Új válasz 
Segítek
2014-08-26, 17:22
Üzenet: #3541
RE: Segítek
(2014-08-25 15:56)djkissmrt Írta:  Sziasztok! Valaki nem tudja hogy az FL Studio felismeri-e alapból vagy úgy egyáltalán az "Alesis Q49" (nem "QX" csak "Q") usb-s midi billentyűzetet?

gyártói link: http://alesis.com/q49
magyar link: http://www.muziker.hu/billentyusok/midi-...is-Q49-KEY

Szia

Szerintem 99% hogy FL-el is működni fog. Ha jól olvastam Ableton Live is kezeli.
A boltban kérdezz rá hátha fejből ismerik és tudják.
Válasz idézéssel
2014-08-27, 04:58
Üzenet: #3542
(2014-08-25 15:56)djkissmrt Írta:  Sziasztok! Valaki nem tudja hogy az FL Studio felismeri-e alapból vagy úgy egyáltalán az "Alesis Q49" (nem "QX" csak "Q") usb-s midi billentyűzetet?

gyártói link: http://alesis.com/q49
magyar link: http://www.muziker.hu/billentyusok/midi-...is-Q49-KEY

Én is 99%-ra teszem Smile Bedugod, beállítod FL-ben a portot aztán nyomod ezerrel. Most volt nálam egy ezer éves Casio szinti tisztítási célzattal és gond nélkül felismerte, nem lesz gond hidd el.
Válasz idézéssel
2014-08-27, 20:23 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-09-01 - 05:14. Szerkesztette: djkissmrt.)
Üzenet: #3543
Sziasztok! Azt meg lehet csinálni az FL Studio-ban hogy a billentyűzeten való játszás egyszerre több hangszert irányítson valós időben? Pl. van 2 db Nexus más-más hangzásra beállítva és én egy midi-billentyű-játékkal egyszerre akarom hogy szóljon mind a 2 valós időben. Ilyet lehet? Vagy mindig csak 1-et tudok egyszerre megszólaltatni ami éppen be van jelölve?

#módosítás#
Közben megtaláltam hogy Layer-t kell csinálni ami összekapcsolja őket és azt kiválasztani.
Válasz idézéssel
2014-09-13, 02:18
Üzenet: #3544
Sziasztok! Nekem olyan problémám van,hogy nem tudok importálni Nexus 2.2-be semmit.Mi lehet a baj itt a video a problémáról: http://www9.zippyshare.com/v/78954267/file.html
Válasz idézéssel
2014-09-18, 16:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-09-18 - 16:10. Szerkesztette: The Convicted.)
Üzenet: #3545
Itt is gondok akadnak, nem is kicsi.

Lassan már két hete küzdök a gépemmel, egyszerűen nem tudok semmiféle videót, zenét weboldalról meghallgatni, megnézni, mert amikor a videó jelen van a böngészőben vagy pl. Soundcloud, ahol lejátszok egy zenét, akkor az laggolást, eltorzult és csúnyán elnyújtott hangot eredményez számomra, ha bezárom, akkor az esetek 70%-ában utána a helyzet normalizálódik, de előfordul, hogy bizonyos időközönkénti szaggatás még minden jelen van a bezárás után egy ideig, de megszűnik. Először azt gondoltam, hogy a nettel lehet probléma, de amint VDJ-ben be akartam tölteni egy zenét vagy FL-ben zenéket vágdosásra, a VDJ-nél ugyan szintén szaggat a másik zene betöltődéskor, ami lejátszásra kerül, utána megszűnik a probléma, ám az FL-ben pedig egyszerűen csődöt mond a program, nem tölti be a zenét, vágnivaló cuccot, lefagy az egész. Ez a jelenség gyakorlatilag nem akar megszűnni és így nem tudok rendesen dolgozgatni vele, ha éppen van rá időm és ihletem. Érdekesség ebből a szemponból, hogy a gépen található hangok és videók lejátszhatók pl. Winampban, DivX Playerben.

Rengeteg lehetséges megoldáson már átrágtam magamat: használtam CCleaner-t, próbáltam a meghajtókon helyet felszabadítani a lemezkarbantartóval, hátha a kevés hely a gond (valamilyen oknál fogva ekkor mindig leállt a gépem, de más módszerrel lett helyem), vírusirtóval, malwarekeresővel is próbálkoztam, szétszedtem a gépet, a processzor hűtőjéből kiporszívóztam a port, belül is kitisztítottam mindent, de egyszerűen sehol semmi... még a Feladatkezelőben sincs semmi olyan egyértelműen sok procit fogyasztó folyamat, amit ki lehetne lőni, ha van, az általában a Flash Player szokott lenni vagy mondjuk a weblapvédelem az anti-malwarenél, viszont szerintem a probléma nem a Flash-el lehet, mert annak nincs köze a zenék, videók nem netes betöltődéséhez tudtommal, ha pedig a weblapvédelmet kikapcsolom, nem változik semmi sem.

Utánanéztem kicsit a dolgoknak és találtam egy DPC Latency Checker nevű programot, amely a lejátszások során kiugróan magas értékeket, vörös oszlopok sorozatát mutatta nekem. Alatta magyarázatként a jelenségre azt kaptam, hogy néhány driver a gépen "rosszul viselkedik" és audio dropoutokat, akadozásokat okoz és derítsem ki, mi okozza a problémát úgy, hogy egyesével tiltogatom le az eszközöket és indítom újra a gépet és ahol a tiltás után nincs probléma, az lehet a hiba forrása. Viszont ez elég sok ideig tartana, úgyhogy olyan programot kerestem, amivel a problémákat okozó driver nevét is ki lehet deríteni, de az a program sajnos nincs XP-re (mivel még ezt használom).

Ha esetleg valaki tudna valahogyan segíteni, akkor azt megköszönném, mert a tököm kezd tele lenni :/
Válasz idézéssel
2014-09-19, 18:13
Üzenet: #3546
(2014-09-18 16:08)The Convicted Írta:  Itt is gondok akadnak, nem is kicsi.

Ha esetleg valaki tudna valahogyan segíteni, akkor azt megköszönném, mert a tököm kezd tele lenni :/

Szia
konkrét programot nem tudok erre mondani, valahogy be kéne határolni hogy melyik eszköz vagy eszközök drivere csinálja a gondot (csak nincs olyan sok) vagy próbáld azokat frissíteni amiknek köze lehet az audió eszközökhöz.
A legdurvább talán újra telepíteni az XP-ét (javaslom inkább a win7-et) de gondolom nincs energiád végig csinálni.
Válasz idézéssel
2014-09-19, 20:41
Üzenet: #3547
Mostanság a gépből elég sokszor hallottam, hogy a merevlemez működés közben egyszer csak leáll, majd újra felpörög, bár akadozást nem feltétlen okozott a dolog, viszont néha egy idő után a gép is megállt, semmire nem tudtam kattintani, jóformán csak az egeret tudtam mozgatni. Gondoltam kihúzom a merevlemez két hozzá kapcsolódó kábelét és visszadugom, de ennek már az lett az eredménye, hogy újrainduláskor a Windows logó után gyors kék halálos képernyő után újraindult a gép. Próbáltam a másik SATA- és tápkábelt is beledugni, de az eredmény mindig ugyanaz, bármilyen módban is indítanám a gépet, semmi... kezd számomra gyanússá válni, hogy talán ezért sem tudtam a lemezkarbantót se használni.

Gyanítom ennek újratelepítés lesz az eredménye, meg nem ártana egy másik processzort se beszereznem, csak a biztonság kedvéért.
Válasz idézéssel
2014-10-01, 00:03 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-10-01 - 00:05. Szerkesztette: denagygabor.)
Üzenet: #3548
sziasztok!
Fl studio 10es demo verzióját próbálgatom.Felmerült a probléma hogy nemtudok menteni, ehhez mindenképpen regisztálnom vagyis kell egy reg.kulcs?
Esetleg nincsen valamilyen régebbi verzió amihez egyszerűbben hozzá lehet jutni ?
Előre is köszönöm a segítségeteket, Üdv.
Válasz idézéssel
2014-10-01, 02:35 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-10-01 - 02:36. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3549
(2014-09-19 20:41)The Convicted Írta:  Mostanság a gépből elég sokszor hallottam, hogy a merevlemez működés közben egyszer csak leáll, majd újra felpörög, bár akadozást nem feltétlen okozott a dolog ...

Leginkább HDD-t cserélj szerintem Smile

Idézet:sziasztok!
Fl studio 10es demo verzióját próbálgatom.Felmerült a probléma hogy nemtudok menteni, ehhez mindenképpen regisztálnom vagyis kell egy reg.kulcs?
...

Igen, reg kulcsot pedig a hivatalos shopban tudsz beszerezni oly módon, hogy megvásárolod a programot.
Válasz idézéssel
2014-10-02, 15:41
Üzenet: #3550
Sziasztok! ki találkozott már olyan problemával az fl 11-ben, hogy beteszem a mixerbe a dobot és konkrétan melléüt. Big Grin nem jövök rá miért, a master üres, a dob, mivel nincs a mixerben, így nem is effekteztem még és amíg be nem rakom, tökéletes. Amikor beteszem a hangot behúzom a szerkesztőfelületre és nem patokban teszem ki. Ha úgy csinálom, szintén ez a gond. Valaki valamit? Big Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás