Új válasz 
Segítek
2014-07-27, 12:07
Üzenet: #3531
RE: Segítek
Sziasztok.

A problémám az, hogy ha felénekelek valamit az elkészített alapra, akkor kattogó és máz zajok halhatók az ének alatt.
Mivel lehet azt kiszűrni ezeket a zajokat az ének alól.

Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
2014-07-27, 12:55
Üzenet: #3532
(2014-07-27 12:07)korg40 Írta:  Sziasztok.

A problémám az, hogy ha felénekelek valamit az elkészített alapra, akkor kattogó és máz zajok halhatók az ének alatt.
Mivel lehet azt kiszűrni ezeket a zajokat az ének alól.

Köszönöm a segítséget.

Szia! Vételezz egy pop filtert Smile
Válasz idézéssel
2014-07-27, 13:39 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-07-27 - 13:50. Szerkesztette: korg40.)
Üzenet: #3533
Köszönöm a segítséget de sajnos nem erről van szó.

Ugyan is nem a külső zajokat veszi fel a mikrofon.
Pl.: ha felénekelem a dalt, akkor nagyon halk, pedig a keverőn felvételnél elég a hangerő.
Ezért mikor normalizálom iszonyú sistergés hallható az ének alatt.
Ezt a sistergő hangot szeretném kiszűrni valahogy ha van rá valami módszer.

Köszönöm szépen a választ.
Válasz idézéssel
2014-07-28, 05:03
Üzenet: #3534
áhh értem. Hát én első körben megnéznék egy másik kábelt. De pl a sz.gép táptól is mehet át zaj, nem is kevés. Használsz előerősítőt a mikihez? Az a baj elég csekély a mikrofonos tudásom Big Grin
Válasz idézéssel
2014-07-28, 09:03
Üzenet: #3535
Nem lehet földhurok ? Ja nézd meg a kábeleket ,utána meg zajzárral csapd le a zajt. Figyelj a be és ki meneti hangerőre. A kondenzátoros mikrofon sokkal érzékenyebb ,mint a dinamikus. De azt tudd hogy a zaj a külső akusztikától nagy mértékben függ. Nem hiába veszik fel az éneket egy külön lefedett teremben! Sok sikert!
u.i : Igazából én is szobában veszem fel ne csüggedj sikerülni fog. Nézz utána jobban a mikrofon felvételnek!
Válasz idézéssel
2014-07-29, 14:12
Üzenet: #3536
Köszönöm a segítőkész választ.

Az igazság az, hogy nem használok előerősítőt a mikihez, mini dzsek aljzattal egyenesen megy, az alaplapi mikrofon bemenetre.
Elnézést ,hogy ennyire tudatlan vagyok,nem akarlak lefárasztani,de mikor élőben zongoráztam és énekeltem a bárban, ahol dolgoztam, hálistennek nem voltak ilyen gondjaim. FLstudioval zenélni teljesen más.
Ha megengeded, megkérdezném még, hogy hogy értsem hogy "zajzárral csapjam le a zajt"? Zajzár, az is egy külön berendezés mint az előerősítő?
Válasz idézéssel
2014-07-29, 14:48
Üzenet: #3537
Semmi baj Smile Szívesen segítünk azért vagyunk a fórumon! Noise gate-nek hívják biztos létezik fizikai állapotban is ,de a fruity limiterben is megtalálod a pótmétert. Nem vagy tudatlan. Inkább nagyon helyesen csinálod hogy kérdezel vannak emberek akik csak futnak a semmibe és valamit el akarnak érni és persze hogy nem sikerül ,de igazából az a helyes ha utána nézünk a dolgoknak. Nagyon nagy dolog a bár zenélés is Smile Jól van sok sikert remélem adtam segítséget!
-Catears
Válasz idézéssel
2014-07-29, 16:49
Üzenet: #3538
Nagyon sokat segítettél Köszönöm. Smile

Biztos jövök még mert rengeteg kérdésem lenne ha megengeded.
Köszönöm Smile
Válasz idézéssel
2014-07-29, 20:26
Üzenet: #3539
Persze ! Mondom azért vagyunk ,hogy segítsük egymást Big Grin Nem probléma! Smile
Válasz idézéssel
2014-08-25, 15:56
Üzenet: #3540
Sziasztok! Valaki nem tudja hogy az FL Studio felismeri-e alapból vagy úgy egyáltalán az "Alesis Q49" (nem "QX" csak "Q") usb-s midi billentyűzetet?

gyártói link: http://alesis.com/q49
magyar link: http://www.muziker.hu/billentyusok/midi-...is-Q49-KEY
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás