Új válasz 
Segítek
2013-02-23, 12:47
Üzenet: #3221
RE: Segítek
Sziasztok!

Egy audio interface kapcsán szeretnék írni. Bocs az offért, de nem találtam megfelelő topikot. Szóval, vettem egy lexicon alpha interface-t és arra vonatkozóan szeretnék leírást/linkeket kérni, hogyan optimalizájam a rendszeremmel (windows 7) és a DAWommal (Ableton 8).

Köszönet a segítségért!

Üdv,

SF
Válasz idézéssel
2013-02-23, 17:54
Üzenet: #3222
(2013-02-21 22:35)IEm Írta:  A gerjedésre nem tudok semmit mondani, hardveres probléma, vagy rossz beállítás lehet mögötte. A midet nyugodtan nyisd meg FL-el, majd ő külön pakolja magának sávonként.
Köszi, így már leesett hogy mid import-tal kell kezdeni! Eddig a egy piano rollba raktam, úgy persze hogy abba az egy hangszerbe került az egész mid zene...
- Tök egyszerű kérdés: Csinálok egy Pattern-en egy ritmust. Nyomok egy F5 -öt és ritmus ugye csak pár másodpercig tart. Ahhoz, hogy ne kelljen 80-100-szor egymás után rakosgatnom ezt a kis ritmus pattern-t, mit kell átkapcsolni, hogy csak simán egérrel addig húzzam a dal végéig amíg szükséges? Mert most a ritmusnál ahogy az egeret tovább húzom, nincs hang, tehát nem ismétli önmagát. Lehetséges ez? (Mert ugye pl.: *.wav -oknál a szerkesztésben, ha tovább húzom az egeret az ismétlődik.)
Válasz idézéssel
2013-02-23, 18:51
Üzenet: #3223
(2013-02-23 17:54)tibitabi Írta:  Köszi, így már leesett hogy mid import-tal kell kezdeni! Eddig a egy piano rollba raktam, úgy persze hogy abba az egy hangszerbe került az egész mid zene...
- Tök egyszerű kérdés: Csinálok egy Pattern-en egy ritmust. Nyomok egy F5 -öt és ritmus ugye csak pár másodpercig tart. Ahhoz, hogy ne kelljen 80-100-szor egymás után rakosgatnom ezt a kis ritmus pattern-t, mit kell átkapcsolni, hogy csak simán egérrel addig húzzam a dal végéig amíg szükséges? Mert most a ritmusnál ahogy az egeret tovább húzom, nincs hang, tehát nem ismétli önmagát. Lehetséges ez? (Mert ugye pl.: *.wav -oknál a szerkesztésben, ha tovább húzom az egeret az ismétlődik.)

Fent az eszköztárban a Paint-et válaszd ki ( B - gomb), mert alapesetben a Draw van kijelölve.
Válasz idézéssel
2013-02-25, 10:35
Üzenet: #3224
Sziasztok?
3220-as kérdésemre segítség valaki?
Válasz idézéssel
2013-02-25, 14:07
Üzenet: #3225
Sziasztok, mostanában kezdtem zenélni, és azt vettem észre hogy ha az audio settingsnél az ASIO4ALL van kiválasztva teljesen máshogy szól mint egyébként. És ilyenkor a MIXERnél ki lehet választani hogy HD Audio 1, HD Audio 3 stb.. Ezeket nem lehet valahogy beállítani? mert egyik se úgy szól ahogy kéne. Az 1-esen szinte semmi basszus nincs, a 3-ason meg túl sok. Igazából nekem egy ugyanolyan hang, mint az elsődleges hangillesztőé teljesen megfelelne, csak azzal meg ugye elég nagy a latency, meg recseg is...

A másik kérdésem az lenne, hogy szeretnék beruházni egy midi billre. Találtam is egy használt Behringer UMX61 -et 30.000 FT ért, és elvileg jár hozzá egy behringer UCA 202 interface is.
Szerintetek ez így megérné ezt a pénzt, vagy jobban járok egyenlőre csak egy sima 49 billentyűs midivel, és később vennék hangkártyát?
Igazából nem nagyon értem mi szükségem lenne nekem egy hangkártyára, ha ASIO4ALL -al szinte késés nélkül tudok feljátszani hangokat? Főleg hogy egy régi 5.1 es hangrendszerrel zenélek most, és egy ilyen interface gondolom csak két hangfalat támogat. Esetleg még egy régi HiFi -t tudnék használni, azt hogyan tudnám a kártyához csatlakoztatni? Sima RCA kábellel?
Nah, köszi előre is a válaszokat. Lesz még ilyen úgy érzem mert elég kezdő vagyok a témában Big Grin
Csáó!
Válasz idézéssel
2013-02-26, 00:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-02-26 - 00:21. Szerkesztette: tibitabi.)
Üzenet: #3226
(2013-02-23 18:51)IEm Írta:  Fent az eszköztárban a Paint-et válaszd ki ( B - gomb), mert alapesetben a Draw van kijelölve.

Amit mondtál, nos nekem alapban az "ecset"-en van, olvasgattam a Súgóját is ahol szintén azt írja amit javasoltál, de nem működik. Lehetséges, hogy valamit még be kell kapcsolni hozzá alapban ami nekem nincs? Nálam a "B" gomb lenyomására amúgy hangot adott, (az elvileg normális nem? Viszont akkor hogyan érvényesül a "B" gomb funkciója?) Illetve írja a CTRL+B bill. kombinációt, amivel szerencsére egymás után pillanatok alatt berakja. Viszont emlékszem a régebbi verzióknál nekem mindig működött az eredetileg említett egérrel húzásos módszer.
Válasz idézéssel
2013-02-26, 05:47 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-02-26 - 05:48. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3227
(2013-02-26 00:08)tibitabi Írta:  Amit mondtál, nos nekem alapban az "ecset"-en van, olvasgattam a Súgóját is ahol szintén azt írja amit javasoltál, de nem működik. Lehetséges, hogy valamit még be kell kapcsolni hozzá alapban ami nekem nincs? Nálam a "B" gomb lenyomására amúgy hangot adott, (az elvileg normális nem? Viszont akkor hogyan érvényesül a "B" gomb funkciója?) Illetve írja a CTRL+B bill. kombinációt, amivel szerencsére egymás után pillanatok alatt berakja. Viszont emlékszem a régebbi verzióknál nekem mindig működött az eredetileg említett egérrel húzásos módszer.

Igen, hangot ad akkor, ha a billentyű van beállítva a piano rollhoz. Ezt a fenti eszköztárban tudod kapcsolni, egy kis billentyűzet a jele. Egy LED jelzi ha be van kapcsolva. Igazából ennek akkor van jelentősége ha midi billentyűt használsz, vagy van valamilyen beviteli eszközöd, ekkor a sima billentyűdön a gyorsgombokat tudod használni mint pl a B,P,E stb funkciók.

Annak pedig úgy kéne működnie, nem tudom mi lehet a probléma. Agyalok rajta Smile Esetleg nem valamilyen multifunkciós egered van? Vagy amin több gomb van?
Válasz idézéssel
2013-02-26, 05:52
Üzenet: #3228
Lehet hogy hülyeség , de szerintem ott a shift+B,P,E gombokkal tudsz gyorsan váltogatni, eleve azért nagy az a "B" Big Grin ilyenkor nem baj ha a billentyűzet van beállítva piano rollhoz Smile
Válasz idézéssel
2013-02-26, 13:36 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-02-26 - 13:39. Szerkesztette: tibitabi.)
Üzenet: #3229
(2013-02-26 05:47)IEm Írta:  Igen, hangot ad akkor, ha a billentyű van beállítva a piano rollhoz. Ezt a fenti eszköztárban tudod kapcsolni, egy kis billentyűzet a jele. Egy LED jelzi ha be van kapcsolva. Igazából ennek akkor van jelentősége ha midi billentyűt használsz, vagy van valamilyen beviteli eszközöd, ekkor a sima billentyűdön a gyorsgombokat tudod használni mint pl a B,P,E stb funkciók.

Annak pedig úgy kéne működnie, nem tudom mi lehet a probléma. Agyalok rajta Smile Esetleg nem valamilyen multifunkciós egered van? Vagy amin több gomb van?
Helló srácok! Arra rájöttem időközben, hogy a Ctrl+T ki-be kapcsolja a piano-t.
És a Shift+ -nek is van jelentősége "hang" közben. Mindezek ellenére az "ECSET" ugyanúgy nem csinál semmit, mint a Ceruza vagyis egy Pattern tovább húzott része üres marad az "F5 táblán".
- Több gombos egerem van, "előre-vissza lapozó" gombok is vannak rajta. Nem tudom ez miért zavarna? Igaz, ha megnyomom őket akkor bejön a Plugin / Project Picker, de nem hinném, hogy ez okozza a problémát.
- Beteszek egy képet, lehet Látni a megoldást, amúgy Piano Roll -al készített ritmust sem "fest az ecset" tovább.
- Nem lehet, hogy valamit magán a Pattern-en kell állítani, hogy Repeat vagy végtelen hosszú legyen vagy erre vonatkozóan nincsenek valahol beállítások?
Ez annyira alap dolog (lehet csak velem szúr ki valami apróság), hogy komolyabb kérdéseket meg már fel sem merek tenni! Rolleyes

Csatolt Fájl(ok) Előnézet(ek)

Válasz idézéssel
2013-02-27, 06:18 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-02-27 - 08:13. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3230
Nem, a B nem azért nagy mert nyomni kell a shiftet! Már leírtam. A shiftet akkor kell nyomni ha a bill piano rollhoz van rendelve.

Nem ez lesz a megoldás, de a step editinget átrakhatod Line-ra mert neked most szabad szerkesztési módon van ( none ).
FL 4 óta használom a progit de ilyen problémával még nem találkoztam.

Nem tennél fel egy hivatalos demo verziót? Ha azzal működik a dolog akkor beljebb leszünk valamivel. Őszintén bevallom fingom nincsen. Az egeret azért kérdeztem mert esetleg más gombhoz lehet rendelve a szerkesztés. Amúgy ha 4/4-be szúrsz be pl 3/4-et akkor az a következő negyed elején fog megjelenni, adott esetben ki is lehet vinni az egeret a képernyő széléig, nem fog rajzolni. Mint ami pl a képeden is van.

Ezt a mondatodat meg nem is értem : Ez annyira alap dolog (lehet csak velem szúr ki valami apróság), hogy komolyabb kérdéseket meg már fel sem merek tenni!
Hidd el van itt pár ember aki olyan dolgot tud neked mondani amiről még nem is hallottál..

(2013-02-25 10:35)yami60 Írta:  Sziasztok?
3220-as kérdésemre segítség valaki?

Igen. A dolog nagyon egyszerű. Inportálod az első midit. Majd mikor a másodikat inportálod FL megkérdezi mented-e a projektet, mentsd el. Utána kiválasztod a második midi filet, FL-ben előjön egy ablak négy lehetőséggel itt ne legyen bejelölve a start new project. A két midi fájlod ezután külön patternben meg fog jelenni.

Ja és ne felejtsd el bejelölni a Create one channel per track opciót, mert különben az öszes sávot berakja egy patternbe! Ezután hozzárendeled asávokhoz a hangszereket és menni fog a dolog, a midi címek között meg az ablak alján a legördülőben tudsz legkönnyebben váltani
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás