Új válasz 
Segítek
2012-04-07, 21:07
Üzenet: #2811
RE: Segítek
Sziasztok!
Ki fogom cserélni a régi, hangos merevlemezemet. Elsődleges szempont a halk működés, ezért kinéztem egy WD 2TB-os "Green" hdd-t, aminek a fordulatszáma 5400. A kérdésem, hogy fogok-e észrevenni sebességcsökkenést az FL működésében? Köszi
Válasz idézéssel
2012-04-07, 23:26
Üzenet: #2812
A tippem az lenne, hogy max program/plugin/minta/project betöltésnél éreznéd meg kicsit(nem tudom milyen mértékben, lehet észre se vennéd), maga a program a futásában valószínűleg nem fog változni, mert az már teljesen a memóriából fut.

A legjobb hang és gyorsaság szempontból is az az SSD, csak még igen drága. Ahogy olcsóbb lesz, én is lecsapok rá egy 160-200 gigás méretben, de mondjuk én nem csak zenét készítek a PC-n. Smile

Viszont ez csak egy tipp, beszéljenek az okosabbak is Smile
Válasz idézéssel
2012-04-08, 07:32
Üzenet: #2813
Nem fogsz észrevenni semmit zeneszerkesztés során. Telepítésnél, tömörítésnél, áthelyezésnél van némi változás, amit egy laikus észrevesz. Én úgy szoktam egyébkén, hogy 2 winyó van bent és ha az egyiket nem használom, akkor azt leállítom. Persze úgy kell akkor rendszerezni, hogy a fontos dolgok mindig a kellő winyón maradjanak.
Válasz idézéssel
2012-04-08, 20:27
Üzenet: #2814
Vannak már olcsó ssd-k, csak azt figyelembe kell venni, hogy alacsonyabb az élettartamuk, mint a winchestereknek. Egyébként ha sok RAM-od van, zeneszerzés közben valóban nem fogsz észrevenni semmit, ugyanis a rendszer nem fog rajta swap fájlt létrehozni.
Válasz idézéssel
2012-04-08, 20:30
Üzenet: #2815
Az olcsóbbaknak alacsonyabb az élettartamuk, vagy úgy egyébként?
Válasz idézéssel
2012-04-10, 15:42
Üzenet: #2816
(2012-04-08 20:30)Gippo Írta:  Az olcsóbbaknak alacsonyabb az élettartamuk, vagy úgy egyébként?
Egyébként is, de az olcsóbb szériáknak annál is alacsonyabb az élettartamuk (igazából az írás-törlés miatt romlik, ezért érdemes pl csak az oprendszert tárolni rajta, s annak is a gyorsítótárát mondjuk a memóriába nyomatni, egyébként olyan 4-5 évet lazán kibírhatnak).
Válasz idézéssel
2012-04-10, 17:24
Üzenet: #2817
Hello!

Én nagyon-nagyon kezdő vagyok, szóval előre is elnézést a bugyuta kérdésért. Van egy midi kontrollerem és megszereztem a native instruments massive standalone változatát. Remekül felismerte az eszközt és működik is. A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudnám felvenni mp3-ba vagy wav-ba az általa készített hangzásokat? Ablenon live 8as verziójával próbáltam felvenni de hát semmit sem értek hozzá, így nem sikerült. Jöhet szájbarágósan a segítség, mert tényleg nagyon kezdő vagyok. Előre is köszönöm!!

Üdv
Válasz idézéssel
2012-04-10, 19:11
Üzenet: #2818
Az abletonnál nem tudom, hogy működik azt majd a fórumon lévő szakértők megírják, de ha nincs kint kimondott ikon akkor általában a fájl menűben szokott lenni egy export nevű fejezet és azon belül ki tudod írni a projektedet wav-ba vagy mp3-ba. Legalábbis a fruitynál így van.
Válasz idézéssel
2012-04-10, 19:48
Üzenet: #2819
Igazából egyáltalán nem ragaszkodom az abletonhoz, bármilyen zeneszerkesztőt mondhattok, amiben tudjátok, hogy hogyan kell. Amúgy nincs olyan menüpont benne, amivel importálni tudnám a kreálmányt bármibe is ksd-n kívül(ami ugye nem jó).
Válasz idézéssel
2012-04-10, 20:13 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-04-10 - 20:14. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #2820
Nézd meg ezt a videot és jól figyelj 1'30"-nál. Szerintem megoldodik a problémád.Smile

Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás