Új válasz 
Zenéim
2010-03-30, 10:31 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-03-30 - 10:34. Szerkesztette: Tomiieka.)
Üzenet: #41
RE: House Stílus
kisebb javitásokat \ bővitéseket eszközöltem a Zsuzsis zenén , szerintem így még pergőbb lett Big Grin

Cserháti Zsuzsa - Édes kisfiam (tomiieka Hard Trance remix 1.1)

Vsti : - Vanguard
- fl keys
- vengeance minták
Válasz idézéssel
2010-11-02, 10:20 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-11-02 - 10:20. Szerkesztette: Tomiieka.)
Üzenet: #42
csináltam egy techno live track-et . Fl studio és egy numark total controll segítségével . hallgasd meg ...
Válasz idézéssel
2010-11-03, 07:57
Üzenet: #43
Storboscope odabasz jól szól nálam.Lehetne hosszabbSmile
Válasz idézéssel
2011-02-26, 22:37 (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2011-02-26 - 22:41. Szerkesztette: Tomiieka.)
Üzenet: #44
Music Zenéim
Mivel van egy régebbi téma aminek a neve house stílus , s azóta egy kissé másmilyen műfajban zenélek, ezért hoztam létre ezt ...
Remélem az újabb zenéim is befogadó fülekre találnak ...
Íme itt van két új zene amik nagyzenekari művekhez akarnak apellálni :

http://www.looperman.com/player.php?tid=96814

http://www.looperman.com/player.php?tid=97519
Válasz idézéssel
2011-02-27, 02:40
Üzenet: #45
RE: Zenéim
Attól, hogy több stílusban alkotsz, egy topicban is megférnek. Sőt, meg is kell férniük! Tehát ezt a pár soros irományt helyezd át oda. Többen is alkottak már más stílusokban is és elfért. Aztán nevezd át akkor azt a topicot is.
Válasz idézéssel
2011-02-27, 06:03
Üzenet: #46
OFF: Megtörtént!
Válasz idézéssel
2011-02-27, 09:29
Üzenet: #47
Kösz hogy összefűztétek a régi témával , én nem jöttem rá hogy hogyan kell átnevezni ...
Válasz idézéssel
2011-02-27, 09:43
Üzenet: #48
Hát ha nem csak próbálkozól hanem komolyan is gondolód, hogy egy kicsit más műfajt is ki próbálsz és főleg a nagyzenekarira esett a választásód akkor kösd föl a nadrágot, mert a második munkádra még csak rá lehet húzni ezt a jellemzőt, de az első az necces.Big Grin A helyzet az, hogy azért mert klasszikusabb hangokat használsz attól még nem lesz olyan a zenéd. Akusztikus gitárral is lehet klasszikus zenét alkotni. A lényeg a zene szerkezetében rejlik. Az első tételednél van négy akkordód ugyanaz a dallamod csak más hangszínnel és tipikus könyűzenei szerkezeted végig. Hiányzik a változatosság (transzportálás más hangnembe) a dallam variáció, tehát ezekre nagyon figyelj ha ezt a stílust komolyabban gondolód.

Amúgy az elkézelések nem lennének rosszak csak a ZENÉDBŐL kiindulva az elméleti információ hiányát érzékelem. De egy kis oda figyeléssel és utána olvasással szerintem ennél sokkal jobbat is ki tudsz hozzni ebből.

És még egy jó tanács. Nagyzenekari műveknél soha nem használunk ilyen sok zengetést(reverbet). Ha hallasz is ilyet klasszikus lemezeken az csak azért van mert nem stúdióba rögzitették a felvételt hanem helyszínen, monjuk templomban vagy auditóriumban ahol a természetes zengés meg van. De az sem szokott ilyen úszós lenni. Ez a megoldás csak Vangelises és ehhez hasonló stílusokban létezik. Úgyhogy ha te kimondottan szinfónikus zene felé orientálódsz a későbiekben ez hagyd el.Big Grin
Válasz idézéssel
2011-02-27, 11:10
Üzenet: #49
kösz a jó tanácsot , igazad van a zengető túl sok , ezen túl finomabban használom , eddigi zenéim nem igazán akusztikus jellegűek voltak , inkább az elektronikus muzsikák érdekeltek , de már unom őket nagyon így elkezdtem kisérletezni , tehát ne vegyétek készpénznek a próbálkozásaimat a szimfónikus zenéim által . Most kezdtem el használni egy normális Pc- t , tehát nem laptopon hanem asztali gépem van aminek a Nexus legütősebb hangjai sem kottyannak meg , így úgymond megittasodtam a a nexus feeling - jétől , s úgy éreztem hogy elég a 4/4 adta ütésekből , inkább valami komolyabb összetételű zenéken szeretnék dolgozni . Mivel a mai VSTi-k már igen jól modellezik a valóságos hangszereket , ezért esett a választásom a nagyzenekari zenére , mivel itthon a gép előtt is lehet élethű orchestralt alkotni . Tudom hogy a komolyzenének sok színezete , sok témája és rengeteg elméleti összetevője van . Mivel nem vagyok még jártas a hangszerelésben és a dallamok is csak úgy improvizatív módon jönnek a kezemből, így még sok idő kell mire valami minőségit alkotom majd . Ha egyáltalán fogok tudni valami szépet alkotni . ...

Nagyon szépen köszönöm a felvilágositásodat !!!
Válasz idézéssel
2011-02-27, 12:56
Üzenet: #50
Szerintem nem sok a reverb (Haliday már tudja, hogy reverb-őrült vagyok... Big Grin).
Figyeld, itt sincs kevés:

Első próbálkozásoknak nem rosszak tényleg, jól áll neked ez a hangulatvilág; van benned kurázsi! Hajrá!!! Smile
És örülök hogy visszatértél! Smile
Válasz idézéssel
Új válasz 

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás