Új válasz 
Segítek
2013-03-17, 07:23
Üzenet: #3271
RE: Segítek
FL studio-ban keresem a legegyszerűbb megvalósításának módját a lentebbi dal 2:31 nél beinduló pulzáló hangzásnak.Sok modern dalban alkalmazott dologról van szó,ki milyen hangra teszi rá.Hátha más is hasznát veszi.Egyszerű megvalósításra gondolok,erre lennék kíváncsi.Előre is köszi!

http://snd.sc/ZuIalq
Válasz idézéssel
2013-03-17, 15:18
Üzenet: #3272
Sziasztok! Smile
Egy olyan kérdésem lenne, hogy az jogsértésnek számít ha letöltök egy acapellát és közzé is teszem, de a leírásban ott van az előadó, szám stb, de nem profitálok belőle? Még annyi, hogy az jogsértésnek számít-e, hogyha azt a szöveget valakivel fenélekeltetem és azt rakom közzé? Persze oda is oda lenne írva az eredeti előadó...
Válasz idézéssel
2013-03-19, 18:32 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-03-19 - 18:36. Szerkesztette: zsani maci.)
Üzenet: #3273
(2013-03-10 11:58)sacko79 Írta:  Szia! köszi a segítséget Smile Szval amelyik pluginnál ezt írja ki az FL azoknál ez a teendő!ok mostmár értem Smile kösz szépen Smile

szia csinálhatnál több tutorialt is tetszett és érthető is

(2013-03-12 13:21)IEm Írta:  Miért nem használsz sampler plugint? edisonnal kivágod a hangmintát akármilyen forrásból, a samplerbe meg betöltöd és voálá. Ilyen pl a Camel audio Alchemy, Steinberg Halion, NI kontakt, de hogy házon belül maradjunk még bizony az Image Line Directwave is erre van kitalálva. olyan hangszert gyártasz amilyet akarsz

na még ilyet nem is hallottam
van róla valami tutorial vide hogy csinálljunk bármilyen hangszert
Válasz idézéssel
2013-03-21, 00:37 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-03-21 - 18:47. Szerkesztette: tibitabi.)
Üzenet: #3274
Sziasztok! Lenne pár kérdésem.
1. Miként tudok akár hirtelen "felnyújtani az égig", fordított esetben lemélyíteni (3-5 oktávot lineárisan) egy hangszer hangját vagy a komplett zenét, mintha egy lemezjátszón pörgetném szabadon a lemezt. " Nicki Minaj- Pound The Alarm " tömve van ezzel, pl.: amikor refrén végén lemélyül a hangja?
2. Az előzőhöz kapcsolódva, szeretnék a zenében szintén tetszőleges helyen alkalmazni Cut off Filtert, Panningot, Volume szabályozást együtt minden sávon és néhány helyen csak külön itt-ott. Ezt hol lehet megtenni?
3. Felvettünk egy jónak mondható éneket amit hozzáillesztettem zenéhez. A zenével összepasszol, de valahogy annyira hallani, hogy gagyi a kettő együtt... Mivel lehetne az éneket kicsit "felturbózni", hogy jobb hangzása legyen? Hogy jobban egybeolvadjon a zenével? (A zene szép steril trance, az ének meg olyan, mintha vödörben énekelne valaki.) A delay, chorus nem igazán segít, illetve ingadozik több helyen a felvétel hangereje, ezt egy limiterrel próbáltam helyrehozni, de nem sikerült. (Ezt majd a wav-ba kell rendbe hoznom.)
4. Eléggé aggaszt, hogy gond van a hangerővel és a "master-eléssel". Egyszerű példa, sűrűn egymás után rakok 10db lábdobot, abból csak az első 2-3 hallatszik úgy ahogy kell, a negyediknél olyan erős amplifikáció, majd kompressziócsökkenés lép fel, hogy a 70%-ára gyengül a hangerejük.
Több pattern megszólalásakor pedig "veszekedik" egymással a szóló és a dob, basszus és az ének, hogy melyik legyen hangosabb. Hiába próbálgatom mindennek beállítani a hangerejét valami nem stimmel.
Válasz idézéssel
2013-03-23, 01:31
Üzenet: #3275
Ráakadtam, hogy nálam hiányoznak a Playlist Ablak alsó részéről a Pattern-ek! Csupán Track-ek szerepelnek!
Az összes videón pedig ott van a Pattern lista és valószínű Nektek is. Miként tudom bekapcsolni? Undecided

Csatolt Fájl(ok) Előnézet(ek)

Válasz idézéssel
2013-03-23, 08:28 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-03-23 - 08:50. Szerkesztette: xbitz.)
Üzenet: #3276
(2013-03-23 01:31)tibitabi Írta:  Ráakadtam, hogy nálam hiányoznak a Playlist Ablak alsó részéről a Pattern-ek! Csupán Track-ek szerepelnek!
Az összes videón pedig ott van a Pattern lista és valószínű Nektek is. Miként tudom bekapcsolni? Undecided

már nincs olyan, a 10.0.x szériában valahol az options-ban volt egy view legacy pattern blocks szerűség, de a mostani beta-kban már végleg eltünt

Idézet:4. Eléggé aggaszt, hogy gond van a hangerővel és a "master-eléssel". Egyszerű példa, sűrűn egymás után rakok 10db lábdobot, abból csak az első 2-3 hallatszik úgy ahogy kell, a negyediknél olyan erős amplifikáció, majd kompressziócsökkenés lép fel, hogy a 70%-ára gyengül a hangerejük.

próbálj multiband kompresszort használni, vagy olyan kompresszort amiben van belső filter (adott frekvenciákra regál csak), azokat jobban be lehet lőni

Idézet:2. Az előzőhöz kapcsolódva, szeretnék a zenében szintén tetszőleges helyen alkalmazni Cut off Filtert, Panningot, Volume szabályozást együtt minden sávon és néhány helyen csak külön itt-ott. Ezt hol lehet megtenni?
nem szoktam nagyon FL-ezni de gondolom ebben is lehet a mixer-be rakni filtereket az egyes sávokra, és a master sávra is külön-külön majd automatizálni őket ...

Idézet:1. Miként tudok akár hirtelen "felnyújtani az égig", fordított esetben lemélyíteni (3-5 oktávot lineárisan) egy hangszer hangját vagy a komplett zenét, mintha egy lemezjátszón pörgetném szabadon a lemezt. " Nicki Minaj- Pound The Alarm " tömve van ezzel, pl.: amikor refrén végén lemélyül a hangja?

nem bírtam sokáig nézni a transzvesztitákat Big Grin ,de gondolom valami pitch shifter-el

Idézet:Több pattern megszólalásakor pedig "veszekedik" egymással a szóló és a dob, basszus és az ének, hogy melyik legyen hangosabb. Hiába próbálgatom mindennek beállítani a hangerejét valami nem stimmel.
kompresszorral be kéne állítani a dinamikatartományokat legalább a mixer csoportokon, akkor könyebb, varázsold le a netről a Mixing_Audio.Concepts_Practices_and_Tools könyvet, kompresszorok/applications/balancing fejeztben leírják lépésről-lépésre
Válasz idézéssel
2013-03-23, 14:49
Üzenet: #3277
Hello uj tag vagyok és segitséget szeretnék kérni hogy kell a nexust a 10 be betenni
Válasz idézéssel
2013-03-23, 15:45
Üzenet: #3278
(2013-03-23 14:49)kismarton0805 Írta:  Hello uj tag vagyok és segitséget szeretnék kérni hogy kell a nexust a 10 be betenni

magyar nyelvű FL doksi :
http://www.partyhiphop.net/hiphop-rap-mu...ent-page-1

7.oldal VST plugin-ok telepítése
Válasz idézéssel
2013-03-23, 23:25
Üzenet: #3279
Köszi!
Letöltöttem az egyetlen "Effectrix" verziót amit le tudtam, de hiába telepítettem fel többször is, az FL Studio hiába ismeri fel, hibát jelez. (Pedig megvan a *.dll és az effektek könyvtárai is.)
Honnan tudnám letölteni ezt az Effectrix -et, vagy mi kellhet hozzá, hogy működjön?
- Amúgy sikerült egész mélyre nyújtani Pitch automation Clip-el a "sima hangszerek"-et... / Erre a megoldás a Cannel Setting ablakban az "INS" felecskénél rejlik. /
- Viszont NEXUS hangokkal dolgozom és azokkal nem működik, mivel ott hiányzik az "INS" fülecske! A NEXUS-al, miként tudok Pitch -elni? Ott hogyan lehet megadni (pitch vagy bármi más) Automation Clip-et? Confused
Válasz idézéssel
2013-03-24, 01:56
Üzenet: #3280
(2013-03-23 23:25)tibitabi Írta:  Köszi!
Letöltöttem az egyetlen "Effectrix" verziót amit le tudtam, de hiába telepítettem fel többször is, az FL Studio hiába ismeri fel, hibát jelez. (Pedig megvan a *.dll és az effektek könyvtárai is.)
Honnan tudnám letölteni ezt az Effectrix -et, vagy mi kellhet hozzá, hogy működjön?
- Amúgy sikerült egész mélyre nyújtani Pitch automation Clip-el a "sima hangszerek"-et... / Erre a megoldás a Cannel Setting ablakban az "INS" felecskénél rejlik. /
- Viszont NEXUS hangokkal dolgozom és azokkal nem működik, mivel ott hiányzik az "INS" fülecske! A NEXUS-al, miként tudok Pitch -elni? Ott hogyan lehet megadni (pitch vagy bármi más) Automation Clip-et? Confused

Nem ismerem a Nexust de ha támogatja az automatizációt akkor vagy a potira kattintasz jobb egérgombbal és create automation clip, vagy megmozgatod a potit és fent FL-ben Tools-> Last tweaked-> create automation clip.
Effectrix helyett használj DBlue Glitch-t. Szerintem jobb.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás