Új válasz 
Segítek
2012-06-19, 13:41 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-06-19 - 13:44. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #2921
RE: Segítek
Így első hallásra nem a vágásokkal van szerintem a baj, hanem hogy nincsenek kicsinosítva effektekkel, nem elég jó a hangzása Smile

Próbáld meg pl. hogy FL Studioba bemásolod az adott dallamot, beállítod a megfelelő BPM-et, a tap-et bekapcsolod, amitől egy ütemes kattogást fogsz hallani az adott tempón. Igazítsd hozzá a zenéd, majd vágd le azokon a pontokon, ahol neked éppenséggel kell. Kicsit sarkított ugyan, de jól jön, ha mondjuk Edisonban nem megy elég pontosan a vágás Wink
Válasz idézéssel
2012-06-26, 19:42
Üzenet: #2922
Csáó sziasztok!
2 kérdésem lenne, az egyik az, hogy a Slicex-be kevertem egy vokált, és ugye 1 markeren fut..
Így nem tudok nagyon variálni vele, a playlistben.. Úgy értem, hogy nem tudom megvágni pl úgy, hogy fut 2 beatsen, a közepéből kivágok 1 bar-t, és utána megy tovább még, mert nem szól tovább.
Na a kérdés pedig ebben az, hogy Slicexből, hogy tudom kimenteni, kiexportálni úgy, hogy ugyan olyan beállításokkal legyen ellátva, mint a slicexbe? Mert hiába nyomatom ki sima exportálással, a time strech eltűnik, ugyan olyan mélyen szól mint amikor nem kevertem ki..
A másik pedig, hogy Kick-eket hogy tudok erősíteni? Én úgy csinálom, hogy a pianorollba duplázom.. Valakinek van más megoldása?
Válasz idézéssel
2012-06-26, 20:45
Üzenet: #2923
(2012-06-26 19:42)tothistvankrisztian Írta:  Csáó sziasztok!
2 kérdésem lenne, az egyik az, hogy a Slicex-be kevertem egy vokált, és ugye 1 markeren fut..
Így nem tudok nagyon variálni vele, a playlistben.. Úgy értem, hogy nem tudom megvágni pl úgy, hogy fut 2 beatsen, a közepéből kivágok 1 bar-t, és utána megy tovább még, mert nem szól tovább.
Na a kérdés pedig ebben az, hogy Slicexből, hogy tudom kimenteni, kiexportálni úgy, hogy ugyan olyan beállításokkal legyen ellátva, mint a slicexbe? Mert hiába nyomatom ki sima exportálással, a time strech eltűnik, ugyan olyan mélyen szól mint amikor nem kevertem ki..
A másik pedig, hogy Kick-eket hogy tudok erősíteni? Én úgy csinálom, hogy a pianorollba duplázom.. Valakinek van más megoldása?

Szia! Először is van Slicer meg Slicex.Én csak is a Slicer-t használom loopokra,mert az gyönyörűen tempora teszi stb.A Slicex-et nem használom de youtube on van róla tutorial video.A Kick problémád:Felejts el azt a duplázás butaságot Big Grin egyerűen raksz rá először is 1 Parametric EQ-t majd egy Compressort és szépen beállítod az arányokat de ha ez nem jön össze tegyél rá egy Multiband compressort és a gyári presetek közül válaszd ki a Master 2.4 vagy 6db-es emelést egyébként ott is van egy 3 sávos eq ott is tudsz a hangon illetve hangzáson variálni Smile
Válasz idézéssel
2012-06-26, 22:08
Üzenet: #2924
(2012-06-26 20:45)FLman Írta:  Szia! Először is van Slicer meg Slicex.Én csak is a Slicer-t használom loopokra,mert az gyönyörűen tempora teszi stb.A Slicex-et nem használom de youtube on van róla tutorial video.A Kick problémád:Felejts el azt a duplázás butaságot Big Grin egyerűen raksz rá először is 1 Parametric EQ-t majd egy Compressort és szépen beállítod az arányokat de ha ez nem jön össze tegyél rá egy Multiband compressort és a gyári presetek közül válaszd ki a Master 2.4 vagy 6db-es emelést egyébként ott is van egy 3 sávos eq ott is tudsz a hangon illetve hangzáson variálni Smile

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Már megoldottam Smile
Meglesem így milyen, mert soha nem akart nagyot ütni.. Confused
Válasz idézéssel
2012-06-27, 06:25
Üzenet: #2925
(2012-06-26 22:08)tothistvankrisztian Írta:  Nagyon szépen köszönöm a gyors választ! Már megoldottam Smile
Meglesem így milyen, mert soha nem akart nagyot ütni.. Confused

Szívesen ha még van kérdésed nyugodtan írj Smile
Válasz idézéssel
2012-06-27, 12:33 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-06-27 - 12:35. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2926
(2012-06-26 19:42)tothistvankrisztian Írta:  A másik pedig, hogy Kick-eket hogy tudok erősíteni? Én úgy csinálom, hogy a pianorollba duplázom.. Valakinek van más megoldása?

btw, dobozolás, The Art of Drum Layering - Ebook tutorial on layering drums, http://www.samplecraze.com/product.php/9...-layering/

véleményt nem tudok mondani, az eq-sat vettem meg (EQ: EQ UNCOVERED - WHAT IS EQ, HOW AND WHEN TO USE IT http://www.samplecraze.com/product.php/1...uncovered/ megítélni még nem tudom, épp most kezdtem a gyakorlati példákat, érdekesnek-érdekes Smile ), de aki elolvasta írhatna pár szót róla
Válasz idézéssel
2012-07-18, 15:42 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-07-18 - 16:04. Szerkesztette: KenytheOne.)
Üzenet: #2927
Üdv! Na felpakoltam szórakozni ezt az autotune-evot, sosem használtam még, annyi kérdésem lenne hozzá (és elnézést, tényleg szétnéztem, de nem leltem topicját, ha van is ilyen), hogy ha megcsináltam az autotuned dallamot, azt patternbe nagyon szépen játssza, úgy ahogy kell, viszont ha az egész számban játszom, akkor ott elvész az autotune... hogy kell egész számra dobni?

[OK. Megoldva, szöszmötölős, de másolgatni kell a dolgokat, mert a kész dallamot automatikusan első patternre értelmezte]
Válasz idézéssel
2012-07-20, 17:53
Üzenet: #2928
Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topic-ot így hát gondoltam ide írom a problémám.
Na szóval az lenne a gondom még igen kezdő vagyok zenekészítés terén de sikerült pár dallamot összeraknom...és innentől nem tudom hogyan tovább. Sad Aki esetleg tudna segíteni és elmagyarázni hogy hogyan is tovább azt megköszönném...Smile
(aki tud segíteni írjon már privit és adok msn-t vagy skype-ot)
Válasz idézéssel
2012-07-21, 13:26
Üzenet: #2929
Sziasztok. Most kezdegetek az FL-el probálkozni. Nos, lenne a problem. Feltettem mellé a Nexus 2-t is. Nos, mikor kimentem a "kész" számot, akkor a kimentett szám akadozik akadozik. Mi lehet szerintetek a probléma?
FL10ről van szó.
(Gép: Itel C3i 213ghz, 4gb DDR3, 64bites, Ati 5400HD)
Válasz idézéssel
2012-07-22, 10:13
Üzenet: #2930
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy midi ha felvételnél feljátszom a dallamot korrektül, utána a felvett anyag csúszik. A midi billentyűzet egy usb-vel csatlakoztatott M-audio Oxygen 49. Ha a latencyt a legkisebbre veszem, akkor is ez történik.

Tapasztaltatok már ilyet? Érdemes lenne inkább Midi kábelre váltani? Tehát feljátszás közben pontosnak tűnik az egész, visszajátszva meg teljesen össze vissza csúszik.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás