Új válasz 
Segítek
2012-12-10, 14:53
Üzenet: #3151
RE: Segítek
Üdv zenésztársak!!! A minap 1 érdekes problémám akadt...remélem valaki tud segíteni!! Már elég régóta zenélek és álltalában nincs gondom vst pluginokkal...de nem rég megszereztem a Prominy V-metalt ...és futna is rendesen ha nem zabálná meg az összes memóriámat az Fl10-ben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig nem akadtam fent rajta de észrevettem hogy az FL csupán 2000mb ramot képes használni....ez mindenkinél így van??? Esetleg lehet növelni?? (Én próbáltam de nem találtam ilyen lehetőséget) A gépben 8gb van!!!! Hát előre is köszönöm....elég sok bosszúságot okozott ez a plugin...de remélem megéri mert valaki segítt!! Smile üdv:.Slapman
Válasz idézéssel
2012-12-10, 16:04 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-12-10 - 16:13. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #3152
(2012-12-10 14:08)Dj Lockrider Írta:  Sziasztok!

Én azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok,hogy eltudná-e valaki rendesen magyarázni hogy lehet bassline-t írni?Confused Mert már egész jó dallamokat írok,de nincs jó zúzása a nótának mert nemtudok rendesen egy jó kis basszus szólamot írni hozzá ami összeillik a dalammal...Tudna valaki bármilyen formában segíteni? Huh

egy jó összefoglaló van a Composition for Computer Musicians (http://www.amazon.com/dp/1598638610/ref=rdr_ext_tmb) könyvben 7. fejezet

Idézet:Producing Basslines 79
Providing a Bassline . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .80
Root Basses . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 81
Octave Basslines. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 83
Root and Fifth Basses . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 83
Triadic Basses . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 84
Sixth and Seventh Chord Basses. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 84
Pentatonic Basslines . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 84
Chromatic Basslines . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 86
A Full Chromatic Bass Scale . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .87
Basslines and Chord Progressions . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .87
Synthesized Basses . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .90
Programming and Writing Step-Bass Patterns . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .93
Sub-Basses . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .95
Writing Basses: A Simple Strategy . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .96
Conclusion. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .96

de igazából innen már saját kreativitás, szerintem Smile
(2012-12-10 14:53)slapman Írta:  Üdv zenésztársak!!! A minap 1 érdekes problémám akadt...remélem valaki tud segíteni!! Már elég régóta zenélek és álltalában nincs gondom vst pluginokkal...de nem rég megszereztem a Prominy V-metalt ...és futna is rendesen ha nem zabálná meg az összes memóriámat az Fl10-ben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig nem akadtam fent rajta de észrevettem hogy az FL csupán 2000mb ramot képes használni....ez mindenkinél így van??? Esetleg lehet növelni?? (Én próbáltam de nem találtam ilyen lehetőséget) A gépben 8gb van!!!! Hát előre is köszönöm....elég sok bosszúságot okozott ez a plugin...de remélem megéri mert valaki segítt!! Smile üdv:.Slapman

nem esküszöm meg, h megoldja de a 10-be jött be ...

Idézet:Improved memory management – Two changes have been made to lower demands on FL Studio’s memory allocation. 1. 32 & 64 Bit VST plugins can be opened in ‘Bridged’ mode. The maximum memory available to the plugin will be at least 2 Gb for 32 Bit Windows and up to 192 Gb depending on your version of 64 Bit Windows. 2. Audio Clips & Sampler Channels Keep on disk option now opens the sample in a separate memory allocation. Each Audio Clip / Sampler Channel can now load a sample of at least 2 Gb for 32 Bit & 64 Bit Windows versions.

szóval próbáld meg fentiek szerint 64bites windows, és wrapper-be bridge-móddal
Válasz idézéssel
2012-12-10, 16:23
Üzenet: #3153
Ok! megpróbálom köszi!!!!!!
Válasz idézéssel
2012-12-10, 16:52
Üzenet: #3154
Rendben,de egyrészt nem igazán értek angolul,csak nagyon alapfokúan,meg hát meg is kéne most ha jól látom vennem ezt a könyvet...Sad
Válasz idézéssel
2012-12-10, 17:11
Üzenet: #3155
(2012-12-10 16:52)Dj Lockrider Írta:  Rendben,de egyrészt nem igazán értek angolul,csak nagyon alapfokúan,meg hát meg is kéne most ha jól látom vennem ezt a könyvet...Sad

gugli : "Composition for Computer Musicians filetype:pdf" , @admin: ha már ez is warez töröljétek és bocs
Válasz idézéssel
2012-12-10, 18:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-12-10 - 18:53. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #3156
(2012-12-10 14:53)slapman Írta:  Üdv zenésztársak!!! A minap 1 érdekes problémám akadt...remélem valaki tud segíteni!! Már elég régóta zenélek és álltalában nincs gondom vst pluginokkal...de nem rég megszereztem a Prominy V-metalt ...és futna is rendesen ha nem zabálná meg az összes memóriámat az Fl10-ben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig nem akadtam fent rajta de észrevettem hogy az FL csupán 2000mb ramot képes használni....ez mindenkinél így van??? Esetleg lehet növelni?? (Én próbáltam de nem találtam ilyen lehetőséget) A gépben 8gb van!!!! Hát előre is köszönöm....elég sok bosszúságot okozott ez a plugin...de remélem megéri mert valaki segítt!! Smile üdv:.Slapman

A dolog egyszerű. Ne a sima fl10.exe futasd hanem az fl10 extendy.exe. Az 4Gb ig kezeli le a 32 bites pluginokat. Az ennél nagyobb Gb-os plugineknél az még kevés ha 64bit-es mert ha nincs hozzá megfelelő meghajtó programod akkor sem fog 4-nél nagyobbat le kezelni. Talán a 11-es verziót már más milyenre csinálják.
Válasz idézéssel
2012-12-10, 21:49
Üzenet: #3157
Zajlik az FL10 64 bites portolása. De gondolom végül FL11 lesz belőle (bár arra nem esküszöm meg, hogy rögtön az elejétől fogva már 64 bites lesz).

(2012-12-10 18:53)Haliday Írta:  A dolog egyszerű. Ne a sima fl10.exe futasd hanem az fl10 extendy.exe. Az 4Gb ig kezeli le a 32 bites pluginokat. Az ennél nagyobb Gb-os plugineknél az még kevés ha 64bit-es mert ha nincs hozzá megfelelő meghajtó programod akkor sem fog 4-nél nagyobbat le kezelni. Talán a 11-es verziót már más milyenre csinálják.
Válasz idézéssel
2012-12-11, 16:20
Üzenet: #3158
Abba tudna valaki segíteni honnan tudok dobalapokat,loopokat leszedni?A legtöbb helyen aztmondták sok időt meglehet vele takarítani minthogy saját dobalapot készítenék.Végülis én kezdő vagyok,nekem egyenlőre elég lenne ennyi is Tongue
Válasz idézéssel
2012-12-11, 16:32 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2012-12-11 - 16:38. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #3159
(2012-12-11 16:20)Dj Lockrider Írta:  Abba tudna valaki segíteni honnan tudok dobalapokat,loopokat leszedni?A legtöbb helyen aztmondták sok időt meglehet vele takarítani minthogy saját dobalapot készítenék.Végülis én kezdő vagyok,nekem egyenlőre elég lenne ennyi is Tongue

torrent ? Big Grin egyébként szerintem - ha még nem tetted meg - kukkants meg http://www.producerdj.hu/cat/tutorial/page/6/ a legfelsőtől előre időrendben a végére sokkal okosabb leszel vagy a http://www.youtube.com/user/producerdjhu a workshop / tutorial szexszciót Smile

javítva: workshop részben : Drums part 1-2-3, ill Kick (1-2)
Válasz idézéssel
2012-12-11, 16:38
Üzenet: #3160
http://www.musicradar.com/news/tech/free...-217833#!1

én úgy tanultam meg egy csomó komplexebb doblapot programozni hogy feldobtam egy loopot és alá kiraktam a saját hangjaimból. ezután egy kicsit variálok rajta és kész is az egyéni dob loop.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás