Új válasz 
Segítek
2012-07-22, 10:27
Üzenet: #2931
RE: Segítek
piano rollban jelöld ki a felvett cumót és nyomj egy ctrl+q billkombót. bár ez csak beigazítja a hangokat, nem tökéletes megoldás. esetleg azt nézd meg hogy milyen beaten veszel fel, lehet hogy ott van a bibi. pl nem 4/4 hanem 3/4 beat. az sem mindegy mit veszel fel. tudod az a négy lehetőség rec gomb után. még játszhatsz esetleg a midu velocity értékével is a beállításokban. ha hazaérek gép elé okosabbat mondok.
Válasz idézéssel
2012-07-22, 17:17 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-07-22 - 19:33. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2932
(2012-07-22 10:13)Gippo Írta:  Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy midi ha felvételnél feljátszom a dallamot korrektül, utána a felvett anyag csúszik.

szasz, ha kikapcsoltad az automata kvantálást (az csinál ilyeneket), és mégis, akkor passz:

---

cserébe kérdések, wav-ok (sample-k) egymásba mosására(morphing) mi a módi fl alatt(azontúl, h ruházzak be camel audio alchemy-re Smile ), ötletelek lehetséges intro-kon, lásd videó : track4 (720p-s a feltöltés),

itt egy reverse cymbal lett megszaggatva(szokásos side-chain + kompresszor), utána a pad visszhangja lett megfordítva, rá szintén side-chain, ami után a visszhang visszhangja lett utánatéve (már side-chain nékül) a szép illesztés végett, a reverse cymbal és a pad visszhangot én Edison blur-jával mostan össze (eredmény a videón), ez egész jó(ennek automatizálhatóságában reménykedtem, lévén az egyik épp elhalkul ott ahol a másik kezdi), de wav-midi (track4-pad) illesztés (ami macerásabb) az annyira nem tetszik (pici diff még mindig van a hangerőkben, esetleg lehetne hosszabb a visszhang, de akkor meg kilóg a lóláb, a pad-on lévő trance-gate miatt ...), kérdés: utóbbira van automatizmus, vagy kézimunka (különböző alul-felül áteresztő filterek, hangerő stb.) ?

ui: unézki tűrhető megoldás, a visszhang-visszhangjára még egy blur (nekem a Spectral mask - default envelope jött be)

márcsak az a gáz, a raiser Edison-al míg a pad Aether-el lett visszhangosítva, így elütnek egymástól, de ez már egy másik történet ...
Válasz idézéssel
2012-07-22, 20:06
Üzenet: #2933
Köszönöm a segítséget, a quantize funkciót én is ismerem. Smile Nyilván azt annyira nem, illetve csak minimális szeretném használni, hogy a feljátszott dallam "emberibb" legyen, mert gyakorlatilag be is tudom rajzolgatni, ha úgy van.

Még meglesem mit tudok tenni... de az is lehet, hogy én rontom el, csak nem úgy hallom vissza... Big Grin Próbálgatom még Smile
Válasz idézéssel
2012-07-22, 20:18 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-07-22 - 20:25. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #2934
Idézet:quantize funkciót én is ismerem
én nem az utólagos kvantálásról beszéltem, hanem a felvétel közbeniről : http://www.image-line.com/support/FLHelp...ording.htm 6 (snap), kérdés none-on van-e felvétel alatt ?
Válasz idézéssel
2012-07-22, 20:25
Üzenet: #2935
(2012-07-22 20:18)dchord Írta:  én nem az utólagos kvantálásról beszéltem, hanem a felvétel közbeniről : http://www.image-line.com/support/FLHelp...ording.htm 6 (snap), kérdés none-on van-e ?

Mesteeer! Köszönöm Big Grin Valszeg ez lehetett a probléma. Ma is tanultam valamit ^^
Válasz idézéssel
2012-07-24, 14:26
Üzenet: #2936
(2012-07-21 13:26)djk Írta:  Sziasztok. Most kezdegetek az FL-el probálkozni. Nos, lenne a problem. Feltettem mellé a Nexus 2-t is. Nos, mikor kimentem a "kész" számot, akkor a kimentett szám akadozik akadozik. Mi lehet szerintetek a probléma?
FL10ről van szó.
(Gép: Itel C3i 213ghz, 4gb DDR3, 64bites, Ati 5400HD)

Ha sok Nexus-t használsz benne, akkor valószínű, hogy a proci lesz a gond. Próbálj meg kevesebb Nexust használni.
Válasz idézéssel
2012-07-27, 14:36
Üzenet: #2937
Lenne egy olyan kérdésem, hogy miért van az mindegy melyik izotope-t használom mindig 1/64 csúszik az alkalmazott hangszínem? Másnak is van ilyen gondja?
Válasz idézéssel
2012-07-28, 13:17
Üzenet: #2938
semmilyen utalást nem találok, így kérdés: fl studio : Automation Clips / control points : mindig csak egy lehet aktív, ill. minden parancs csak egy - a kiválasztottra vonatkozhat (pl. értéket rá paste-zni is mindig csak 1-re a kiválasztottra lehet) Huh
Válasz idézéssel
2012-08-03, 15:02
Üzenet: #2939
Helló!

Szükségem lenne egy kis segítségre. A birtokomba került egy ESI Maya 44 XTe pcie hangkártya, és a saját asio 2.0 driverével ugyanúgy akad az FL, mint az alaplapi hangkari asio4all driverrel.
Létezik, hogy ez a hangkártya nem zenecsinálásra lett kitalálva?
Válasz idézéssel
2012-08-03, 15:13
Üzenet: #2940
nemtom milyen a géped, de én arra tippelnék, hogy kevés lehet a RAM és/vagy a processzorod kicsi
esetleg nem felejtetted el FL- en bellül átállítani az asio-t?, a kártyával jobbnak kéne lennieSmile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás