Új válasz 
Segítek
2012-09-19, 18:47
Üzenet: #3021
RE: Segítek
halljátok kicsit eltérek a témátol. Masterbe ti mit szoktatok tenni? Limitert érdemes? vagy inkább mixerbe oldjam meg ? pls help!!
Válasz idézéssel
2012-09-20, 04:31 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-09-20 - 04:43. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #3022
Limitert nem érdemes mert főleg a úszós hangok elkezdenek hullámozni. Ami hasznos az a Wave Candy-nek a meter állása mert ez monitorozásra jó, hitelesebb mint az eredeti és ha néha sikerül túl vezérelni a felvételed akkor egy profibb kompresszort aminek van I/O je tehát be/kimenete. Ezzel ki tudod küszöbőlni a túlvezérlést. Aztán nagyritkán ha az egész zenéden akarsz valamilyen hatást éreztetni akkor érdemes Eq, Phaser, Reverb és más egyebeket. Az Eq-val vigyázz mert ha sávonként is meglököd valamivel a nótád + rápakolsz a master-ra is vagy túlterhelt lesz vagy kioltja egymás és kinyiffan a munkád.
Válasz idézéssel
2012-09-20, 12:04
Üzenet: #3023
Sziasztok egy jó kis pumpálós tech house bass-t szeretnék mi a tökből csavarjam ki ja és milyen effecteket használjak mert fogalmam se nincs!! Előre is köszönöm!! Please help me!!! Smile
Válasz idézéssel
2012-09-20, 15:05
Üzenet: #3024
Huh Huh Huh
Válasz idézéssel
2012-09-20, 20:36 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-09-20 - 20:47. Szerkesztette: dj_chathan.)
Üzenet: #3025
(2012-09-16 19:47)Alexander Soldier Írta:  Hangkártya külön nincs a gépemben csak az alaplapi szar (Asus p5kpl am-se).
A Procim : 2.4gb 2magos.
2gb memória.
A kick az waw szokott lenni veh , vec meg ilyenek.
Az asio sincs.

dchord : Köszönöm a linket elolvasom azon nyomban Smile

Köszi hogy szántatok rám egy kis időt Smile

Itt nem a gépeddel lesz a probléma, lehet okoskodni h jobban szól egy jobb kártyával stb., de hidd el az én gépem se jobb, sőt még rosszabb és ilyen gondjaim nincsenek.
Asio mindenképpen legyen, lehet az lesz a gond, ha nem, akkor is legyen.
Egyébként konkrétan ezt az asus kártyát nem ismerem.
Inkább hangkeverési problémák lesznek, pl. nem jól használtad az EQ-t, kompresszort, stb. stb.

(2012-09-19 18:47)Catears Írta:  halljátok kicsit eltérek a témátol. Masterbe ti mit szoktatok tenni? Limitert érdemes? vagy inkább mixerbe oldjam meg ? pls help!!

Ez, hogy érdemes-e raknunk limitert stb.-t a masterre, ez zene, stílus és hangkeverés függő.
Mondjuk az FL limiterje nem a legjobb szerintem.

Tehát röviden a válasz: valamikor érdemes, valamikor nem. Általában egyébként érdemes egy dinamika szabályzót rátenni a masterre.
Viszont limitert nem illik rakni a sávokra, egyedül a masterre szokás, ez olyan alap szabály. Kompresszort szoktak a sávokra rakni, de azt is ésszel.
Válasz idézéssel
2012-09-21, 17:09
Üzenet: #3026
(2012-09-20 20:36)dj_chathan Írta:  Itt nem a gépeddel lesz a probléma, lehet okoskodni h jobban szól egy jobb kártyával stb., de hidd el az én gépem se jobb, sőt még rosszabb és ilyen gondjaim nincsenek.
Asio mindenképpen legyen, lehet az lesz a gond, ha nem, akkor is legyen.
Egyébként konkrétan ezt az asus kártyát nem ismerem.
Inkább hangkeverési problémák lesznek, pl. nem jól használtad az EQ-t, kompresszort, stb. stb.

Ez, hogy érdemes-e raknunk limitert stb.-t a masterre, ez zene, stílus és hangkeverés függő.
Mondjuk az FL limiterje nem a legjobb szerintem.

Tehát röviden a válasz: valamikor érdemes, valamikor nem. Általában egyébként érdemes egy dinamika szabályzót rátenni a masterre.
Viszont limitert nem illik rakni a sávokra, egyedül a masterre szokás, ez olyan alap szabály. Kompresszort szoktak a sávokra rakni, de azt is ésszel.

Köszönöm a válaszodat.
Nem vagyok profi sőt... Big Grin A jó hangkártya is kell meg a dolgok de a tapasztalat meg a tudás fontosabb Big Grin Ezzel tisztában vagyok Smile
Válasz idézéssel
2012-09-22, 16:15
Üzenet: #3027
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy hogyan tudnék éneket berakni fl be vagy hogyan tudnám zenéröl levenni az éneket?
Válasz idézéssel
2012-09-22, 16:34
Üzenet: #3028
Sziasztok
Beirod a szamcimet es hozza irod hogy acapella keress ra. De van valamilyrn program amivel letudod szedni. Gyik ban nezz utana hajra sok sikert
Válasz idézéssel
2012-09-23, 10:01
Üzenet: #3029
Ha megvan egy zeneszámból az énekes és az instrumentál verzió is, akkor valamilyen mértékben ki lehet nyerni az énekhangot. FL-ben is van egy trükk, amivel ezt gyorsan meg lehet oldani, viszont tökéletes, 100%-os megoldás nincs.
Válasz idézéssel
2012-09-23, 12:07 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-09-23 - 12:23. Szerkesztette: joni111.)
Üzenet: #3030
Köszönöm a segitséget és még az lenne a kérdésem hogyha ez sikerül hogyan tudom berakni fl studioba?
Még egy kérdésem lenne,hogy ha valaki ért a dubstep zene készitéséhez az irjon légyszíves nagyon megköszönném
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás