Új válasz 
Segítek
2013-08-22, 08:43
Üzenet: #3391
RE: Segítek
Úgyvan! egy plugint írj oszt meglátjuk.. hogy egy klasszikust idézzek "csak megkell dikkházni" .

Asszem kéne egy Segítek topik tutorial, vagy formanyomtatvány Big Grin de komolyan..
Válasz idézéssel
2013-08-22, 11:29
Üzenet: #3392
igazad van nem voltam elég konkrét szóval az a helyzet hogy a flstudio 11-ben a bal oldali Browser ben azon belül a plugin pickerben azon belül a generators-ban ha az egyes típusokra rákattintok akkor meg kellene szólalnia a hangnak hogy tudd hogy melyik. Na nekem ezt nem csinálja ://
Válasz idézéssel
2013-08-22, 12:04
Üzenet: #3393
hm..ezt passzolom,nem élek a plugin pickerrel..
Válasz idézéssel
2013-08-22, 13:26 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-22 - 13:27. Szerkesztette: percy_tc.)
Üzenet: #3394
Hello!

Hogyan tudok egyszerre 2 vst-t megjeleníteni?

Jelenleg minidg csak 1 aktív, mindig az ami ki van jelölve.

Nekem arra lenne szükségem, hogy egymás mellé el tudjak helyezni kettőt.
(hasonlóképpen, mint amikor project betöltésekor kidobál minden egymás mögé)
Válasz idézéssel
2013-08-22, 14:03 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-22 - 14:08. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3395
(2013-08-22 13:26)percy_tc Írta:  Hello!

Hogyan tudok egyszerre 2 vst-t megjeleníteni?

Jelenleg minidg csak 1 aktív, mindig az ami ki van jelölve.

Nekem arra lenne szükségem, hogy egymás mellé el tudjak helyezni kettőt.
(hasonlóképpen, mint amikor project betöltésekor kidobál minden egymás mögé)

Hali, kicsit bonyolultnak fog tűnni, de tulajdonképpen akkor végigvezetlek a menü sűrűjén Big Grin Megpróbálom széttagolni meg jelölni is hogy könnyebb legyen

Legegyszerűbb ha a browser bar-on megkeresed a plugint - erre pl több lehetőség is van, vagy a view menüben a generator/effects in use -ra kattintasz ( ekkor kilistázza a használatban lévő plugineket) , de ez nem jó akkor ha gyorsan dolgozol, mert a picsa sem szeret mindig menüt használni igaze? görgess fel és ott a current project alatt megtalálod ugyanezt.

Itt csak azok a pluginek fognak megjelenni amiket használsz!

Ha megvan melyiket szeretnéd látni kattints rá jobb egérgombbal, majd a view editor bepipálása után láss, csodát, megjelenik a plugin

Ha azt szeretnéd, hogy szerkesztés közben is lásd a vst/fx-t - mert mondjuk sok monitorral dolgozol és gáz ha mindig eltűnik, akkor a plugin menüjében ( kis menü ikon a plugin fejlécében bal felül) jelöld ki a Detached opciót. Így fixen az előtérben lesz a hangszered és kitakar mindent. Ez egy monitorral baj lehet, de még jó, hogy gondolt ránk az Image Line! Ugyanis ha kétszer a fejlécre kattintasz összecsukja az egész sz.r*X# vagyis az egész plugint, így nagyon jól lehet rendezni a plugineket Detached módban is.

Enjoy Big Grin
Válasz idézéssel
2013-08-23, 14:03
Üzenet: #3396
Sziasztok!

Sajnos nem találtam a megfelelő topic-ot így felteszem a kérdésem itt.

Szeretnénk egy barátommal online zenei kiadót alapítani és azt szeretném kérdezni tőletek hogy ez hogyan is megy és mik kellenek hozzá? (Persze attól aki jártas a témában.)
Ha lenne olyan ember aki nekem elmagyarázná ezeket azt megköszönném. Smile

Ide várnám a javaslatokat: greencubeofficial@gmail.com
Válasz idézéssel
2013-08-27, 16:29
Üzenet: #3397
Sziasztok!
Nemrég fogtam neki a dubstep készítésnek Fl Studio 10-ben. Igazából nem nagyon értem. Youtube-n is néztem tutoriál videókat, de nem igazi. Valaki tudna egy kicsit segíteni?? (Jah és Sytrus-al csinálom)
Válasz idézéssel
2013-08-27, 18:28
Üzenet: #3398
(2013-08-27 16:29)Kirby Írta:  Sziasztok!
Nemrég fogtam neki a dubstep készítésnek Fl Studio 10-ben. Igazából nem nagyon értem. Youtube-n is néztem tutoriál videókat, de nem igazi. Valaki tudna egy kicsit segíteni?? (Jah és Sytrus-al csinálom)

Már megint tudnék mit írni Big Grin

Dubstep : kezdésnek beállítod a bpm-et mondjuk 130ra. negyedenként beraksz egy kicket és egy snaret felváltva, snarere rakj reverbet, me a dizsibe erre élveznek. aztán mondjuk kicsit variálod a ritmust ezzel kész az alap.
Belemászol a Sytrusba, keresel egy jó kis alap presetet amit aztán kedved szerint széjjelhakkolsz- beállítod az osc-ket stb stb stb.. nahát kész a bassz is.

Mindezek után kersel Sytrusba egy fa@sza szupersawwawawAWaw presetet és gyártasz nagyszerű dallamot. Ja meg a háttérbe tegyél leadet me az tuti.

Ezek után kiposztolod facebukkra hogy keresel énekesnőnek csajokat. Mondjuk megvan, elhívod a buxát és felénekeltetsz vele ilyeneket hogy : "When im alone.." -ez mellesleg most nagyon megy, vagy "If i goin' to fly". Ha gondolod segítek, megírjuk a szöveget.

Azt kész, elküldöd kiadónak és boldogan énekelheted az ájem supasztárt.

Viccet félretéve, ezek elég bonyolult dolgok, nem így megy hogy valaki leírja neked mit kell, meg hogyan. Miért Sytrus? Tetszik a citrom logója? Ez nem egy egyszerű plugin, meg kell tanulni. Hiába nézed a videót hogy a gyerek tekeri a csücskös ikon alatti potit.. még nem fogod megérteni miért történik ami történik.
Ennél komolyabb választ szerintem ne várj itt.
Válasz idézéssel
2013-08-28, 08:55
Üzenet: #3399
Értem, köszönöm a segítséget, bocsi, de nem vagyok nagy szakértő, hogy kell reverb-t rakni snakere?
Válasz idézéssel
2013-08-28, 09:25
Üzenet: #3400
(2013-08-27 18:28)IEm Írta:  Már megint tudnék mit írni Big Grin

Dubstep : kezdésnek beállítod a bpm-et mondjuk 130ra. negyedenként beraksz egy kicket és egy snaret felváltva, snarere rakj reverbet, me a dizsibe erre élveznek. aztán mondjuk kicsit variálod a ritmust ezzel kész az alap.
Belemászol a Sytrusba, keresel egy jó kis alap presetet amit aztán kedved szerint széjjelhakkolsz- beállítod az osc-ket stb stb stb.. nahát kész a bassz is.

Mindezek után kersel Sytrusba egy fa@sza szupersawwawawAWaw presetet és gyártasz nagyszerű dallamot. Ja meg a háttérbe tegyél leadet me az tuti.

Ezek után kiposztolod facebukkra hogy keresel énekesnőnek csajokat. Mondjuk megvan, elhívod a buxát és felénekeltetsz vele ilyeneket hogy : "When im alone.." -ez mellesleg most nagyon megy, vagy "If i goin' to fly". Ha gondolod segítek, megírjuk a szöveget.

Azt kész, elküldöd kiadónak és boldogan énekelheted az ájem supasztárt.

Viccet félretéve, ezek elég bonyolult dolgok, nem így megy hogy valaki leírja neked mit kell, meg hogyan. Miért Sytrus? Tetszik a citrom logója? Ez nem egy egyszerű plugin, meg kell tanulni. Hiába nézed a videót hogy a gyerek tekeri a csücskös ikon alatti potit.. még nem fogod megérteni miért történik ami történik.
Ennél komolyabb választ szerintem ne várj itt.

jójó.ez mind szép és jó,de egy részt nem találtam a szitruszba szupersawwawawAWaw presetet,se az fl-ben,se a googleban..szóval ilyen nincs benne.másrészt honnan tudom letölteni nagyon érdekelne ?!!?

mi a bpm?a bpmbe hogy teszem be kicket?bpm van az flstudióban?ha nincs hol lehet letölteni?
ezt nem nagyon értem,meg ezt sem találom és láttam haver haverjának tesója haverjának báttyánál ilyen szürke szinű vmit amit flstudióba használt az mi lehetett?azon is voltak tekergetők,csak az külön telepítős volt,ojat hol tudok letölteni?
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás