adva egy sáv, mindegy hogy az dob, pad, vagy egyéb, hogy lehet pl. azt, hogy indul tompán, és halkan, és folyamatosan erősödjön a végére, és a freki is változzon vele együtt? Mer nem tudom...:(Pl. a képen a reverb-et kéne elejétől, ahol még alap, a végéig folyamatossá tenni.
[Kép: thumb-F570_4F7B15D0.jpg]

Ez egy FL Studio topik, az általad mutatott kép meg másról szól. Ennek ellenére természetesen segítünk Big Grin

Hát én nem sokat konyítok ehez a progihoz de abban biztos vagyok hogy automatizációt kell tudnia. Szerintem ha a paraméterre kanttintasz találnod kéne Automation lehetőséget

találtam neked egy vdeót :

igaz német nyelvű, de a lényeg jól látszik. szerintem külső vsti paraméterek is támogatottak, hajrá.
Válasz idézéssel
2012-04-03, 16:09
Üzenet: #2809
(2012-04-03 15:55)IEm Írta:  Ez egy FL Studio topik, az általad mutatott kép meg másról szól. Ennek ellenére természetesen segítünk Big Grin

Hát én nem sokat konyítok ehez a progihoz de abban biztos vagyok hogy automatizációt kell tudnia. Szerintem ha a paraméterre kanttintasz találnod kéne Automation lehetőséget

találtam neked egy vdeót

igaz német nyelvű, de a lényeg jól látszik. szerintem külső vsti paraméterek is támogatottak, hajrá.
Rettenet gyors vagy, és azonnali köszönet érte, szerintem meg is oldva a téma, előállítottam így már a dolgot én is...Smile
Válasz idézéssel
2012-04-06, 19:58
Üzenet: #2810
Hi!

Ukulele vst-t szeretnék letölteni de egyelőre nem találtam sehol :/ Ötlet?
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás