Új válasz 
Segítek
2012-06-12, 13:45
Üzenet: #2911
RE: Segítek
Fúú a google fordító eszembe se jutott! Big GrinD De hülye vagyok! Big Grin Na mind egy. Köszönöm a választ! Smile
Válasz idézéssel
2012-06-12, 16:16 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-06-12 - 19:03. Szerkesztette: Jack95.)
Üzenet: #2912
Üdv.
Hypersonic-ból a hangszereket hogyan lehet mixerbe berakni?

Ja és még egy kérdés: RnB, Hip-hop stílushoz tudnátok nekem ajánlani VST-ket? Smile
Megköszönném! Smile

Sajnálom hogy ennyit kérdezősködök, de egyszerűen annyi infó van már az oldalon, hogy sok mindent meg sem találok. Ja meg pár perc után elegem lesz a keresgetésből.. Confused Big Grin
Válasz idézéssel
2012-06-13, 16:22
Üzenet: #2913
Kérlek a nem FL Studio-val kapcsolatos kérdéseket a megfelelő topikokba tedd fel! Pl a vst-s kérdéseket a vst-s topikokban Smile. Ott akár új témát is tudsz indítani emlékeim szerint.
Válasz idézéssel
2012-06-17, 09:39
Üzenet: #2914
Sziasztok!
Tud valaki tippet,tanácsot arra, hogy pl a lábgépet(rock)dobot milyen eq-val lehet keverni ami jó is és ingyenes pl?Smile
Válasz idézéssel
2012-06-18, 00:53
Üzenet: #2915
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a time strecht mennyire lehet alkalmazni pl a cubase-n belül? Tehát, hogy tudnám elérni, hogy ne okozzon minőségromlást a számban. Ha nem muszáj nem gitároznám újra a 10 sávot amit már felvettem 94 bmp-ben hanem mondjuk 92-re át akarom állítani az egészet akkor egyesével állítsam vagy mehet egybe vagy mindenképpen fog romlani a minősége?
Még egy ehhez kapcsolódó kérdésem van, hogy mikor rámegyek a time strech-re (audió-process-time strech) ott mikor be lehet állítani, hogy milyen bmp-re gyorsítsa a kijelölt audiót akkor miért 120.1346 a kezdő? Miért nem az , hogy 94 bpm amennyire állítottam a számot? Szóval fura, hogy a 120 bázishoz mérten kell mondjuk 118.1346 bmp-re állítani. HELP ha tudtok!

KÖSZÖNÖM!
Válasz idézéssel
2012-06-18, 05:42
Üzenet: #2916
(2012-06-18 00:53)qirentoren Írta:  Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a time strecht mennyire lehet alkalmazni pl a cubase-n belül? Tehát, hogy tudnám elérni, hogy ne okozzon minőségromlást a számban. Ha nem muszáj nem gitároznám újra a 10 sávot amit már felvettem 94 bmp-ben hanem mondjuk 92-re át akarom állítani az egészet akkor egyesével állítsam vagy mehet egybe vagy mindenképpen fog romlani a minősége?
Még egy ehhez kapcsolódó kérdésem van, hogy mikor rámegyek a time strech-re (audió-process-time strech) ott mikor be lehet állítani, hogy milyen bmp-re gyorsítsa a kijelölt audiót akkor miért 120.1346 a kezdő? Miért nem az , hogy 94 bpm amennyire állítottam a számot? Szóval fura, hogy a 120 bázishoz mérten kell mondjuk 118.1346 bmp-re állítani. HELP ha tudtok!

KÖSZÖNÖM!
Ebben a topikban az FL Studio-t érintően fogsz választ kapni Smile. Kérlek ha tényleg konkrétan a Cubase érdekel, akkor a Cubase-es segítek topikba írj!
Válasz idézéssel
2012-06-18, 12:29
Üzenet: #2917
Konkrétan a Time stretch érdekel programtól függően, ha felvilágosítana valaki, hogy ha rádiós minőséget szeretnék elérni akkor egy audió felvételt milyen nagyságrendben és minőségben lehet nyújtani vagy sűríteni úgy, hogy minőségromlás ne történjen. Úgy általánosságban ha felvilágosítanátok az köszi lenne. Meg a garage band-ből pl mp3 és AAC formátumban lehet exportálni. Pl az AAC-t nem hiszem, hogy bele lehet tenni egy wavos projectbe mert gondolom rosszabb minőségű. Ilyen jellegű lenne a kérdésem.
Válasz idézéssel
2012-06-19, 09:21
Üzenet: #2918
Sziasztok!

Nem rég elkezdtem a hip hop rap instrumental zenékkel foglalkozni ezen belül is a mintázásos (sampleres) alapzene készítéssel. Mivel a minta vágás egyenlőre még nem az igazi és a dob írása sem a legjobb ezeket szeretném erősíteni.
Szóval a kérdésem az lenne hogy; valaki minta vágással kapcsolatos ötletekkel tudna e nekem segíteni a mintavágás(samplerezés elsajátításában) vagy kitanulásában? Dob írással kapcsolatos ötletek is jöhetnek!!!

Várom a válaszokat!
Üdv!Big Grin
Válasz idézéssel
2012-06-19, 13:15 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-06-19 - 13:17. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #2919
Mintavágás? Úgy érted, hogy a loopokat szabdalod fel? Erre létezik jobb megoldás is Smile

Vannak különálló packok dobokkal, percussionokkal, clapekkel stb., mondjuk beatekre szakosodva. Próbáld meg a saját magad beatjét összerakni ezekből, úgy, hogy azok a hangok nem egy loopból származnak Smile Ha még nem sikerült beatet összerakni, a mikéntjéről rengeteg tutorialt találsz majd a YouTubeon. Hajrá Wink

Szerk.: rengeteg ingyenes sample pack van az interneten is, amiből lehetne válogatni Smile
Válasz idézéssel
2012-06-19, 13:34
Üzenet: #2920
(2012-06-19 13:15)Parallectic Írta:  Mintavágás? Úgy érted, hogy a loopokat szabdalod fel? Erre létezik jobb megoldás is Smile

Vannak különálló packok dobokkal, percussionokkal, clapekkel stb., mondjuk beatekre szakosodva. Próbáld meg a saját magad beatjét összerakni ezekből, úgy, hogy azok a hangok nem egy loopból származnak Smile Ha még nem sikerült beatet összerakni, a mikéntjéről rengeteg tutorialt találsz majd a YouTubeon. Hajrá Wink

Szerk.: rengeteg ingyenes sample pack van az interneten is, amiből lehetne válogatni Smile

Szia Parallectic!Smile
Köszönöm gyors válaszod!

Őőő majdnem de nem Big GrinD Régi jazz, soul zenéket szoktam felvagdosni és azokból új dallamot készíteni aztán dobot írni rá itt vannak az eddigi beatjeim :http://http://soundcloud.com/ghostbustersbeatz de szeretnék javítani a minta vágáson azaz a soul jazz illetve a többi régies zenék feldarabolásán hogy még jobb dallamokkal tudjak elő rukkolni ! Smile Erre szeretnék ötleteket kapni vagy ha esetleg van olyan a fórumon aki ebben nagy veterán akkor pár apró trükköt. Smile
Üdv!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás