Új válasz 
Segítek
2013-04-27, 13:44 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-04-27 - 17:00. Szerkesztette: xbitz.)
Üzenet: #3321
RE: Segítek
(2013-04-27 10:29)Haliday Írta:  Mindig csak az a sáv legyen bekapcsolva amit éppen menteni szeretnél. A többi inaktiv legyen. És így szépen egyesével mensd le egymás után a sávokat. Ha igazán profi módon szeretnéd megoldani akkor a rajtuk lévő effekteket is kapcsold ki amit a mixeren kersztül tettél hozzá, magyarán nyersen vedd fel és utólagosan effektezd a wav kiírást.Smile

újraépíted a sztereó teret is, magyarán minden wav-ot monóba(jobb-bal) konvertálsz először ?
Válasz idézéssel
2013-04-27, 14:09
Üzenet: #3322
ha minden hangod külön van az fx-master chanelon,akkor exportálásnál bekapcsolod a split master tracket..erre az összes sávot lementi külön külön
Válasz idézéssel
2013-04-27, 16:26
Üzenet: #3323
Sziasztok!

Az ügyben írnék hogy milyen vst-ket ajánlanátok trance írásához?Vagy hát nem is inkább trance inkább progressive house,mert olyan zenét akarnék írni ami dallamos mégis jó zúzós.Kb olyan mint amit Dimitri Vegas & Like Mike vagy Mike Candys csinál.Jelenleg Nexus-t és Sylenth1-et használok.És még 1 kérdés,Nexushoz hol tudom elérni a legújabb verzót?
Válasz idézéssel
2013-04-27, 16:34
Üzenet: #3324
(2013-04-27 07:36)Haliday Írta:  A nagyon jó utóbbi időben ilyet nem is hallottam, hogy valakinek monóban kéne a felvétel. Igen ritka, hogy valaki monó felvétellel dolgozon. Olyat már inkább, hogy egy-két hangszín felvételen belül monó hatású legyen. Nem inkább azt kérik tőled, hogy írd ki a munkád sávonként mondjuk wav-ba? Vagy a kiírt felvételed ne két wav sávként lássák(sztereo jobb bal kinézet) csak egy sávként? Amúgy úgy emlékszem a mostani modern daw-ok monóban nem mentenek kimondottan csak valami fizikai vagy vst pluginon kell átküldened a felvételt, hogy a végén monó hanganyagot kapjál vagy kiíród sztereóban és egy wav editor-os programban (sound forge, cool edit pro) át monósítod.

Midit meg általában minden daw-ban van lehetőséged menteni. A mentés résznél nem a saját projekt fájlát vagy mp3 vagy wav-ot választod hanem a *.mid lehetőséget. Fl-ben már próbáltam többszőr nekem személy szerint még soha nem sikerült, ami nem azt jelenti, hogy nem működik. Mivel a mid-es megoldást még a régi general midi kezelésen működik ami a 16 ch jelent. Legtöbbszőr már mindenki használ legalább 20-25 ch vagy még többet is vagy az Fl-ben például minden csak az 1 ch kommunikál így ott nincs is 16 ch-na a többi esetén meg túl lépi a 16 ch-t. De a neten utána tudsz nézni a lehetőségeknek.
Igen,kifejezetten mono-ban kérik,de azt már más programmal sikerült tegnap át konvertálnom.
A midi lementésnél viszont gondok vannak,kiválasztottam a .mid lehetőséget viszont semmi hang anyagom nem lesz lementve,már exportálás előtt is ki írja, hogy 0kb.
(a midi azért kéne, hogy más hangszínt vigyen bele)
Válasz idézéssel
2013-04-27, 17:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-04-27 - 17:21. Szerkesztette: xbitz.)
Üzenet: #3325
(2013-04-27 16:26)Dj Lockrider Írta:  Sziasztok!

Az ügyben írnék hogy milyen vst-ket ajánlanátok trance írásához?Vagy hát nem is inkább trance inkább progressive house,mert olyan zenét akarnék írni ami dallamos mégis jó zúzós.Kb olyan mint amit Dimitri Vegas & Like Mike vagy Mike Candys csinál.Jelenleg Nexus-t és Sylenth1-et használok.És még 1 kérdés,Nexushoz hol tudom elérni a legújabb verzót?

nagyjából ezek játszanak : Sylenth1 , Massive, LuSH-101, Diva, Dune, Zebra 2 (itt meghallgatható miből mit lehet kihozni : http://www.aiynzahev-sounds.com/sound-sets.html ), alacsony frekvenciás monósításhoz meg az ingyenes http://www.toneprojects.com/products/plug-ins/basslane/

ui: ill.

KV331 Synthmaster

és NI Razor
Válasz idézéssel
2013-04-27, 19:53
Üzenet: #3326
Köszönöm!Megpróbálom beszerezni őket,a Sylent ugye már megvan Big Grin
Válasz idézéssel
2013-05-02, 10:18 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-05-02 - 10:19. Szerkesztette: tibitabi.)
Üzenet: #3327
Sziasztok!
Az FL Studio 10-ben (vagy esetleg bármilyen programban), van -e olyan effekt, amivel egy éneksávra tudok "élethű kórust" tenni. Nem a sima Chorus-ra gondolok! Hanem olyanra, mintha 4-5 ember énekelne. Tehát az eredeti wav-nak a hangmagasságát le és fel transzponálva is meg tudjam szólaltatni (szoprán, alt, tenor stb.) egy időben.
Tulajdonképpen női és férfi hang varázslására van szükségem! (Jelenleg férfi hangból...)
- Amivel a "példa fájlok közül" ilyesmit lehetne elérni az a Pitcher effekt, de sajnos azzal elveszik az élethű hatás, mivel kell hozzá egy "Midi Out" és úgy hasonlóan mű lesz, mint a Vocodex-el.
(A sima pitch-poti meg ugye rövidíti és hosszabbítja a wav-ot...)
Előre is köszi, ha tudtok valamit!
Válasz idézéssel
2013-05-14, 21:36
Üzenet: #3328
Elég komoly problémám adódott! Confused
Alap hangerőn nagyon torzított az FL Studio és emiatt lejjebb vettem a Master potit (meg a különböző hangszereket beállítottam külön-külön) és így készítettem zenéket.
Ahogy ebben az állapotban Exportáltam őket mp3-ba, sajnos így is nagyon halk a végeredmény!
- A baj azzal van, hogy amikor utólagosan Audacity-vel vagy bármilyen szerkesztővel emelném a hangerőt, a zenéim elkezdenek torzítani!!! Sad
- Bármely ismert előadó mp3-jának a hangerejéhez képest az enyémek csak kb. 60%-osak, amint kb.: 70% fölé emelem már torzít. Tehát még messze nem olyan hangos és már torz....
Mi a megoldás? Ki hogy csinálja, hogy hangos legyen és ne torzítson? (Esetleg Limiter vagy compresszor? Nálam csak a Master sávon van. Vagy kellett volna tennem minden sávra?)
Válasz idézéssel
2013-05-15, 15:21
Üzenet: #3329
nem tudom...masterre compressort? szerintem oda nem kellene..inkább minden eszközre külön,mert ha mestron van 1 db,akkor az az összes többi sávra is kihat,és mivel egy zene több sávból áll,összevissza b*ssz* az egészet
Válasz idézéssel
2013-05-22, 14:34 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-05-22 - 15:50. Szerkesztette: PaiMei.)
Üzenet: #3330
Kedves Szakértők!

Örök hálám üldözze ki tud nekem segíteni.

Fl Studióban megoldható hogy egy Midi CC-vel egyszerre több gomb is irányítható legyen? Vagy szigorúan 1 poti = 1 irányítható gomb?
Tud valaki erre megoldást?

Előre is köszönöm a segítséget,
PaiMei
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás