Új válasz 
Sziasztok!
2014-01-19, 18:16
Üzenet: #1
Sziasztok!
Halihó! Már elég régóta zenélgetek és csak mostanában találtam ezt a fórumot. Hasznos lesz tapasztalatot cserélni a többi FL-es mókussal. Van egy Roland SH-201-em amit jókedvvel tekergetek nap mint nap, szívesen segítek a masinával kapcsolatban bárkinek, megoszthatjuk a saját presetjeinket, stb.

Leginkább trance vonalon mozgok, hogy tudjatok pontosabban hova tenni a palettán itt egy mai demó:

Válasz idézéssel
2014-01-19, 20:02
Üzenet: #2
RE: Sziasztok!
Üdvözlet nálunk hasznos kapcsolatokat kívánok neked és sok jó tapasztalatot.Smile
Válasz idézéssel
2014-01-21, 20:42
Üzenet: #3
(2014-01-19 18:16)rcs2003 Írta:  Halihó! Már elég régóta zenélgetek és csak mostanában találtam ezt a fórumot. Hasznos lesz tapasztalatot cserélni a többi FL-es mókussal. Van egy Roland SH-201-em amit jókedvvel tekergetek nap mint nap, szívesen segítek a masinával kapcsolatban bárkinek, megoszthatjuk a saját presetjeinket, stb.

Leginkább trance vonalon mozgok, hogy tudjatok pontosabban hova tenni a palettán itt egy mai demó:

Szervusz!

FL Studio + SH-201 + trance = te vagy az én emberem! Big Grin Nekem is tervbe van egy ilyen masina, miután összeraktam egy megfelelő munkaállomást hozzá. Milyen a tapasztalatod az SH-201-el? Jól lehet használni pl FL Studioval?
Válasz idézéssel
2014-01-30, 15:44
Üzenet: #4
Hali! Csupa jó tapasztalatom van vele, igazán egyszerűen beépül hála az usb interfésznek. Egy-két negatív apróságot azért érdemes megemlíteni.
Ugyan jól szól, kövér hangja van, általában erősen meg kell EQ-zni hogy be tudjon feküdni a mixbe. Hangkártyaként nem szeretem használni mert ha DAWból irányítom nem csak az effektezett hang hanem a saját nyerse is jön a kimeneten. Mindezzel semmi probléma ha módosítás nélkül akarod a zenébe illeszteni. A szűrője borzalmasan lépcsőzetes. Minél magasabb a rezonancia annál jobban hallod a lépéseket. Szóval a szép finom lassú cutoff-kitekerésel bajban leszel a végén. Smile Pattanós, kattanós, "pöppenős" indítású hangokat képtelenség kitekerni belőle, szerintem a filter adsr lineáris és ezért... ugyanez igaz az amp adsr-re is. Ha éles vékony "vírusos" hangokat szeretnél minél kevesebb utólagosd EQ és effekt nélkül, akkor lehet hogy másfelé kell nézgelődnöd.Nerég összehasonlítottam haverom JP-8000 szintijével és elég hasonlóan szólnak, de mégis más karakter. Kicsit "analógos" kövéres. Viszont több lehetőséget rejthet mint a jp8000 mert sokkal rugalmasabban lehet hangokat kitekerni vele. Pl. mindkét oszcillátor lehet supersaw, mindkét lfo-t ugyanazokhoz a paraméterekhez lehet hozzárendelni egymástól függetlenül, stb.

A feltöltött zenémben a supersaw lead, és a vastag HP-s hangok az sh 201-ből szólnak.
Válasz idézéssel
2014-01-30, 18:10
Üzenet: #5
Légy üdvözölve! Remélem sok jó trance zenét teszel majd fel a fórumra. A demó tetszik, csak így tovább!
Wink
Válasz idézéssel
2014-01-31, 22:07
Üzenet: #6
(2014-01-30 15:44)rcs2003 Írta:  Hali! Csupa jó tapasztalatom van vele, igazán egyszerűen beépül hála az usb interfésznek. Egy-két negatív apróságot azért érdemes megemlíteni.
Ugyan jól szól, kövér hangja van, általában erősen meg kell EQ-zni hogy be tudjon feküdni a mixbe. Hangkártyaként nem szeretem használni mert ha DAWból irányítom nem csak az effektezett hang hanem a saját nyerse is jön a kimeneten. Mindezzel semmi probléma ha módosítás nélkül akarod a zenébe illeszteni. A szűrője borzalmasan lépcsőzetes. Minél magasabb a rezonancia annál jobban hallod a lépéseket. Szóval a szép finom lassú cutoff-kitekerésel bajban leszel a végén. Smile Pattanós, kattanós, "pöppenős" indítású hangokat képtelenség kitekerni belőle, szerintem a filter adsr lineáris és ezért... ugyanez igaz az amp adsr-re is. Ha éles vékony "vírusos" hangokat szeretnél minél kevesebb utólagosd EQ és effekt nélkül, akkor lehet hogy másfelé kell nézgelődnöd.Nerég összehasonlítottam haverom JP-8000 szintijével és elég hasonlóan szólnak, de mégis más karakter. Kicsit "analógos" kövéres. Viszont több lehetőséget rejthet mint a jp8000 mert sokkal rugalmasabban lehet hangokat kitekerni vele. Pl. mindkét oszcillátor lehet supersaw, mindkét lfo-t ugyanazokhoz a paraméterekhez lehet hozzárendelni egymástól függetlenül, stb.

A feltöltött zenémben a supersaw lead, és a vastag HP-s hangok az sh 201-ből szólnak.

Köszönöm a választ! Akkor elgondolkodok még, hogy egy Access Virust szerezzek-e be Smile. Persze van rá időm, mert nem idénre tervezem Smile.
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás