Új válasz 
Segítek
2012-08-30, 12:16
Üzenet: #2971
RE: Segítek
(2012-08-29 22:59)IEm Írta:  Hűha, a drüzni üti a kartelt.. ez így kicsit nehéz lesz, de megpróbáljuk. van két módszer is, egyik hogy screenshotokat csinálsz és benyilazod amivel baj van, másik lehetőség hogy ahová viszed az egeret a progin belül annak kiírja a pontos nevét vagy jellemzőjét a menü sáv alatti kijelzőn. Sajnos én így ebből az egészből csak a step sequencert tudtam beazonosítani, ami az általad említett négy hangos izé.

Na új próba! Big Grin Step sequencer. Ott rákattintasz pl a Kick-re. Kidobja a Channel Settings-et. Ott allul a Precomputed effects alatt van 5 tekerentyű.
Az out-tal röviditettem le a hangot. De menet közben kellene szabályoznom, de nem lehet neki csinálni automation klipet. Valahogy meg kellene oldani hogy zene közben tudjam emelni, vagyis nyújtani a hangot. Valamilyen módszer biztos van rá. Próbáltad recordolni, de leállitottam miután végeztem és nem történt semmi.

Köszi előre is a helpet!
Ha megoldjuk és kész lesz a zene megosztom itt.
Üdv!
Válasz idézéssel
2012-08-30, 17:17 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-08-30 - 17:18. Szerkesztette: MNML.)
Üzenet: #2972
(2012-08-29 22:59)IEm Írta:  Hűha, a drüzni üti a kartelt.. ez így kicsit nehéz lesz, de megpróbáljuk. van két módszer is, egyik hogy screenshotokat csinálsz és benyilazod amivel baj van, másik lehetőség hogy ahová viszed az egeret a progin belül annak kiírja a pontos nevét vagy jellemzőjét a menü sáv alatti kijelzőn. Sajnos én így ebből az egészből csak a step sequencert tudtam beazonosítani, ami az általad említett négy hangos izé.
Válasz idézéssel
2012-08-30, 17:50 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-08-30 - 17:52. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #2973
(2012-08-30 12:16)MNML Írta:  Na új próba! Big Grin Step sequencer. Ott rákattintasz pl a Kick-re. Kidobja a Channel Settings-et. Ott allul a Precomputed effects alatt van 5 tekerentyű.
Az out-tal röviditettem le a hangot. De menet közben kellene szabályoznom, de nem lehet neki csinálni automation klipet. Valahogy meg kellene oldani hogy zene közben tudjam emelni, vagyis nyújtani a hangot. Valamilyen módszer biztos van rá. Próbáltad recordolni, de leállitottam miután végeztem és nem történt semmi.

Köszi előre is a helpet!
Ha megoldjuk és kész lesz a zene megosztom itt.
Üdv!

Értem. mindent lehet automatizálni. vagy event editorban, vagy a menüben keress olyat hogy cteate automation és last tweaked (ez csak azután működik miután megmozgattad a potit). konkrétabbat nem tudok mert nincs előttem a gép, de ha ráér holnapig akkor megnézem neked.
Válasz idézéssel
2012-09-02, 09:06
Üzenet: #2974
Üdv!
Igaz régóta FL studio zok de ez a része sosem volt rá szükségem,de most erdekelne egy dolog.
Vannak különböző hangminta anyagok,amikben különböző hangszerek szólamai vannak(rosszabb esetben akkordban).Esetleg megadják azt a hangot amiben megy,és kész.
Na ha esetleg használni szeretném ezeket a dolgokat mert valami megteszik...akkor ezt hogy tudom beleültetni a zenéimbe,hogy az én akkord váltásaimban szóljon az az audio?
Tehát adott A hangban pötyögő bass mondjuk,semmi chord,és szeretném szolaljon meg C G D E hangmagasságokban.Persze az ütemje is megmaradjon.
Na ez lenne a kérdésem..Várom a választ aki tudja.
Köszi
Angel
Válasz idézéssel
2012-09-02, 12:21
Üzenet: #2975
(2012-08-30 17:50)IEm Írta:  Értem. mindent lehet automatizálni. vagy event editorban, vagy a menüben keress olyat hogy cteate automation és last tweaked (ez csak azután működik miután megmozgattad a potit). konkrétabbat nem tudok mert nincs előttem a gép, de ha ráér holnapig akkor megnézem neked.

Helló! Köszi a választ, de egyenlőre még találtam meg sem az event editort, sem create automation és last tweakendet. Ha megtennéd, próbáld meg automatizálni az out gombot, és utána majd ird le nekem légyszives hogy hogyan csináltad, mert nekem most igy sajna nem jön össze sehogy.
Köszi előre is!
Üdv!
Válasz idézéssel
2012-09-02, 19:42
Üzenet: #2976
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Készülőben van egy számom, de az a baj, hogy olyan a hangzása a zenének, mintha a hangsávok azon küszködnének, hogy melyik szóljon hangosabban.
Ezen szerintetek hogyan tudnék segíteni? Lehet hogy a mastereléssel van a probléma?
Köszi!
Üdv.
Válasz idézéssel
2012-09-02, 19:51
Üzenet: #2977
(2012-09-02 19:42)Jack95 Írta:  Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Készülőben van egy számom, de az a baj, hogy olyan a hangzása a zenének, mintha a hangsávok azon küszködnének, hogy melyik szóljon hangosabban.
Ezen szerintetek hogyan tudnék segíteni? Lehet hogy a mastereléssel van a probléma?
Köszi!
Üdv.

Lehet hogy túl hangosra sikeredtek a hangsávok,esetleg próbált lentebb venni a hangerejüket.És próbálj minden hangszert sztereó ban is széthúzni hogy ne minden középen szóljon,és akkor talán nem zavarják be egymást,és jobban is kihallatszanak.De ez csak az én véleményem,de azért megosztom.Wink
Válasz idézéssel
2012-09-02, 19:55
Üzenet: #2978
KÖszi a választ. És sztereoban hogyan kell széthúzni? Big Grin
Válasz idézéssel
2012-09-02, 20:04 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-09-02 - 20:06. Szerkesztette: Abs75.)
Üzenet: #2979
(2012-09-02 19:55)Jack95 Írta:  KÖszi a választ. És sztereoban hogyan kell széthúzni? Big Grin

a pattern lapon ahol a hengszereid vannak sorban....dob bassus piano stb ott van 2 poti előtte az egyik a hangszer hangerő állítója a másikkal a térbeni elhelyezkedést tudod állítani...jobbra vagy balra hallatszódjon jobban a cucc.Ha két hangszer van akkor az egyik kicsit jobbra a másik kicsit balra...dob közép,meg talán a bassus is.....ujabb hangoknál így tovább.
Persze vannak merészebb dolgok is erre,de ez így a legegyszerűbb.
Ja és halgasd meg az "Egy kis próbálkozás"topic ban a 2 akkordos dalomat..Cool
Válasz idézéssel
2012-09-03, 08:01
Üzenet: #2980
Üdv!
Lenne pár kérdésem a programmal kapcsolatban.Smile
1., A program DEMO verziója megvan ugyan, de honnan tudom letölteni a teljes verziót, vagy ti is a demoval zenéltek ?

2., Hogyan lehet egy zenét (pl.: Pitbullnak akármelyik számát) az éneket és a háttérzenét külön választani ?

3., Megcsinálom az 1. patternt, és ha azt akarom, hogy a 2. pattern is ugyan az legyen és ne kelljen újra megcsinálnom azt amit az 1.-nél, akkor hogyan kell az elsőt lemásolni a 2. pattern-re ?

4., Amit letöltök soundpack-et a programhoz plusszba, azt hogyan tudom beilleszteni a programba?

A választ előre is köszönöm, Smile remélem érthetőek a kérdésekSmile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás