Új válasz 
Segítek
2014-01-07, 18:31
Üzenet: #3461
RE: Segítek
(2014-01-07 18:29)Haliday Írta:  Nem lehet, hogy DEMO verziód van mert akkor szokott ilyen jelenség lenni.

Nem demo, valami más lehet a gond. (Köszi a választ!)
Válasz idézéssel
2014-01-07, 18:43
Üzenet: #3462
üdv!!! Smile na,record,ott pedig az everything opció ami rögzit mident....elvileg.
Válasz idézéssel
2014-01-09, 14:19
Üzenet: #3463
Halihó!

Keresek egy bizonyos beállítást fl studio-ban. Létezik olyan beállítás, amely megakadályozza, hogy a playlisten (ahova a loopokat helyezzük el) a delay effektnek a vége belelógjon a következő ütembe? Ezt én mindig úgy csinálom, hogy kimentem az adott delay effektes mintát és acid pro-ban kihúzom odáig ameddig kell, hogy az effekt vége (ami zavaróan beleér a következő ütembe) már ne legyen ott. Biztosan van ilyen beállítás az fl-ben, kérdés, hogy hol. Tehát azt szeretném elérni, hogy egy ütem addg tartson ameddig el nem kezdődik a következő. Delay effektezéskor azonban egymásba érnek az ütemek.

Remélem érthetően fogalmaztam.
Válasz idézéssel
2014-01-09, 17:59 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-01-09 - 18:01. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3464
(2014-01-09 14:19)fenrir Írta:  Halihó!

Keresek egy bizonyos beállítást fl studio-ban. Létezik olyan beállítás, amely megakadályozza, hogy a playlisten (ahova a loopokat helyezzük el) a delay effektnek a vége belelógjon a következő ütembe? Ezt én mindig úgy csinálom, hogy kimentem az adott delay effektes mintát és acid pro-ban kihúzom odáig ameddig kell, hogy az effekt vége (ami zavaróan beleér a következő ütembe) már ne legyen ott. Biztosan van ilyen beállítás az fl-ben, kérdés, hogy hol. Tehát azt szeretném elérni, hogy egy ütem addg tartson ameddig el nem kezdődik a következő. Delay effektezéskor azonban egymásba érnek az ütemek.

Fotó pls Big Grin Hogy raksz playlistre efektet, automatizációval? Miért baj ha tovább lóg?
Válasz idézéssel
2014-01-10, 09:08
Üzenet: #3465
(2014-01-09 14:19)fenrir Írta:  Halihó!

A legegyszerűbb megoldás az ha a delay "mute" gombját automatizálod. Én is ezt szoktam alkalmazni mert néha zavaró ha tovább lóg a következő történetbe és akkor egyből csendben marad.Smile
Válasz idézéssel
2014-01-10, 10:20
Üzenet: #3466
Jaaa én úgy értelmeztem hogy a clip mérete lóg túl
Válasz idézéssel
2014-01-10, 11:31
Üzenet: #3467
Köszönöm a segítséget.

Kedves IEm: Nem a playlistre rakom az effektet, hanem a sample-re ami aztán bekerül majd a playlistre, hogy loopolhassam.

Kedves Haliday: Köszönöm a tippet. Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt hogy tudom megtenni úgy, hogy maga a minta ne halkuljon el a delay effekttel együtt?
Válasz idézéssel
2014-01-10, 14:12
Üzenet: #3468
(2014-01-10 11:31)fenrir Írta:  Köszönöm a segítséget.

Kedves IEm: Nem a playlistre rakom az effektet, hanem a sample-re ami aztán bekerül majd a playlistre, hogy loopolhassam.

Kedves Haliday: Köszönöm a tippet. Még annyi kérdésem lenne, hogy ezt hogy tudom megtenni úgy, hogy maga a minta ne halkuljon el a delay effekttel együtt?

Ok így oké. Mixerben az efektnél találsz egy kis ledet, ezt kell automatizálni. Automatizáció alsó állása off legfelső on. Így csak az efektet kapcsolod.
Válasz idézéssel
2014-01-11, 14:37
Üzenet: #3469
Sorry IEm, de nem értem. Már a lednél elakadok, nem tudom mire gondolsz. Ezt is úgy kell, hogy Create Automation Clip, vagy hogy?

Bocs az értetlenségért!
Válasz idézéssel
2014-01-11, 15:04 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-01-11 - 15:12. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3470
(2014-01-11 14:37)fenrir Írta:  Sorry IEm, de nem értem. Már a lednél elakadok, nem tudom mire gondolsz. Ezt is úgy kell, hogy Create Automation Clip, vagy hogy?

Bocs az értetlenségért!

Ok, csinálok egy videót gyorsba

Ehune:

https://www.youtube.com/watch?v=ZlBPdZtj...e=youtu.be
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás