Sony Sound Forge
2010-02-11, 11:13,
Üzenet: #1
Sony Sound Forge
Közkedvelt és közismert hangvágó program a Sony-tól.
Válasz idézéssel
2010-02-11, 11:44,
Üzenet: #2
Information  Sony Sound Forge
[Kép: Sony-Sound_Forge-10-Box.jpg]

A Sony Sound Forge szoftvere egy professzionális media tool az audió adatok optimalizálásához.
Elvégezhető vele minden amire csak szükség lehet, ezt az eszközt használva készíthetsz stereo vagy többcsatornás audio file-t is. Rengeteg eszköz és effect áll rendelkezésre. A rendszer felhasználható audió anyagok hatékony elemzésére, rögzítésére és szerkesztésére, régebbi felvételek digitalizálására és felújítására, akusztikai környezetek modellezésére, multimédiás anyagok hanganyagainak tervezésére és sokszorosításra alkalmas CD-k készítésére.
A 90-es évek eleje óta a Sound Forge a legismertebb audió editor tool, amivel profik és kezdők is dolgozhatnak. A digitális hangmérnöki rendszer tartalmaz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy a nyers audió anyagból gyorsan elkészíthető legyen a kész anyag.
Széleskörű tudásának köszönhetően az eszköz professzionális munkákhoz is kiváló, de emellett az kezdő felhasználók is el tudnak vele boldogulni.

- Multichannel zenesszerkesztés és processzálás
- Multichannel hangfelvétel
- Drag-and-drop szerkesztés a csatornák között
- Hardware kivezérlésmérő gain szabályzással
- Fázis és mono-kompatibilitás kijelző
- Új wet/dry mix és crossfade lehetőségek az effektekhez
- Channel Converter eszköz a sokcsatornás fájlokhoz
- Multichannel kompatibilis Spectrum analizátor
- Fejlesztett kezelőfelület és egyéni színbeállítások
- Multichannel Windows Media fájl támogatás
- 5.1 Dolby Digital AC-3 export (Studio plug-in)
- Gracenote MusicID technológia
- QuickTime és MPEG-1 & 2 importálás
- Magában foglalja a Noise Reduction 2.0 plugin-t
- Jár hozzá a Mastering Effects Bundle powered by iZotope zeneszerkesztő plugin csomag

Az újdonságok a 10-es verzióban: az event-alapú editálás, DAO CD írás, belerakták az iZotope 64 bites mintavételezés konverzióját + kapott MBIT+ dither-t és mastering processzorokat, Zplane élastique Pro timestreth/pitch shift plugin-t, képes Gigasampler .GIG, SoundFont .SF2 és .DLS fájlok kezelésére és a layout sokkal jobban testreszabható.

Rendszerkövetelmények:
- Microsoft Windows XP (SP2 or later), Windows Vista (SP2 or later), Windows 7
- 1 GHz processor
- 350 MB hard-disk space for program installation
- 512 MB RAM
- Windows-compatible sound card
- DVD-ROM drive (for installation)

Hivatalos weboldal:
http://www.sonycreativesoftware.com/soundforge

Kezelési útmutató:
http://hu.diplodocs.com/hasznalati-utmut...RGE%208-_P

Videó:
http://www.youtube.com/watch?v=4alkRwxIYB4
Válasz idézéssel
2010-02-11, 15:43,
Üzenet: #3
RE: Sony Sound Forge
Tegnap raktam fel az újat, mindig is szerettem, masterelni mindig ezzel szoktam, ill. konvertálgatni wav-mp3, stb. Sztem nagyon kezelőbarát és egyértelmű felület. Nekem a legjobb.

gyurmak
Válasz idézéssel
2010-02-11, 15:49,
Üzenet: #4
Kb. a 4.5-ös verziónál vesztettem el a fonalat a Sound Forge-nál, akkoriban tértem át Cool Edit Pro-ra, és nemrég az Auditionra.
A Noise Reduction újdonság már akkor benne volt a Cool-ban, hát nem tudom...
Válasz idézéssel
2010-03-10, 16:10,
Üzenet: #5
Korai Soundforge-ra hajazó ingyenes progi (még telepíteni sem kell), VST-ket is kezel, tök egyszerű, mindenkinek ajánlom:
Wavosaur
Válasz idézéssel
2010-04-02, 18:02, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-04-02, 18:03 - {2}. Szerkesztette: ania.)
Üzenet: #6
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.. Letöltöttem a 9.0-ás próbaverziót, de teljesen kezdő létemre fogalmam sincs mit csináljak vele.. Már régebben is próbálkoztam, de akkor se jutottam sokra.. Igazából nem akarok túl sokat szerkesztgetni, meg összevágni, hanem vannak videofelvételeim, amelyek elég rossz minőségűek hangilag és régebben ezt a programot javasolták, hogy ezzel "normalizáljam a hangsávot". Koncertfelvételekről lenne szó. Na most akkor hogyan is kezdjek neki? :S [Amúgy angol verziót töltöttem le]
Zárójelben még az a problémám, hogy ha megnyitom a programban a videót és elkezdek próbálkozni a hangszerkesztéssel nem hallom amit csinálok.. Ha az indítás ikonjára kattintok csak a videót játssza le hang nélkül..
Szóval.. tényleg rászorulnék egy "kis" segítségre.. Smile Előre is köszi!
Válasz idézéssel
2010-11-02, 13:50, (Üzenet szerkesztésének időpontja: 2010-11-02, 13:50 - {2}. Szerkesztette: misike27.)
Üzenet: #7
Én szeretem a Sound Forge-et is meg az acid-ot. Szerintem az utóbbi a sávok összerakására tökéletesen alkalmas.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás