Új válasz 
Segítek
2013-02-17, 19:44
Üzenet: #3211
RE: Segítek
(2013-02-17 17:43)The Convicted Írta:  Sajnos problémák akadtak nálam is...

Az FL-ben ASIO-t használok, ám mostanában fellépett egy kis gond: nem tudok rendesen egy projektbe dolgozni, mert úgy 1-2 mp-es időközönként megakad a hang. Bementem az audio settings-be, és azt láttam, hogy a latency-nél az output mindig hirtelen felugrik 4096smp-re, aztán vissza a normális 1000-1200 körüli értékre... A poén az egészben, hogy talán valami köze lehet ahhoz is, hogy nem tudok semmiféle neten lévő hangcuccot meghallgatni folyamatosan, mert az is meg-megakad többször is, ideértve a videómegosztókat is (gyengébbek kedvéért Youtube vagy Indavideó)...

Kezd a dolog idegesítővé válni, több mint egy hete küzdök vele, azt hittem, hogy vírus, tele van a gép minden lommal vagy a registry zavaros, de egyik sem... elsődleges hangillesztővel FL-ben meg elég tré dolgozni :/

Hálás köszönet a megoldásért előre is!
feltelepít
http://www.resplendence.com/download/DispatchMon.exe
elolvas
http://www.resplendence.com/latencymon_using
ill.
megkéne nézni a process vagy a drivers tabon, az okot
Válasz idézéssel
2013-02-18, 22:01
Üzenet: #3212
ÜDV MINDENKINEK

Mint bemutatkozásomban írtam régóta foglalkozok a progival de ahogy belemélyedtem rengeteg számomra akadályt képező technikai dologba ütköztem. Sajnos tudásom gyatra a számítástechnikát illeti.

Zenét már írok vele sztem nem is rosszakat de pl : a vst-ék efekt potiait az istennek sem bírom beállítani a midiclavimon. Nem az alap pluginokra gondolok hanem pl Absynth 5, a Trilogy, és az ehhez hasonló bonyolultabb szintikre gondolok.

Vagy jó lenne tudni hogyan tudom a samplekat bpm-be szinkronizálni. És ezer hasonló kérdésem van.
A legjobb az lenne ha tudnátok nekem egy jól használható magyar nyelvű leírást vagy videó anyagot ajánlani, de olyat amit egy "óvodás" is megért.
Nem szeretnék az agyatokra menni mindig ha fájásom van.

Előre is köszi
Válasz idézéssel
2013-02-19, 01:24
Üzenet: #3213
ÜDV MINDENKINEK

Mint bemutatkozásomban írtam régóta foglalkozok a progival de ahogy belemélyedtem rengeteg számomra akadályt képező technikai dologba ütköztem. Sajnos tudásom gyatra a számítástechnikát illeti.

Zenét már írok vele sztem nem is rosszakat de pl : a vst-ék efekt potiait az istennek sem bírom beállítani a midiclavimon. Nem az alap pluginokra gondolok hanem pl Absynth 5, a Trilogy, és az ehhez hasonló bonyolultabb szintikre gondolok.

Vagy jó lenne tudni hogyan tudom a samplekat bpm-be szinkronizálni. És ezer hasonló kérdésem van.
A legjobb az lenne ha tudnátok nekem egy jól használható magyar nyelvű leírást vagy videó anyagot ajánlani, de olyat amit egy "óvodás" is megért.
Nem szeretnék az agyatokra menni mindig ha fájásom van.

Előre is köszi
Válasz idézéssel
2013-02-19, 15:54
Üzenet: #3214
Minden kérdésemre nem kaptam választ pár hozzászólással ezelőtt.
Most jelentkezett egy új probléma. Az általam eddig használt jó kis Audacity "hangrögítő" és szerkesztő program nem indul el amióta feltelepítettem az FL Studió -t.
Az Audacity indítás után a beöltődéskor automatikusan keresi a VST plugin -eket először az Audacity könyvtárban, majd az FL Studio könyvtárban és ott lefagy a betöltés. ( Nem értem miért keresgél az FL vst Plugin -ben is. Ezt ki lehetne kapcsolni valahogy? )
Ki milyen egyszerű, de hatásos programot használ *.wav vagy *.mp3 fájlok mikrofonos felvételére és szerkesztésére? Mert az Audacity nekem nagyon tetszett, de amióta nem indul.... ajaj Huh
Válasz idézéssel
2013-02-19, 18:58 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-02-19 - 18:58. Szerkesztette: dchord.)
Üzenet: #3215
(2013-02-19 15:54)tibitabi Írta:  Minden kérdésemre nem kaptam választ pár hozzászólással ezelőtt.
Most jelentkezett egy új probléma. Az általam eddig használt jó kis Audacity "hangrögítő" és szerkesztő program nem indul el amióta feltelepítettem az FL Studió -t.
Az Audacity indítás után a beöltődéskor automatikusan keresi a VST plugin -eket először az Audacity könyvtárban, majd az FL Studio könyvtárban és ott lefagy a betöltés. ( Nem értem miért keresgél az FL vst Plugin -ben is. Ezt ki lehetne kapcsolni valahogy? )
Ki milyen egyszerű, de hatásos programot használ *.wav vagy *.mp3 fájlok mikrofonos felvételére és szerkesztésére? Mert az Audacity nekem nagyon tetszett, de amióta nem indul.... ajaj Huh

a beépített, az Edison az miért nem jó ? Rolleyes
Válasz idézéssel
2013-02-21, 01:25 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-02-21 - 01:28. Szerkesztette: tibitabi.)
Üzenet: #3216
(2013-02-19 18:58)dchord Írta:  a beépített, az Edison az miért nem jó ? Rolleyes

Sajnos a REC gombra végtelen módon begerjed az Edison, 1-2 dolgot kikapcsolok és valamennyit enyhül, de akkor is gerjedékeny marad. Nekem nem tetszik. Egy másik progival a Mixcraft-al is így jártam, begerjedt amikor megnyomtam a REC gombot. Azt azért le tudtam csillapítani.
Nyomába sem érnek az Audacity-nek, az egyszerű, letisztult és mindent tud. Undecided
Amúgy miért van az a Mixcraft-ban, hogyha egyetlen *.mid fájl-ból törlök sávokat, majd darabonként néhányat külön *.mid-ként elmentek (Pl.: basszus.mid, solo.mid, ritmus.mid); azért, hogy ezeket az FL Studio-ban tudjam alkalmazni, 3-7 másodperccel rövidebbek az eredeti *.mid fájlnál??? Huh
Tehát egymás alá helyezem ugyanabból a 3:52 perces zenéből kivett basszust, szólót és ritmust mindegyik egymástól eltérően néhány másodperccel rövidebb... Se az elejüknél, se a végüknél nem passzolnak egymáshoz, tologatni kell őket...
Válasz idézéssel
2013-02-21, 22:35
Üzenet: #3217
(2013-02-21 01:25)tibitabi Írta:  Sajnos a REC gombra végtelen módon begerjed az Edison, 1-2 dolgot kikapcsolok és valamennyit enyhül, de akkor is gerjedékeny marad. Nekem nem tetszik. Egy másik progival a Mixcraft-al is így jártam, begerjedt amikor megnyomtam a REC gombot. Azt azért le tudtam csillapítani.
Nyomába sem érnek az Audacity-nek, az egyszerű, letisztult és mindent tud. Undecided
Amúgy miért van az a Mixcraft-ban, hogyha egyetlen *.mid fájl-ból törlök sávokat, majd darabonként néhányat külön *.mid-ként elmentek (Pl.: basszus.mid, solo.mid, ritmus.mid); azért, hogy ezeket az FL Studio-ban tudjam alkalmazni, 3-7 másodperccel rövidebbek az eredeti *.mid fájlnál??? Huh
Tehát egymás alá helyezem ugyanabból a 3:52 perces zenéből kivett basszust, szólót és ritmust mindegyik egymástól eltérően néhány másodperccel rövidebb... Se az elejüknél, se a végüknél nem passzolnak egymáshoz, tologatni kell őket...

A gerjedésre nem tudok semmit mondani, hardveres probléma, vagy rossz beállítás lehet mögötte. A midet nyugodtan nyisd meg FL-el, majd ő külön pakolja magának sávonként.
Válasz idézéssel
2013-02-22, 21:04
Üzenet: #3218
(2013-02-17 19:44)dchord Írta:  feltelepít
http://www.resplendence.com/download/DispatchMon.exe
elolvas
http://www.resplendence.com/latencymon_using
ill.
megkéne nézni a process vagy a drivers tabon, az okot

Köszönet, de nem a hanggal volt a baj... csak el kellett távolítanom az IDE drivereket a gépemről és már minden megy normálisan, mivel a Windows automatikusan újratelepíti azokat Big Grin
Válasz idézéssel
2013-02-22, 21:55
Üzenet: #3219
Sziasztok egy alapot szeretnék készíteni valami ehhez hasonlót,de sehogy se boldogulok vele valaki segítene?
Válasz idézéssel
2013-02-23, 10:26
Üzenet: #3220
Sziasztok!Azt szeretném Tőletek kérdezni,hogy FL 10-ben hogyan tudok több midi fájlt a track szerkesztőbe külön sávokba beilleszteni szerkesztéshez vágáshoz.Így próbáltam:Import Midifájl- kiválaszt-Megjelenő kis ablakban kiválaszt hogyan illessze be(bármit próbáltam beállítani,vagy felülírta a már betöltöttet,vagy ugyan arra a trackre tette)-Accept.A vége mindig egy egysávos track lett,vagyis egy nagy káosz.Kérlek segítsetek.Sad
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás