Új válasz 
Segítek
2013-01-09, 19:46
Üzenet: #3181
RE: Segítek
Mostanában nekem már így nem kellett használni a fruity-t de régen én még hagyományos módon csináltam, hogy egyszerűen ki mute-tam az összes sávot és csak azt kapcsoltam be ameiket ki akartam menteni. Ez mindig működött. Így próbáltad már?
Válasz idézéssel
2013-01-09, 19:48
Üzenet: #3182
(2013-01-09 19:07)dogeiz Írta:  SOS sziasztok, nekem az exportálással van olyan problémám, h. ha a sávokat külön akarom kimenteni, akkor ugye be kell jelölni a split mixer tracks-ot, rányomok az indításra és lefagy az egész program. Ha csak a számot akarom egyben kimenteni, akkor semmi gondja, de ettől kifagy. Próbáltam, hátha idő kell neki, de órák múlva sem jött vissza. Eddig soha semmitől nem fagyott le, a gépem elbír kezelni egyszerre 10-15vst-t is, tehát azzal se kéne h. baj legyen. valakinek van vmi ötlete?

Erre én egy nagyon egyszerű megoldást szoktam használni , egyszerűen lenémítod az összes többi sávot és csak azt exportálja ki amelyik be van kapcsolva, meg magukat a samplereket is kikapcsolhatod, de adott esetben a sávokat kapcsold ki Tongue
Válasz idézéssel
2013-01-09, 20:51
Üzenet: #3183
Így működik, köszönöm a segítséget és a gyorsaságot is!
Válasz idézéssel
2013-01-10, 16:27
Üzenet: #3184
Hali!Azt szeretném kérdezni hogy mivel tudok másolni ha kijeloltem a másolandó részt.Azt tudom hogy ctrl gomb de nem tudom hogy mit kell még nyomni.Köszi.
Válasz idézéssel
2013-01-10, 16:47
Üzenet: #3185
A playlist ablakban fent baloldalon van egy lefelémutató nyíl , miután kijelölted akkor: nyíl - edit - copy , beillesztésnél , nyíl - edit - paste aztán a helyére huzigálhatod , amúgy cntr+V - cntr+C
Válasz idézéssel
2013-01-16, 07:49
Üzenet: #3186
Üdv!
Feltettem a gépre az EastWest Symphonic Orchestra nevű plugint az FL-hez, de sehogy nem tudom elérni, hogy hangot adjon ki. Elég sok dolgot kipróbáltam, de valahányszor be akartam tölteni egy új hangmintát, ezt írta:
"Physical memory is getting low!
Loading more samples might cause problems.
Really procced loading?"

Csak szeptember óta tanulok angolt, így nem nagyon tudtam kibogarászni, hogy mit szeretne. De jól értem, komolyan nem elég neki 2GB RAM? Huh
Válasz idézéssel
2013-01-16, 11:05
Üzenet: #3187
(2013-01-16 07:49)Kleptonner Írta:  Üdv!
Feltettem a gépre az EastWest Symphonic Orchestra nevű plugint az FL-hez, de sehogy nem tudom elérni, hogy hangot adjon ki. Elég sok dolgot kipróbáltam, de valahányszor be akartam tölteni egy új hangmintát, ezt írta:
Really procced loading?"

Csak szeptember óta tanulok angolt, így nem nagyon tudtam kibogarászni, hogy mit szeretne. De jól értem, komolyan nem elég neki 2GB RAM? Huh

ahogy a gugli translate mondja Big Grin

Idézet:A "fizikai memória kezd megtelni!
Betöltése több mintát is problémákat okozhat.
Tényleg procced loading? "

"komolyan nem elég neki 2GB RAM", simán előfordulhat, http://www.image-line.com/support/FLHelp...el_cpu.htm 2-es panelen látszódik, jobb gombbal lehet váltatni a mennyi van és mennyi maradt között, ha van több is ne az FL.exe-t indítsd hanem a \Program Files (x86)\Image-Line\FL Studio\FL (extended memory).exe -t ill. előbbi link lap alja "2. Increase FL Studio's working memory allocation"
Válasz idézéssel
2013-01-16, 16:25
Üzenet: #3188
(2013-01-16 07:49)Kleptonner Írta:  Üdv!
Really procced loading?"

Ha saját meghajtó felületét használod minden egyes hangnál ezt fogja kiírni akkor is ha bőven van helyed. Ezt csak okézd le és betölti azonnal a hangot. Ha igazán szeretnéd használni akkor azt tanácsolom, hogy Kontakt motort alkalmaz meghajtónak és ugyan az a hangszín egyharmad memóriát fog igénybe venni mint a saját felületén és minőség romlás sem lesz. Amúgy tényleg nem sok neki ha csak ennyi van a gépedben hisz az oprendszer is ezt a ramot használja és akkor már mindjárt nem 2Gb ramod van. Az meg, hogy nem szólal meg: ellenőrizd milyen csatornára van állítva a betöltőt hang, Mert az Fl-nél csak az 1 csatornán vagy az ugynevezet "Omni" kiosztáson tud komunikálni. A csatorna leosztás csak az olyan Dawoknál jó mint mondjuk a cubase.
Válasz idézéssel
2013-01-16, 17:32
Üzenet: #3189
Ééééértem... Csak a végét nem a csatornákkal... Bár lehet én vagyok a hülye Smile
Válasz idézéssel
2013-01-16, 21:21
Üzenet: #3190
(2013-01-16 17:32)Kleptonner Írta:  Ééééértem... Csak a végét nem a csatornákkal... Bár lehet én vagyok a hülye Smile

A dolog roppant egyszerű. Az olyan vst pluginoknál mint mondjuk az edirol orchestra vagy a miroslav philharmoniknál http://daproducerszone.blogspot.hu/2012/...iv103.html http://chipcollection.com/sound-download...ntel-macs/
és így az ewql-nél is 16 csatornára van kiosztva a kezelő felület. Ezáltal ha olyan dawban dolgozol mint a cubase ott egy felület betöltésével 16 hangot tudsz betölteni. Az fl esetén már macerásabb így megoldani és ezért az Fl csak az első csatornát használja ilyen vst esetén. Tehát ha mondjuk betöltesz egy hangszínt és kettes csatornát adsz meg neki akkor nem fog megszólalni a hang. Ezért minden egyes hangszín miatt új kezelő felületett kell betölteni ami persze a memóriádból fog elszedni. Ez a megoldás akkor jó ha mindegyik hangszíned külön szeretnéd effektezni. Ezért tanácsoltam, hogy Kotakt playeren keresztül használd mert úgy memória takarékos. A kontaknál az első hang automatikusan 1 ch lesz. Ha szeretnél multit létre hozni aminél még hangot töltesz mellé, automatikusan a következő szabad csatornára osztja ki. De mivel ott nem szólal meg ezért írtam, hogy a csatorna beállítónál az "Omni" státuszt kell a többinél választani és akkor mindegyik szólni fog. Jó kisérletezgetést hozzá.Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás