Új válasz 
Segítek
2013-10-04, 11:18
Üzenet: #3431
RE: Segítek
(2013-10-03 18:26)fulton Írta:  Sziasztok

Egy olyan problémával kerültem szembe, miszerint:
Vettem egy UAD -2 Solo kártyát. Azonban Fl studio (10) alatt ha használom a plugineket,
1, Elindítom a lejátszás, minden oké, játsza is, azonban innentől ha máshova kattintok hogy pl a 2 versszaktól játsza le, azonnal meghal minden és várni kell kb 15-20 másodpercet mire magához térConfused Ha lestopolom a zenét és odarakom a lejátszási kurzort ahova akarom majd indítom, akkor is ez van. Ez Kész..Confused

2, A másik hogy lejátszáskor helyesen szólnak a sávok ahogy kell (úgy értem nincs csúszás a pluginek miatt) azonban ha kimentem a kész zenét azon sávon ahol UAD plugint használtam durva csúszások jönnek elő. 400ms....
Ha meg mixelés közben állítok neki manuálisan delay kompenzációt, akkor meg ott csúszik élesben...és dolgozhatatlan az egész. Viszont így meg ki kell mentem millaszor hogy eltaláljam mennyivel toljam el az adott sávokat (ms).

Tapasztaltatok már ilyet? valakinek valami tipp?
Köszönöm előre is a segítséget.
Elsőnek azt javaslom, hogy próbáld ki fl studio 11-el, hogy a probléma ott is fennáll-e (jelenleg ez a legfrissebb fl studio). Ha nem oldja meg, akkor az a gyanúm, hogy ez valamilyen kompatibilitási probléma lesz.
Válasz idézéssel
2013-10-13, 19:36
Üzenet: #3432
Sziasztok.
Egy grabbelési problémám lenne, feltűnően megnövekedett ennek a folyamatnak az ideje... egy alap 4-5 perces számot grabbel nekem már itt 40 perce és még csak 76%-nál tart így is.
Tudja valaki, hogy mi lehet ennek az oka?
Válasz idézéssel
2013-10-20, 16:00 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-10-20 - 16:00. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #3433
Renderelésről már hallottam, na de grabbelésről... Big Grin

Nekem régen akkor csinálta, ha túl sok plugint használtam fel, mikor egy zenét megcsináltam, persze a processzor is szar volt hozzá... nézd meg, hogy mennyi mindent tudsz kimenteni sávonként .wav-ba, aztán azokat összerakod, majd a kimentés sokkal gördülékenyebb lesz Smile
Válasz idézéssel
2013-10-28, 18:17
Üzenet: #3434
Bocsi, én már régi motoros vagyok Big Grin nekem marad grabb Big Grin
Igazából megoldódott a probléma, csak azt nem tudom, hogy hogyan
két-három hét után egyszer csak jó lett Big Grin
Válasz idézéssel
2013-10-30, 12:44 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-10-30 - 12:46. Szerkesztette: ManAdam.)
Üzenet: #3435
Sziasztok

Hip hop alapokat gyártok már egy ideje, és azért fordulok ide segítségért mert biztos van aki tud választ a kérdésemre..

1. Az lenne a kérdésem hogy megírom a basst de nem mindig megy rá a mintára (mintázok),
pitchelni kell? mert van hogy rá illik de akkor bassszust nem nagyon ad és másmilyen hangzást is ad ki.
gondolom le kell szedni a basszust a mintáról eq-val az is zavaró lehet legalább is szerintem.
és mivel tudnám kikeverni olyanra hogy ne is legyen nagyon hangos, de hallatszódjon, és egy kis basszust is adjon..

2. Side Chain.. Valaki elmagyarázná hogyan is kell? néztem tutorialokat de nem veszek észre változást.. Basszust és a kickre kell, vagy a mintára is?

3. Frekvencia kivágás.. Hogy kell kivágni frekvenciát Parametric Eq2-be? Olvastam csomó helyen hogy ki szokták a kicket meg a basst is valahol és akkor nem ütik ki egymást.

Adam.
Válasz idézéssel
2013-11-06, 15:23
Üzenet: #3436
Sziasztok. Nem olvastam vissza, lehet hogy volt már itt szó róla, de

sikerült valakinek megoldania azt, hogy az fl studióval win 8.1 alatt nem lehet exportálni?

Semmilyen formátum semmilyen beállításokkal nem működik, fagy az egész.

Én pedig csináltam egy kis zenét, és most nem tudom exportálni.
Próbáltam pár ingyenes "record what you hear" programot is, de egyik sem működik.

Help, please?
Válasz idézéssel
2013-11-08, 08:40 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2013-11-08 - 08:45. Szerkesztette: ZzÉé.)
Üzenet: #3437
(2013-10-30 12:44)ManAdam Írta:  2. Side Chain.. Valaki elmagyarázná hogyan is kell? néztem tutorialokat de nem veszek észre változást.. Basszust és a kickre kell, vagy a mintára is?

Szia!

Eddig fogalmam sem volt, mi az a sidechain, de most már tudom!
Találtam egy videót, amiben teljesen érthetően megmutatják, csak sajnos nagyon hosszan magyarázza az illető.
Ha türelmes vagy, akkor a harmadik perctől érdekes:

(2013-10-30 12:44)ManAdam Írta:  3. Frekvencia kivágás.. Hogy kell kivágni frekvenciát Parametric Eq2-be? Olvastam csomó helyen hogy ki szokták a kicket meg a basst is valahol és akkor nem ütik ki egymást.

Parametric EQ2-ben arra a frekire húzod a kis gömböcskét, amelyiket szeretnéd mahinálni, és jobbklikk a gömböcskére, majd Type>Band stop.
Esetleg kísérletezz a többi variációval is!
Válasz idézéssel
2013-11-19, 22:05
Üzenet: #3438
(2013-11-06 15:23)Stevensan Írta:  Sziasztok. Nem olvastam vissza, lehet hogy volt már itt szó róla, de

sikerült valakinek megoldania azt, hogy az fl studióval win 8.1 alatt nem lehet exportálni?

Semmilyen formátum semmilyen beállításokkal nem működik, fagy az egész.

Én pedig csináltam egy kis zenét, és most nem tudom exportálni.
Próbáltam pár ingyenes "record what you hear" programot is, de egyik sem működik.

Help, please?

Bump?
Válasz idézéssel
2013-11-20, 10:09
Üzenet: #3439
Sziasztok,

vki tudna nekem segiteni?
Masterelek és az automatizálo gombokat szeretném egyszerre mozgatni a sávban, hogy ne kelljen ujra rajzolni.
hogyan tudom ezt?
koszi a segittséget!
Válasz idézéssel
2013-12-06, 21:52
Üzenet: #3440
Sziasztok!

Van egy Alesis Q49-es MIDI kontrollerem. Szépen működött, de egyszer csak elkezdett nem működni. Semmit nem állítottam át az FL-ben szóval nem tudom mi lehet. A gép érzékeli hogy rá van dugva, a kontroller is jelzi h kap áramot. És fogalmam nincs hogy mit tudnék tenni, csomó beállítást változtattam hátha jó lesz, de semmi!
Ha esetleg tudtok ajánlani egy oldalt ahol erre rá tudok kérdezni, akkor azt megköszönném!

Előre is köszi!
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás