Új válasz 
Segítek
2014-12-23, 21:23 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2014-12-23 - 21:25. Szerkesztette: Mpici.)
Üzenet: #3571
RE: Segítek
(2014-12-22 22:07)DNASH Írta:  Üdv.Egy kis segítségre lenne szükségem és remélem egyértelműen fogok fogalmazni.Mikor a patterneket berakom hogy felépítsem a teljes zenét és tegyük fel van az alap ütemben egy véget nem érő effekt és mikor már arról a patternről továbblép a következőre el kellene hallgatni annak az effektnek de mégsem történik ez meg, pedig a következő pattern már nem tartalmazza azt az effektet.Előre is köszönöm.Szép napot!Smile

Szia

Nem vagyok benne biztos hogy teljesen jól értem e azt amit mondasz, ha nem akar elhallgatni akkor a playlistben csinálj egy automata csatornát és ott állítsd be hogy az adott (pattern, vagy effekt) mikor szóljon és mikor nem.
Remélem tudtam segíteni.
Válasz idézéssel
2014-12-29, 17:17
Üzenet: #3572
nagyon szépen köszönöm!így már szuper!Smile
Válasz idézéssel
2014-12-29, 23:23
Üzenet: #3573
Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha külső/belső hangkártya nélkül (csak alaplapi) használom a Fruity-t, és nem használok semmilyen beviteli módszert (kontrollerek, pötyögés a billentyűzeten felvétel közben, hangszer és mikrofon felvétel zenére...stb.) csak egérrel pötyögök, akkor számít nekem valamit, hogy mekkora az ASIO latency-je??
Azért kérdem, mert használat közben az ASIO buffer mérete 512-re van állítva, és így már recseg mint a fene. Viszont ha felhúzom a csúszkát 2028-ra (növelve ezzel a buffer-méretet) nem akad egyáltalán a program és kellemesen fut. Viszont utánaolvasva kiderítettem, hogy ezzel nő a latency is.
Számít ez nekem valamit, romlik a zene minősége, vagy használhatom így is??
üdv
thefullers
Válasz idézéssel
2014-12-30, 17:12
Üzenet: #3574
(2014-12-29 23:23)thefullers Írta:  Hali!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha külső/belső hangkártya nélkül (csak alaplapi) használom a Fruity-t, és nem használok semmilyen beviteli módszert (kontrollerek, pötyögés a billentyűzeten felvétel közben, hangszer és mikrofon felvétel zenére...stb.) csak egérrel pötyögök, akkor számít nekem valamit, hogy mekkora az ASIO latency-je??
Azért kérdem, mert használat közben az ASIO buffer mérete 512-re van állítva, és így már recseg mint a fene. Viszont ha felhúzom a csúszkát 2028-ra (növelve ezzel a buffer-méretet) nem akad egyáltalán a program és kellemesen fut. Viszont utánaolvasva kiderítettem, hogy ezzel nő a latency is.
Számít ez nekem valamit, romlik a zene minősége, vagy használhatom így is??
üdv
thefullers

Tapasztalatom szerint nem, mivel nem "online" zenélsz nincs az a zavaró jelenség hogy késik a hang a bill leütéséhez képest.
Próbálgasd és meglátod hogy megfelel e vagy sem.
Remélem sikerült segítenem.
Válasz idézéssel
2015-01-03, 17:08 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2015-01-03 - 17:13. Szerkesztette: köbüki.)
Üzenet: #3575
Kiváló minőségű (hifi / audiofil) zenehallgatásra és hobbi zeneszerzésre (Fruity Loops) keresek hangkártyát.
Hangkártya elvárásaim, legyen :
új, dsp kártya, saját asio driver-rel és sztereó (5.1, 6.1 NEM kell)
50-60 ezer Ft max.
A lényeg, hogy ne késsen, ne csússzon a hang, és kitűnő hangzása legyen!
Számítógépem :
alaplap : ASUS P8H77-V
processzor : QuadCore Intel Core i5-3330, 3000 MHz
memória : 2 darab Corsair 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
SSD : KINGSTON SVP200S37A120G ATA Device (120 GB, SATA-III)
Op. rendszer : Win7/64 bit

A zeneszerzés kelléke csak egy midi billentyűzet, semmi több, nem is akarom semmivel bővíteni (sem mikrofon, keverő, stb...).
Ezt az erősítőt és hangfalat kötném rá (még nincsenek meg, de ilyen, vagy hasonló "kaliberű" lesz):

Denon PMA-720AE sztereó erősítő,
Dali Zensor 5 hi-fi álló hangsugárzó.

Az EMU1212M jó választás volna? (a win7-et nem támogatja!)
Ti milyen hangkártyát használtok?
Válasz idézéssel
2015-01-05, 18:33
Üzenet: #3576
Sziasztok

Engem már fiatal korom óta érdekelnek az elektronikus zenék. Most meg már kb olyan szinten vagyok, hogy az ideg megöl engem, ha egy jó zenének nem tudom a cimét.

A FL Studio DEMO verzióját letöltöttem erről az oldalról csak egy a baj....nagyon sok dolog van a programban amit nem értek. Emiatt szeretném felvenni a kapcsolatot egy olyan személlyel, aki ezen dolgokkal nagyon tisztában van és már nem 1-2 zenén van tul (Ő lenne a mentorom Smile)

Szerintem, ha magyar lenne a program és nem angol....akkor se értenék belőle egy kukkot se. Folyamatosan olvasom a fórumot, nézem a tutorial videokat, de azért mégis csak jobb lenne, ha lenne egy olyan személy, aki segit nekem és beszélgethetnék vele, akár minden nap erről.

Kitartásom van elég sok, tehát nem fogom egy könnyen feladni. A célom, pedig az, hogy jó zenéket készítsek!

Előre is köszönöm a hozzászólásom elolvasását és várom az esetleges válaszokat!
Válasz idézéssel
2015-01-06, 06:57
Üzenet: #3577
(2015-01-05 18:33)Árcsi Írta:  Sziasztok

Engem már fiatal korom óta érdekelnek az elektronikus zenék. Most meg már kb olyan szinten vagyok, hogy az ideg megöl engem, ha egy jó zenének nem tudom a cimét.

A FL Studio DEMO verzióját letöltöttem erről az oldalról csak egy a baj....nagyon sok dolog van a programban amit nem értek. Emiatt szeretném felvenni a kapcsolatot egy olyan személlyel, aki ezen dolgokkal nagyon tisztában van és már nem 1-2 zenén van tul (Ő lenne a mentorom Smile)

Szerintem, ha magyar lenne a program és nem angol....akkor se értenék belőle egy kukkot se. Folyamatosan olvasom a fórumot, nézem a tutorial videokat, de azért mégis csak jobb lenne, ha lenne egy olyan személy, aki segit nekem és beszélgethetnék vele, akár minden nap erről.

Kitartásom van elég sok, tehát nem fogom egy könnyen feladni. A célom, pedig az, hogy jó zenéket készítsek!

Előre is köszönöm a hozzászólásom elolvasását és várom az esetleges válaszokat!

Szia

Szerintem csináld fordítva, szülessen meg az ötlet és kezd el megvalósítani, majd ha elakadsz a megvalósításban akkor keress a fórumon vagy kérdezz bátran, tuti van a programban egy két olyan dolog amit még itt sem ismer mindenki, illetve egy egy problémára több megoldás van.
A lényeg hogy ne add fel, és lesz sok jó zenéd.
Légy üdvözölve, és írj a bemutatkozó topicba is.
Válasz idézéssel
2015-01-06, 14:54
Üzenet: #3578
Szia Mpici

Egyedül is szivesen belefogtam volna a dolgokba, ugy ahogy te is mondod, de nincs elég bátorságom hozzá.

A bátorság alatt itt értsük azt, hogy 0 angol tudással, mindent össze vissza nyomkodnék (mivel ki kell tapasztalnom a dolgokat) és tételezzük fel elállitok valamit véletlenül, akkor megmarom magam Big Grin

De én is ugy látom ideje a tettek mezejére lépni. Elötte megteszem a bemutatkozásomat.

Köszönöm, hogy erre is felhivtad a figyelmemet Big Grin

Üdvözlettel: Árcsi
Válasz idézéssel
2015-01-07, 00:55 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2015-01-07 - 00:55. Szerkesztette: IEm.)
Üzenet: #3579
(2015-01-06 14:54)Árcsi Írta:  Szia Mpici

Egyedül is szivesen belefogtam volna a dolgokba, ugy ahogy te is mondod, de nincs elég bátorságom hozzá....

Üdvözlettel: Árcsi

Nyomkorássz nyugodtan, nagy baj nem lesz hidd el Smile Sokan akkor kezdtünk FL-el foglalkozni mikor még magyar fórum nem volt egy darab sem. Egyébként nagy angol tudás nem kell, vagy nincsen magyar megfelelője. A pluginek, potik stb feliratai meg mindenhol ugyanazok, ha van amit nem értesz megtalálod 100000 helyen mi a jelentésük.
Válasz idézéssel
2015-01-08, 17:56
Üzenet: #3580
Köszönöm szépen a sok bátoritást! A munkálatokat elkezdtem Big Grin
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás