Új válasz 
Segítek
2013-08-28, 09:49
Üzenet: #3401
RE: Segítek
Szia.Én kick-t és snake-t tudok én berakni igaz nem tudom elmagyarázni hogy kell.A bmp az a tempó ha jól tudom
Válasz idézéssel
2013-08-28, 09:53 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-28 - 09:56. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3402
(2013-08-28 08:55)Kirby Írta:  Értem, köszönöm a segítséget, bocsi, de nem vagyok nagy szakértő, hogy kell reverb-t rakni snakere?

Na ez már jobb kérdés Smile
Mondjuk a snake-re hogy kell azt nem tudom, gondolom mikor sziszeg a fejére húzol egy 5 literes dunsztos üveget. Annak van akkora űrtartalma hogy kellően visszhangozzon, de ezt még nem próbáltam.

Snare-re viszont annál többször raktam már reverbet. Leírom, hátha segít a snakenél is..
Mellesleg minden hangszert így tudsz efektezni a későbbiekben.
Fogod a snaret, a pattern editorban -tudod ahol mikor megnyitod a FL-t van négy alap izé- beklikkeled a ritmust ami neked tetszik. Ha megvan a feladat akkor addig nyomkodod - bal egérgombbal- a snaret míg elő nem jön a channel setting ablak.
Onnan ismered meg hogy egy baszott nagy hullám lesz az alján.
Ha előjött bal fent van egy kis nyilacska, az alatt keresd meg az Assign free mixer track-et, vagy nyomj ctrl+l kombót.

Előjött a mixer. Mán akkor dídzsé vagyok? - Nem, nem vagy.

Ez a mixer, van sok lenyíló izéja meg ha elindítod a zenéz megy a ződ csík bele a pirosba, nagyon dizájnos.
A lényege az ide belinkelt hangszereket, hangokat külön itt tudod effektezni. A master csatornát ne bántsd még, az másra jó.
Na ha megvan a hangod akkor a jobb oldali legördülő menükben keress olyat hogy reverb, vagy fruity reverb. Tehetsz rá több efektet akár nyóccat is. Na ha most elindítod a dubsteppedet máris másképp fog szólni.
Válasz idézéssel
2013-08-28, 10:55
Üzenet: #3403
Köszönöm! Sikerült.Bocsi elírtam kígyóra Big Grin
Válasz idézéssel
2013-08-29, 10:50 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-08-29 - 10:58. Szerkesztette: Kirby.)
Üzenet: #3404
Sziasztok kaptam egy tutoriált Skrillex-s Growl hangot Sytrus-al kell megcsinálni.Ezt írja a videóba :I suggest you use lower pitch notes to play this sound because otherwise, it’s going to sound like Mickey Mouse growling.Hol lehet ezt a lower pitch notes beállítani vagy használni?
Válasz idézéssel
2013-08-30, 13:51
Üzenet: #3405
(2013-08-14 14:49)Khárész Írta:  Úgy csináld, hogy kijelölöd a potmétert (megforgatod, vagy valami ilyesmi), utána Tools->Last Tweaked->Create automation clip

Köszönöm a hasznos infot! Wink
Béke!
Válasz idézéssel
2013-09-01, 11:29
Üzenet: #3406
(2013-08-28 09:25)Lev Írta:  jójó.ez mind szép és jó,de egy részt nem találtam a szitruszba szupersawwawawAWaw presetet,se az fl-ben,se a googleban..szóval ilyen nincs benne.másrészt honnan tudom letölteni nagyon érdekelne ?!!?

mi a bpm?a bpmbe hogy teszem be kicket?bpm van az flstudióban?ha nincs hol lehet letölteni?
ezt nem nagyon értem,meg ezt sem találom és láttam haver haverjának tesója haverjának báttyánál ilyen szürke szinű vmit amit flstudióba használt az mi lehetett?azon is voltak tekergetők,csak az külön telepítős volt,ojat hol tudok letölteni?
A bpm az majdnem olyan, mint a bmp képfájl formátum, csak megvan cserélve benne kettő betű!
Sajnos nem tudom megmondani mi az a kick, de már eleve nem tetszik az, ahogy leírjuk, szóval biztos nem egy jó dolog. A bpm-ben van benne az FL Studio! A bpm-et ki kell érdemelni, azt nem lehet letölteni.
A tekergetőkön kívül csúsztatgatók is voltak benne?
Válasz idézéssel
2013-09-01, 15:21
Üzenet: #3407
(2013-09-01 11:29)laccas Írta:  A bpm az majdnem olyan, mint a bmp képfájl formátum, csak megvan cserélve benne kettő betű!
Sajnos nem tudom megmondani mi az a kick, de már eleve nem tetszik az, ahogy leírjuk, szóval biztos nem egy jó dolog. A bpm-ben van benne az FL Studio! A bpm-et ki kell érdemelni, azt nem lehet letölteni.
A tekergetőkön kívül csúsztatgatók is voltak benne?

NEM! Nem tudom miért szólsz bele különbenis ha nem tudod! A Kick az azok aKIK a zenét csinálják, benne van a nevébe ! aKik!
Amúgy az fl stúdio nem a bpm-be van, hanem a bpm mappában egy másik mappában! egyébként c:/program files (x86)/Image-Line/FLstudio/bpm/projects/flstudio.egze

Amúgy ha beállítod a bal tekerőt nyolcvanra, a középső fölöttit -12-re a csúszkát meg addig tolod amíg fent nem jelzi a pirosat a zöld! Annak piroson kell lenni mert nálam is úgy szól jól!
Válasz idézéssel
2013-09-02, 04:27
Üzenet: #3408
Laccas:

ééértem máá..akkor ez olyasmi mint az univerzum és Chuck Norris viszonya Mozart 4. szimfóniájának szemszögéből való idealista vonatkoztatása...
voltak,,csak ott akadtam el,hogy a tekergetők és csúsztatgatókon kívűl reszelők is voltak benne,és ilyen hüje fals nevekkel,mint a közismert vasfűrészre azt írták hogy saw...ezt pedig semejjik angol fordító nem forídotta le helyesen,innen gondolok arra hogy amugy az egész fl studio csak 1 vírus,elindítom,és nincs benne zene amit szeretnék..ez ígyy nem jó..

IEm:

nagyonjó!jó hogy megtaláltam a bípíemet,--köszi,!!csak amikor elakarom índítani hogy legyen saját futó bpmem,akkor nem történik nálam semmi sem,pedig a szomszéd pistike hozta át az fl-t,azt mondta h ő ezzel főzi a vajas kenyeret is a macskáinak,annyira királyság az egész
jogos,ezt már sok sok forumon olvastam,hogy a zöldnek pirosnak kell lennie,mert akkor jó,éss hogy erről téged kell kérdezni,mert ha nálad jól szól akkor szól jól midnenhol--

kedves újoncok,nektek is javaslom hogy írjatok IEm nek,küldjétek el neki csak az flp fájlt,ő megtudja mondani nektek hogy jól szól e vagy sem Smile

a bal tekerőt 80ra tettem,aztán biztos ami biztos feljebb huztam még 95ig,merthát ami hangos az jól szól is,és az minőségi,viszont a -12 es potibeállítása sehogyse jön össze mert nálam 10 a makszimúma az egésznek..hol ronthattam el??már az orvosomat is hívtam emiatt,ő 2 algopirint javasolt,egy kevés frontinnal...

ja és annyi,hogy azt ugye tuggyuk,hogy ha a zöldnek adol x feszültséget,akkor zöld.ha pirosat akarsz akkor ahhoz több feszültség kell,a monitor melyik kábelét kell megtoldani plusz feszültséggel hogy a zöld piros legyen?

ja és a candy wave,az mi?elindítottam,aztán sehol egy cukorka..néztem a nyomtatási listát is,hátha,de semmi..
ezek egyre zavarosabbak már,annyira nem értem már az egészet..meg kellene magyarosítás is az fl-hez,mert amikor fordítóba beteszek vmit,sokszor ugyanaz marad mintahogy beírtam..

viszont továbbra se jó a bpm,keresni kell hozzá egy vstiplugint,csak hiába telepítek fel bármit is,utána fl-ben meg se jelenik Sad
Válasz idézéssel
2013-09-02, 06:17
Üzenet: #3409
Kemény Big Grin Amúgy ezzel a kijelentéssel hogy kedves újoncok,nektek is javaslom hogy írjatok IEm nek vigyázzunk picit Big Grin
Válasz idézéssel
2013-09-02, 10:15 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-09-02 - 11:07. Szerkesztette: Lev.)
Üzenet: #3410
:DDDDDDDDDDDDDDDD de azért gondolom boldog lennél ? nem? :DDD
találtam kikket,hogy kell,vagy hogy lehet összekötni az flel?
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás