Új válasz 
Segítek
2013-03-27, 16:19
Üzenet: #3291
RE: Segítek
Üdv.!

Létezik olyan FL-ben, hogy a Mixer csatornáit csoportosan, egyszerre halkítsam, vagy erősítsem?

Elég borzasztó 40-50 csatornát egyenként lehúzni egy adott szintre, és szeretném megőrizni az arányokat is.
Válasz idézéssel
2013-03-27, 17:39 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-03-27 - 18:40. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3292
(2013-03-27 16:19)recko Írta:  Üdv.!

Létezik olyan FL-ben, hogy a Mixer csatornáit csoportosan, egyszerre halkítsam, vagy erősítsem?

Elég borzasztó 40-50 csatornát egyenként lehúzni egy adott szintre, és szeretném megőrizni az arányokat is.

Ha a Master csatorna potiját húzod akkor pontosan az fog történni amit szeretnél! Ha pedig mondjuk 4 csatornát plusz másik 5 csatornát akarsz különböző értékekre állítani egyszerre akkor ki tudod küldeni őket 1-1 másik csatornára. Jobb klikk az egyik hangszerre mixerben Create submix to -> és itt valamelyik csatornára kiküldöd, majd ugyanígy a többit is amit még ezzel együtt akarsz vezérelni, pl kiküldöd a kicket, snaret, clap-t a send1-re akkor ha a send1 hangerejét csökkented csak ez a három csatorna fog változni, sőt egyszerre is tudod őket effektezni-nameg persze ugyanúgy külön-külön is. Nemtom világos e Smile
Válasz idézéssel
2013-03-31, 21:06 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-03-31 - 21:54. Szerkesztette: tibitabi.)
Üzenet: #3293
Hello!
Importáltam *.mid fájlokat az FL Studio -ba. És néhány alkalommal már észrevettem, hogy megváltoztatja a zene (a Pattern) BPM-jét. Tehát mondjuk van egy 132 BPM-es zeném, berakom a mid fájlt, és átvált a mid sebességére, mondjuk 145-re vagy akár 120-ra.... Hogyan lehet kikapcsolni ezt a gondolom alapba betáplált sebességet? Igazából hiába töröltem ki a mid-et és a hangszert is. Magának az adott Pattern-nek a sebességét írta át. Tehát az üresre törölt Pattern megjegyzett egy bizonyos sebességet. A többi Pattern -nél gond nélkül állítható a sebesség, de amelyikbe előzőleg betettem a mid-et, az csak azzal az adott sebességgel képes működni! (Észrevettem, hogy a Pattern-t elnevezte ugyanarra, mint ami a "mid" neve volt.)
- Kis idő múlva rájöttem a megoldásra, ezért nem törlöm, hátha segít másoknak. A képernyő bal oldalán a "Browser"-ben a "Patterns"-ek között van az egyik, ahova berakta az ember a mid-et. Arra kattintva megjelenik egy "Tempo (coarse)" felirat, amire duplán kattintva egy ablak jelenik meg és ott törölhető Del -el, így már újra saját magad adhatod meg a kívánt sebességedet. (Azaz törli a *.mid alapban beállított sebességét.)
Válasz idézéssel
2013-03-31, 21:44
Üzenet: #3294
(2013-03-31 21:06)tibitabi Írta:  Hello!
Importáltam *.mid fájlokat az FL Studio -ba. És néhány alkalommal már észrevettem, hogy megváltoztatja a zene (a Pattern) BPM-jét. Tehát mondjuk van egy 132 BPM-es zeném, berakom a mid fájlt, és átvált a mid sebességére, mondjuk 145-re vagy akár 120-ra.... Hogyan lehet kikapcsolni ezt a gondolom alapba betáplált sebességet?
Igazából hiába töröltem ki a mid-et és a hangszert is. Magának az adott Pattern-nek a sebességét írta át. Tehát az üresre törölt Pattern megjegyzett egy bizonyos sebességet. A többi Pattern -nél gond nélkül állítható a sebesség, de amelyikbe előzőleg betettem a mid-et, az csak azzal az adott sebességgel képes működni! (Észrevettem, hogy a Pattern-t elnevezte ugyanarra, mint ami a "mid" neve volt.) Huh

Állítsd vissza a BPM-et az eredetire, a midi sávod is automatikusan átállnak!
Válasz idézéssel
2013-03-31, 22:08
Üzenet: #3295
(2013-03-31 21:44)IEm Írta:  Állítsd vissza a BPM-et az eredetire, a midi sávod is automatikusan átállnak!
Eddig sosem voltak problémás mid -jeim, amit írtál tudom, hogy automatikusan működnek.
De ezek amolyan "erőszakos" mid fájlok! Blush
(Magának a Pattern-nak írják át a BMP-jét. Hiába állítom át a BPM-et, mert elindítva a beletáplált sebességgel indul. Playlist-be helyezve pedig, mondjuk megy a zene 125-el, odaér ahhoz a bizonyos Patternhez, és rákapcsol 154-re, vagy épp amennyivel "megfertőzte" a mid.)
Ha kell küldök egyet, elképzelhető hogy nem találkoztál ilyennel, mert még én sem...
De időközben meglett a megoldás, amit az előző hozzászólásom végére oda is írtam.
Válasz idézéssel
2013-04-01, 13:01
Üzenet: #3296
na,ilyet én is kérnék.mellesleg,ha más nincs,akkor a bpm-re tehetsz egy automatizálást,hogy végig pl 120 bpm-en tartsa az egészet.vagy init song this position,,,de azért kérlek küldj egy ilyen erőszakos midi fájlt.
Válasz idézéssel
2013-04-03, 16:44
Üzenet: #3297
(2013-03-31 22:08)tibitabi Írta:  Eddig sosem voltak problémás mid -jeim, amit írtál tudom, hogy automatikusan működnek.
De ezek amolyan "erőszakos" mid fájlok! Blush
(Magának a Pattern-nak írják át a BMP-jét. Hiába állítom át a BPM-et, mert elindítva a beletáplált sebességgel indul. Playlist-be helyezve pedig, mondjuk megy a zene 125-el, odaér ahhoz a bizonyos Patternhez, és rákapcsol 154-re, vagy épp amennyivel "megfertőzte" a mid.)
Ha kell küldök egyet, elképzelhető hogy nem találkoztál ilyennel, mert még én sem...
De időközben meglett a megoldás, amit az előző hozzászólásom végére oda is írtam.

Én egyszerűen úgy oldom meg a dolgot:
A bekért midi-t ugye automatikusan egy csatornára rendezi be...
Én ezt a sávot másoltatom akár pianoroll-ba akár szimplán.
Nyitok egy új sávot vagyis bekérek mondjuk egy új hangszert.Ide be illesztem a másolatot.
Ezután törlöm az előzőleg automatikusan létrejön sávot,ahova a midi dal létrejött.
Na most próbáljon beleszólni az ütembeBig Grin
A saját létrehozott sávodon tovább dolgozhatsz a midi-n hisz oda bemásoltad.Idea
Válasz idézéssel
2013-04-03, 18:44
Üzenet: #3298
(2013-04-01 13:01)Lev Írta:  na,ilyet én is kérnék.mellesleg,ha más nincs,akkor a bpm-re tehetsz egy automatizálást,hogy végig pl 120 bpm-en tartsa az egészet.vagy init song this position,,,de azért kérlek küldj egy ilyen erőszakos midi fájlt.
Nos kipróbáltam újra a dolgot, és csak abban az esetben erőszakos, ha a "Fő menü-ből" importálom a midi-t; ha viszont a Piano roll-ba importálom akkor szerencsére nem érvényesül a bpm-je. (Erre nem gondoltam, hogy ilyen finnyás az FL... Blush)
Válasz idézéssel
2013-04-05, 18:04
Üzenet: #3299
Heló,sziasztok !

Nekem lenne egy olyan problémám,amit még eddig nem sikerült sajnos megoldanom,jópár vst-nél elő jött már : You tried to load an effect plugin into a channel. Load the plugin (pl: xy) into the mixer instead. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni,pedig pont olyan VST-k ezek amiket nagy nehezen megszereztem,mert szükségem lenne rájuk,és sajna emiatt a probléma miatt nem sikerül használnom Sad ! Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni nekem egy részletesebb magyarázattal,vagy leírással,hogy pontosan mit,hova,hogyan,miért?! Előre is nagyon köszönöm
Válasz idézéssel
2013-04-05, 18:19
Üzenet: #3300
(2013-04-05 18:04)sacko79 Írta:  Heló,sziasztok !

Nekem lenne egy olyan problémám,amit még eddig nem sikerült sajnos megoldanom,jópár vst-nél elő jött már : You tried to load an effect plugin into a channel. Load the plugin (pl: xy) into the mixer instead. Egyszerűen nem tudok vele mit kezdeni,pedig pont olyan VST-k ezek amiket nagy nehezen megszereztem,mert szükségem lenne rájuk,és sajna emiatt a probléma miatt nem sikerül használnom Sad ! Nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni nekem egy részletesebb magyarázattal,vagy leírással,hogy pontosan mit,hova,hogyan,miért?! Előre is nagyon köszönöm

szeva, effektező vst-ket a mixer-ben használhatod, csatolt kép 8-as pont, channel-be a hangkeltő vst-k kerülnek

[Kép: mixer_main.jpg]
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás