Új válasz 
Segítek
2013-08-05, 06:05 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-05 - 06:19. Szerkesztette: Lev.)
Üzenet: #3361
RE: Segítek
(2013-08-04 11:54)IEm Írta:  erre gondoltam én is, de mivel két teljesen különböző plugint is említ a srác mennyi ennek az esélye? Big Grin

háááát,így visszaolvasva kb annyi,mintha nyári zivatarban arcon csapna egy vajaskenyér...az efelpéjét meglesem... bassra,gyk bármit használhatsz bassra,hiphopba meg valami olyan kell asszem ami öblös,talán még NWsynth,vaaagy tántalán novation termékek...
hát hol volt itt 2 külön plugin?
seholse találtam
Válasz idézéssel
2013-08-05, 16:54
Üzenet: #3362
(2013-08-05 06:05)Lev Írta:  háááát,így visszaolvasva kb annyi,mintha nyári zivatarban arcon csapna egy vajaskenyér...az efelpéjét meglesem... bassra,gyk bármit használhatsz bassra,hiphopba meg valami olyan kell asszem ami öblös,talán még NWsynth,vaaagy tántalán novation termékek...
hát hol volt itt 2 külön plugin?
seholse találtam

jaj mán offolunk, de imigyen szóla kérdező vala:

"Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban, hogy megírom a bassline-t boobassal vagy 3xosc-vel, és nem szól végig ugyan úgy.. szóval az eleje jó de a vége felé elhalkul milyen pluginnal lehetne ezt megoldani, hogy végig ugyan úgy szóljon?"

vaneccör a háromszor ó esscé, meg a bús bassz Big Grin

node hogy ne legyen teljesen off a boobass-t felejtsd el, nagyon sok - idézőjelbe nagyonsok- meló mire kitaknyolod vele azt amit más plugin alapból tud. a 3xosc meg kíván némi hozzáértést, mégpedig hogy ha megvan a fejedben mit szeretnél akkor azt ki is tudd keverni belőle. én még a FL 4-5 ben foglalkoztam vele de ma már nem érdemes úgy gondolom.
Válasz idézéssel
2013-08-06, 06:59
Üzenet: #3363
a boobass tényleg alap..adsr envelope sehol,nem is értem hogy lehet ilyen plugint kitalálni... brr..jóaz a 3xosc..próbálkozzon veel nyugodtan,de subbbasra keresni kell mást..mondjuk ezt-- http://www.robpapen.com/subboombass.html
Válasz idézéssel
2013-08-08, 14:12 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-08 - 14:14. Szerkesztette: Gabor...)
Üzenet: #3364
Sziasztok!

Teljes új vagyok mind itt fórumon, mind a zene szerkesztés világában(soha nem volt dolgom zenével).
Imádom az electro house/progressive house/dirty dutch/dubstep műfajokat. Gondoltam én is csinálhatnék. Láttam, hogy a profik is FL Studio-t használnak, hát én is azt töltöttem le tegnap. Pontosabban az FL Studio 11 Producer Edition-t.
Ha tudnátok ehhez a verzióhoz kapcsolódó magyar nyelvű tutoriálokat linkelni, azt nagyon megköszönném.

Tegnap este találtam egy videót:

Ma reggel megpróbáltam leutánozni, 3:50-ig eljutottam, de amikor kész volt a fenti sor(jelen esetben A5-ben kezdődő), jött az E4-es sor, megcsináltam, mint a videóban, de azonban csak a fenti sort játssza le(A5-ben kezdődőt), az E4-es sorban és az E3-as sorban kezdődőeket nem. :o Tehát úgy néz ki a dolog, hogy ha kitörölöm az E4-es sort és az E3-as sort ugyan olyan lesz a hanganyag, mint ha otthagynám. De megfigyeltem, ha egy "kockával" arrébb teszem a hangot, úgy hogy ne legyen egymás alatt az A5-ben lévő sorral, akkor lejátszódik a hang.
Miért?
Tudnátok segíteni?

Köszönöm!

UI: Ha érthetetlenül írtam le, akkor kérlek jelezzétek, és elmagyarázom máshogy.
Válasz idézéssel
2013-08-08, 14:52
Üzenet: #3365
Tisztelt FL STUDIO Guruk!

Olyan segítségre lenne szükségem, ami a mélyek kioltásával kapcsolatos!
Ha egy KICK és egy BASS sávban a mélyek kioltják egymást azzal tisztában vok, hogy késleltetnem kell a BASS hangmintát, csak azt nem tudom, hogyan!
Jelen esetben a BASS sáv egy VST PLUGIN (KONTAKT, SYLENTH)! Természetesen nem egyszerre, csak ezeket szoktam használni!
Remélem tudtok segíteni!

Köszönöm előre is!
Wink
Válasz idézéssel
2013-08-08, 15:10 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-08 - 15:54. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #3366
(2013-08-08 14:52)PUSHPULLakaNONOISE Írta:  Tisztelt FL STUDIO Guruk!

Olyan segítségre lenne szükségem, ami a mélyek kioltásával kapcsolatos!
Ha egy KICK és egy BASS sávban a mélyek kioltják egymást azzal tisztában vok, hogy késleltetnem kell a BASS hangmintát, csak azt nem tudom, hogyan!
Jelen esetben a BASS sáv egy VST PLUGIN (KONTAKT, SYLENTH)! Természetesen nem egyszerre, csak ezeket szoktam használni!
Remélem tudtok segíteni!

Köszönöm előre is!
Wink

Hát az egyik probléma tud abból is adódni, hogy ha akár egy sávon van vagy akár külön a két hangod és túlhajtod a bass kiemeléssel ez a jelenség lesz. Tehát első lépésben már a sávonkénti effektezéssel is ki tudod kerülni.
A másik megoldás az egyik hangodat mondjuk a basszra használj IMAGER fx-t. Ennek az a célja, hogy térben eltudod tolni valamerre a hangszíned így nem egymáson szólnak és máris érthetőbb lesz a hangzás.Smile

(2013-08-08 14:12)Gabor.. Írta:  Ma reggel megpróbáltam leutánozni, 3:50-ig eljutottam, de amikor kész volt a fenti sor(jelen esetben A5-ben kezdődő), jött az E4-es sor, megcsináltam, mint a videóban, de azonban csak a fenti sort játssza le(A5-ben kezdődőt), az E4-es sorban és az E3-as sorban kezdődőeket nem. :o Tehát úgy néz ki a dolog, hogy ha kitörölöm az E4-es sort és az E3-as sort ugyan olyan lesz a hanganyag, mint ha otthagynám. De megfigyeltem, ha egy "kockával" arrébb teszem a hangot, úgy hogy ne legyen egymás alatt az A5-ben lévő sorral, akkor lejátszódik a hang.
Miért?
Tudnátok segíteni?

Köszönöm!

UI: Ha érthetetlenül írtam le, akkor kérlek jelezzétek, és elmagyarázom máshogy.

Először is a későbbi problémáid elkerülése véget itt a fórumon, tisztázzuk demo verziód vanBig Grin
Amúgy kicsit bonyolult a megfogalmazásod de ha kérdésed jól értettem nézve a videót, akkor nem lehet, hogy olyan hanggal próbálkoztál ami vagy monóra van állítva vagy a hangszín polyfónia beállításába csak 1-es szerepel. Mert az azt jelenti egy időben csak egyhang tud megszólalni. Ellenőrízd le de nekem a leírtak alapján nagyon ez a jelenség tűnik igaznak.Smile
Válasz idézéssel
2013-08-08, 16:08
Üzenet: #3367
[quote='Haliday' pid='41260' dateline='1375974626']

Hát az egyik probléma tud abból is adódni, hogy ha akár egy sávon van vagy akár külön a két hangod és túlhajtod a bass kiemeléssel ez a jelenség lesz. Tehát első lépésben már a sávonkénti effektezéssel is ki tudod kerülni.
A másik megoldás az egyik hangodat mondjuk a basszra használj IMAGER fx-t. Ennek az a célja, hogy térben eltudod tolni valamerre a hangszíned így nem egymáson szólnak és máris érthetőbb lesz a hangzás.Smile

Tisztelt Gábor!

Az IMAGER fx megtalálható az FL-ben?
Ha igen, hol leledzik?
Egyébként nincs semmi effect a sávokon, simán a nyers hang! Mindenképp az IMAGER érdeklene!
Válasz idézéssel
2013-08-08, 16:44
Üzenet: #3368
(2013-08-08 16:08)PUSHPULLakaNONOISE Írta:  [quote='Haliday' pid='41260' dateline='1375974626']

Tisztelt Gábor!

Ha igen, hol leledzik?
Egyébként nincs semmi effect a sávokon, simán a nyers hang! Mindenképp az IMAGER érdeklene!

Nem kell semmit agyoneffektezni,Automation clip-et kell létrehozni,vagyis sidechain-t a keverőn és ennyi,vagy kompresszort raksz a kick-re, de lehet azt is hogy lerövidíted a bass hullámhosszát,nem túl bonyolult. Smile
Válasz idézéssel
2013-08-08, 17:19 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-08 - 17:36. Szerkesztette: Gabor...)
Üzenet: #3369
(2013-08-08 15:10)Haliday Írta:  Először is a későbbi problémáid elkerülése véget itt a fórumon, tisztázzuk demo verziód vanBig Grin
Amúgy kicsit bonyolult a megfogalmazásod de ha kérdésed jól értettem nézve a videót, akkor nem lehet, hogy olyan hanggal próbálkoztál ami vagy monóra van állítva vagy a hangszín polyfónia beállításába csak 1-es szerepel. Mert az azt jelenti egy időben csak egyhang tud megszólalni. Ellenőrízd le de nekem a leírtak alapján nagyon ez a jelenség tűnik igaznak.Smile
Hol lehet ezt megnézni? Big Grin és átállítani?
Bocsi, de tényleg nagyon kezdő vagyok még ebben. Big Grin

E.: Sylenth Dark Blue -> 013: KEY - DamnPulse hangokat használom, mint a videóban
Válasz idézéssel
2013-08-08, 18:12 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-08 - 18:15. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #3370
(2013-08-08 17:19)Gabor.. Írta:  Hol lehet ezt megnézni? Big Grin és átállítani?
Bocsi, de tényleg nagyon kezdő vagyok még ebben. Big Grin

E.: Sylenth Dark Blue -> 013: KEY - DamnPulse hangokat használom, mint a videóban

Ezen az oldalon a 4. bejegyzésen a kép is mutatja
http://www.laidbackluke.com/forum/viewto...f=6&t=6820

(2013-08-08 16:08)PUSHPULLakaNONOISE Írta:  [quote='Haliday' pid='41260' dateline='1375974626']

Tisztelt Gábor!

Ha igen, hol leledzik?

Az fl-ben alapból nincs de a neten nézz körbe szerintem free pluginban is találsz.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás