Új válasz 
Segítek
2013-08-12, 15:46
Üzenet: #3381
RE: Segítek
Sziasztok, én keresek egy snare loopot, vagy fill (nemtudom melyik pontosan) adok is mintát hogy mire értem.
Például ottvan Jamie Woon - Shoulda (Purebeat remix) száma alatt egy ilyen konga szerűség a háttérben. Inkább nem is konga hanem snare, de hasonlít.
De még ezesetben a Stereo Players - Gipsy Tek című számba is benne van ugyanez a loop a háttérben. Érdekelne hogy hol találom ezeket/ melyik packbe lehetnek! Nagyon fontos lenne! És nagyon hálás lennék!SmileBig Grin
Válasz idézéssel
2013-08-12, 17:45
Üzenet: #3382
cső mindenkinek, én még új vagyok itt, és kezdeném egyből egy segítség kéréssel, na már az a probléma, hogy csináltam egy ilyen "fekazenét", mármint ilyen beat-et, rap zenét.. legalábbis arra hajaz. Big Grin na már most nem is ez a probléma szerintem... Big Grin hanem az, hogy olyan rajta a basszus, hogy azzal épületet lehetne bontani, és úgy elnyomja a basszus az egész zenét, mint ahogy régesrégen a nők voltak elnyomva, szóval értitek.. Big Grin tehát: ha a basszus (egyébként "sub bass" névre hallgató cucc [*pure bass 6*] << ezzel csináltam a bass-t) nagyon felvan véve, a hangereje, akkor ugye káosz van.. ha közepesre veszem a hangerejét, akkor is elnyomja az egész zenét , ha meg nagyon leveszem, akkor meg egyáltalán nem is hallatszik, de néha van olyan is, hogy nem lehet hallani csak lehet érezni hogy ugyancsak elnyomja az egész zenét Big Grin .. már 3 napja ezzel szenvedek, nem vágom már, hogy mit lehetne vele kezdeni, a basszus meg ugye kell, mert egyrészt basszus nélkül monoton/unalmas lenne a szám, másrészt meg mert olyan lenne a zene basszus nélkül.. mint a szex partner nélkül... Big Grin
na tehát röviden a kérdés: hogy lehetne a basszust halkítani úgy, hogy az rendesen hallható legyen , de ne is nyomja el a zenét?

aki akarja az itt megtudja hallgatni.. (17 mp-es . zene eleje...) csak vigyázzatok mert kiüti a hangfalat Big Grin
http://www18.zippyshare.com/v/87057655/file.html
Válasz idézéssel
2013-08-12, 19:04
Üzenet: #3383
Dobj egy Maximust a mixer master csatornára. Presetet meg válassz ami szimpatikus. Ez a legegyszerűbb kezdésnek.
Válasz idézéssel
2013-08-12, 19:28
Üzenet: #3384
hát köszi, megpróbálom, hátha, vagy inkább nátha, csak már kezdem azt hinni hogy soha nem fog ez sikerülni Big Grin
Válasz idézéssel
2013-08-12, 19:34 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-12 - 19:34. Szerkesztette: Haliday.)
Üzenet: #3385
(2013-08-12 17:45)Mico-AK47 Írta:  cső mindenkinek, én még új vagyok itt, és kezdeném egyből egy segítség kéréssel, na már az a probléma, hogy csináltam egy ilyen "fekazenét", mármint ilyen beat-et, rap zenét.. legalábbis arra hajaz. Big Grin na már most nem is ez a probléma szerintem... Big Grin hanem az, hogy olyan rajta a basszus, hogy azzal épületet lehetne bontani, és úgy elnyomja a basszus az egész zenét, mint ahogy régesrégen a nők voltak elnyomva, szóval értitek.. Big Grin tehát: ha a basszus (egyébként "sub bass" névre hallgató cucc [*pure bass 6*] << ezzel csináltam a bass-t) nagyon felvan véve, a hangereje, akkor ugye káosz van.. ha közepesre veszem a hangerejét, akkor is elnyomja az egész zenét , ha meg nagyon leveszem, akkor meg egyáltalán nem is hallatszik, de néha van olyan is, hogy nem lehet hallani csak lehet érezni hogy ugyancsak elnyomja az egész zenét Big Grin .. már 3 napja ezzel szenvedek, nem vágom már, hogy mit lehetne vele kezdeni, a basszus meg ugye kell, mert egyrészt basszus nélkül monoton/unalmas lenne a szám, másrészt meg mert olyan lenne a zene basszus nélkül.. mint a szex partner nélkül... Big Grin
na tehát röviden a kérdés: hogy lehetne a basszust halkítani úgy, hogy az rendesen hallható legyen , de ne is nyomja el a zenét?

aki akarja az itt megtudja hallgatni.. (17 mp-es . zene eleje...) csak vigyázzatok mert kiüti a hangfalat Big Grin

Alkalmazz olyan compresszort vagy EQ-t aminek van in/out volume potija. Azzal be tudod állítani a maximum hangerőt úgy hogy még értelmes is legyen és halljad is.Smile
Válasz idézéssel
2013-08-13, 04:14 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-13 - 04:26. Szerkesztette: PUSHPULLakaNONOISE.)
Üzenet: #3386
Tisztelt Tagok!

Mint már korábban is, most is a segítségeteket szeretném kérni!
Ismételten VST-vel kapcsolatban keresek választ!
FL STUDIO 10-ben használok NI KONTAKT 5-öt! A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok AUTOMATION CLIP-et létrehozni a KONTAKT-ban???
A JOYSTICK-ot próbáltam már ezer féle módon, de sajna nem jutottam eredményre!
Már abban sem vagyok biztos, hogy lehet ilyet csinálni ebben a hangszerben! Confused
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.
(2013-08-12 17:45)Mico-AK47 Írta:  cső mindenkinek, én még új vagyok itt, és kezdeném egyből egy segítség kéréssel, na már az a probléma, hogy csináltam egy ilyen "fekazenét", mármint ilyen beat-et, rap zenét.. legalábbis arra hajaz. Big Grin na már most nem is ez a probléma szerintem... Big Grin hanem az, hogy olyan rajta a basszus, hogy azzal épületet lehetne bontani, és úgy elnyomja a basszus az egész zenét, mint ahogy régesrégen a nők voltak elnyomva, szóval értitek.. Big Grin tehát: ha a basszus (egyébként "sub bass" névre hallgató cucc [*pure bass 6*] << ezzel csináltam a bass-t) nagyon felvan véve, a hangereje, akkor ugye káosz van.. ha közepesre veszem a hangerejét, akkor is elnyomja az egész zenét , ha meg nagyon leveszem, akkor meg egyáltalán nem is hallatszik, de néha van olyan is, hogy nem lehet hallani csak lehet érezni hogy ugyancsak elnyomja az egész zenét Big Grin .. már 3 napja ezzel szenvedek, nem vágom már, hogy mit lehetne vele kezdeni, a basszus meg ugye kell, mert egyrészt basszus nélkül monoton/unalmas lenne a szám, másrészt meg mert olyan lenne a zene basszus nélkül.. mint a szex partner nélkül... Big Grin

Hi!

Leírom, hogy én milyen módon MASTERELEM a dob + bass sávjaimat! Ez nem standard, de én így szoktam!
1. A nyers sávokat így állítom be: KICK: -3db, BASS: -8db
2. Teszek egy SIDECHAIN-t a BASS sávra! (Keress rá youtube-on, hogy hogyan kell csinálni, ha esetleg nem tudnád)
3. Az összes ütem sávot beteszem egy SEND csatornára a mixeren.
4. A SEND-re amin az ütemek vannak, teszek egy gyors beavatkozásra állított kompresszort!
5. Végül, ha megvan az összes sávom, egy MASTER KOMPRESSZORT is használok (Én az IZOTOPE OZONE 5-öt használom, de sztem az FL-ben meglévő MAXIMIZER is nagy előrelépést fog okozni)!

Remélem segítettem! Wink
Jó munkát!
Válasz idézéssel
2013-08-14, 10:37
Üzenet: #3387
nade...subbbass...szóval,kezdjük a hangfaladnál a témát..hangfalad kitolja a mélyet rendesen?merthát lehet te feltolod,és kicspja a cuccod,de ha leveszed nem hallod,de mondjuk lehet hogy egy fain hangcucc meg épp leadja azt a subbasst,amit te nem hallasz ha lehalkítod....
Válasz idézéssel
2013-08-14, 14:49
Üzenet: #3388
(2013-08-13 04:14)PUSHPULLakaNONOISE Írta:  Tisztelt Tagok!

Mint már korábban is, most is a segítségeteket szeretném kérni!
Ismételten VST-vel kapcsolatban keresek választ!
FL STUDIO 10-ben használok NI KONTAKT 5-öt! A kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok AUTOMATION CLIP-et létrehozni a KONTAKT-ban???
A JOYSTICK-ot próbáltam már ezer féle módon, de sajna nem jutottam eredményre!
Már abban sem vagyok biztos, hogy lehet ilyet csinálni ebben a hangszerben! Confused
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv.

Úgy csináld, hogy kijelölöd a potmétert (megforgatod, vagy valami ilyesmi), utána Tools->Last Tweaked->Create automation clip
Válasz idézéssel
2013-08-21, 17:57
Üzenet: #3389
Szia
Nelem egy olyan problémám van hogy a generátoroknál ha kattintgatok akkor nem ad hangot és így nem tudok válogatni könnyen hogy mi lenne a jó... van valahol egy ilyen beállítási lehetőság?
Előre is köszi
Válasz idézéssel
2013-08-22, 06:10
Üzenet: #3390
:O milyen generátor?hová kattingatsz?érted...ez most ebben a formában olyan,hogy ..hagyjuk is..
első körben így csak találgatni lehet,gondolom poizone-ban nem tudsz presetet választani a a wrapper ablakának nyilaival,vagy akár a poizone kijelzőjén található nyilakkal se-ez vonatkozhaz a sawerre is..szóval kicsit konkrétabban ird le máskor a problémádat. köszi
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás