Új válasz 
Segítek
2012-11-21, 21:02 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-11-21 - 21:21. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #3121
RE: Segítek
egyébként ha Ableton Live-t használsz (vagy ismered), a http://nextproducers.com/ - on kezdenek egész jó teljes projektek lenni trance-house műfajban
Válasz idézéssel
2012-11-21, 21:18
Üzenet: #3122
(2012-11-14 15:53)Alexander Soldier Írta:  Sziasztok! Az a problémám hogy amikor sok pattern szól egymás alatt akkor recseg a hangfal. Abban kérnék segítséget hogy ez minek a hibája? (Úgyértem pl.hogy rossz a hangkártya vagy a hangfal a fos) Előre is köszönöm Smile
de lehet az is hogy tul van vezerelve. 0 decibel felé ne menjen a master.
Válasz idézéssel
2012-11-22, 13:53
Üzenet: #3123
Hellosztok! Heart Big Grin

Olyan plug-int keresek FL STudio.hoz, amivel bármelyik szinti hang magasságát lehet húzni, vagy pitchelni vagy hogy mondják, de szinte bármeddig és finoman. Köszi Big Grin
Válasz idézéssel
2012-11-22, 14:03 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-11-22 - 14:09. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #3124
(2012-11-22 13:53)Atekkk89 Írta:  Hellosztok! Heart Big Grin

Olyan plug-int keresek FL STudio.hoz, amivel bármelyik szinti hang magasságát lehet húzni, vagy pitchelni vagy hogy mondják, de szinte bármeddig és finoman. Köszi Big Grin

pitch envelope-ok : http://audio.tutsplus.com/tutorials/prod...fl-studio/ ?
Válasz idézéssel
2012-11-22, 15:23
Üzenet: #3125
Sziasztok Smile
Egy hete vettem egy Akai professional MPK mini-t . Ha valaki tudna nekem segiteni a beállitásokban azt nagyon megköszönném. Smile
Elöre is köszönöm
Válasz idézéssel
2012-11-23, 06:00 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-11-23 - 06:03. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3126
(2012-11-22 15:23)joni111 Írta:  Sziasztok Smile
Egy hete vettem egy Akai professional MPK mini-t . Ha valaki tudna nekem segiteni a beállitásokban azt nagyon megköszönném. Smile
Elöre is köszönöm

Hali.

Első lépésként fel kell ismertetned az FL studioval. Ha feltelepítetted a drivert mikor elindítod a FL-t engedélyezni kell.

Options-> MIDI settings fülön az inputnál legyen kijelölve az enabled, természetesen amegfelelő eszközön.

Nem ismerem a billed, de gondolom lehet állítani hogy melyik csatornán kommunikáljon, megtippelem hogy ez alapértelmezetten az 1-es csatorna, de ez az alap FL-ben is. Ha ezzel gondod lenne majd írj. Szerintem meg fog szólalni elsőre.

ha ez megvan és nyomkodod a billt azt a progi fent kell hogy jelezze egy kis sárga leddel ( nyomod a billt fent világít a led. ha ez megvan akkor ok a dolog. ) innentől kezdve tudsz zenélgetni a pluginekkel.

gondolom van rajta poti is.Ez alapból nem fog irányítani semmit, rá kell linkelni azt amit vezérelni akarsz. Pl szeretnéd a hangerőt egy tekerő potival vezérelni.

mozgasd meg FL-ben amit vezérelni akarsz, majd Tools menü - > last tweaked -> link to controller

Előugrik egy ablak és ekkor kell megtekerned a billeden a kívánt potmétert. ennyi az egész.

Előfordulhat, hogy mikor elmented a projektedet majd újra megnyitod a bill beállításokat nem jegyzi meg az FL. természetesen a midi bill működni fog, de pl a beállított hangerőt nem tudod vezérelni. ha ezzel gond lesz írj ide és kapod a megoldást Smile

Remélem segítettem
Válasz idézéssel
2012-11-23, 13:11 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-11-23 - 13:14. Szerkesztette: joni111.)
Üzenet: #3127
(2012-11-23 06:00)IEm Írta:  Hali.

Első lépésként fel kell ismertetned az FL studioval. Ha feltelepítetted a drivert mikor elindítod a FL-t engedélyezni kell.

Options-> MIDI settings fülön az inputnál legyen kijelölve az enabled, természetesen amegfelelő eszközön.

Nem ismerem a billed, de gondolom lehet állítani hogy melyik csatornán kommunikáljon, megtippelem hogy ez alapértelmezetten az 1-es csatorna, de ez az alap FL-ben is. Ha ezzel gondod lenne majd írj. Szerintem meg fog szólalni elsőre.

ha ez megvan és nyomkodod a billt azt a progi fent kell hogy jelezze egy kis sárga leddel ( nyomod a billt fent világít a led. ha ez megvan akkor ok a dolog. ) innentől kezdve tudsz zenélgetni a pluginekkel.

gondolom van rajta poti is.Ez alapból nem fog irányítani semmit, rá kell linkelni azt amit vezérelni akarsz. Pl szeretnéd a hangerőt egy tekerő potival vezérelni.

mozgasd meg FL-ben amit vezérelni akarsz, majd Tools menü - > last tweaked -> link to controller

Előugrik egy ablak és ekkor kell megtekerned a billeden a kívánt potmétert. ennyi az egész.

Előfordulhat, hogy mikor elmented a projektedet majd újra megnyitod a bill beállításokat nem jegyzi meg az FL. természetesen a midi bill működni fog, de pl a beállított hangerőt nem tudod vezérelni. ha ezzel gond lesz írj ide és kapod a megoldást Smile

Remélem segítettem

Köszönöm a segitséget Smile
Még annyi lenne a kérdés hogy feltelepitett egy ilyen MPK MINI editor-t és ezzel mit tudok kezdeni? Smile

Elfelejtettem irni hogy mikor mozgatom a potit ugye akkor bemegyek a tools menübe - last tweaked és itt a link to controller-t nem engedi h rámennyek
Válasz idézéssel
2012-11-23, 15:55
Üzenet: #3128
Akkor próbálj meg record megnyomásával felvenni automatizationt. Van néhány plugin ami nem engedi hogy vezéreld, de általában megoldható másképpen.

Az MPK mini editor gondolom olyan cucc amivel a billed presetjeit ( előre beállított értékeit, funkcióit ) állíthatod be. pl melyik poti mit csináljon, alap oktáv mi legyen, melyik portot használja, ilyesmik. szerezz be egy leírást abba benne kell lenni mindenek.
Válasz idézéssel
2012-11-23, 15:58 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-11-23 - 16:02. Szerkesztette: Atekkk89.)
Üzenet: #3129
Hello! kösz a pitchtippet

Most az a kérdésem, hogy tuodjátok e hogy lehet e valós időben az egész zenénkre automation clip-et csinálni KÉZI CSAVARGATÁSSAL pl egy csavarantyúról, vagy akár az összesről, mert nekem a "Record"gomb -- "Automation & Score"választás csak egy ütemig veszi fel, azaz rögzíti a csavarantyú változásait , és ha ezt lehet, akkor tuti lehet az egész zene közbe egérrel mixelni , hogy megmaradjon és szerkeszthető is legyen....csak még nem tudom hogy Smile köszi ha stabil a megoldás
Válasz idézéssel
2012-11-23, 17:09 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-11-23 - 17:15. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #3130
(2012-11-23 15:58)Atekkk89 Írta:  Hello! kösz a pitchtippet

Most az a kérdésem, hogy tuodjátok e hogy lehet e valós időben az egész zenénkre automation clip-et csinálni ...
lehet, song mode-ban vagy, nekem anno ment elsőre >

Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás