Múlt/jelen
2010-02-19, 08:40,
Üzenet: #1
Music  Múlt/jelen
Sziasztok ...
Kb 1996 óta zenélek számítógépen . Már kicsi gyerekkoromban is érdekelt a zene világa . (emlékszem még pici gyerek voltam amikor anyumék elmentek valahova otthonról és egyedűl maradva betoltam a magnóba a rock and roll karácsonyt és elkezdtem rá dobolni a fazekakból és fedőkből álló dobkészletemmel ) . Eleinte szintetizátorokat kértem karácsonyra , később C64 et programoztam hogy valami értelmes dallamot produkáljon . Az Amiga 500 igazi megváltás volt a Sound Tracker 4 sávos trackerével amihez rentgeteg 12 floppy hangminta állt a rendelkezésemre Big Grin . Szép idők... Shy
Aztán 1998 ban p1 es pc- n Modplug tracker-rel folytattam a hobbimat, később 2004 - ben pedig az fl studioban megtaláltam az álmaimnak netovábját , itt már mindent lehetett állítani ,programozni , igazi gyöngyszem volt a szememben ez a a progi , azóta is maradtam ennél a márkánál és meg vagyok elégedve a tudásával . Mindeközben gitároztam , szintetizátoroztam , sok zeneelméletet tanultam , s rengeteg zenetechnikai dologra magam jöttem rá . Pl az fl studiohoz egyetlen tutorialt sem olvastam , minden részletet kikisérleteztem annak ideén hogy mire való , mit változtat . Sokat foglalkoztam a reverbekkel , dinamikai vst- kel , chorus - okkal , Sytrus programozással , stb ... S még mindig vannak új dolgok a amiket nem fedeztem fel ... Big Grin
Zene stílusom igencsak alternatív , Komolyzenét szeretek legfőképpen hallgatni , de house-t csinálok legszívesebben , vagy tech houset esetleg trance-t .
Nos ez lett volna a zenei pályafutásom ...
Bár azt látom hogy rengeteget tanultam a digitális zenélésről , kamatoztatni még sem tudom , de hobby-nak nagyon jó , s szeretem is ...
Válasz idézéssel
2010-02-19, 08:45,
Üzenet: #2
RE: Múlt/jelen
köszi bőséges bemutatkozástSmile
a segitek topikban tudsz segiteni kevesbe tapasztalt tarsaidnak, ha ugy erzed, mindig elkelne egy uj nezopontBig Grin
Válasz idézéssel
2010-02-19, 08:47,
Üzenet: #3
Igen sok a múltbéli hasonlóság köztünk...
Az Impulse Tracker kimaradt? Nem tudod, mit vesztettél! Big Grin
A komolyzenéból rengeteg isnpirációt lehet meríteni...
Kíváncsian várom a zenéidet!
Üdvözlet a fórumon!
Válasz idézéssel
2010-02-19, 09:04,
Üzenet: #4
Természetesen ránézek a topikra , ha tudok segíteg , egyébként örülök hogy végre találtam egy magyar oldalt ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat és ugyanígy gyűjteni is lehet azokat .
Válasz idézéssel
2010-02-19, 10:12,
Üzenet: #5
Üdv köztünk!

Tartalmas bemutatkozó volt ez is! Köszönjük! Elég tapasztalt róka lehetsz már és elvben így a legjobb megtanulni, ahogyan tetted. Sajnos nekem nem sok időm jutott a tanulásra, így igen hamar kerestem segítséget és akkor találtam e remek fórumra. Jó olvasgatást, zenélést és tapasztalatgyűjtést a továbbiakban is!
Válasz idézéssel
2010-02-19, 10:19,
Üzenet: #6
Üdv!
A fazekakon dobolás nekem is megvolt Smile de anyámék annyira utálták, hogy több zsebpénzt kaptam hogy megtudjam venni az első dobfelszerelésem Smile jó forumozást!
Válasz idézéssel
2010-02-19, 10:43,
Üzenet: #7
Hat mit mondjak..en 1996-ban szuletem te meg akor mar zeneltel...durvaTongue
Udv kosztunk!
Válasz idézéssel
2010-02-19, 11:42,
Üzenet: #8
(2010-02-19, 08:47)zebaoth Írta: Igen sok a múltbéli hasonlóság köztünk...
Az Impulse Tracker kimaradt? Nem tudod, mit vesztettél! Big Grin
A komolyzenéból rengeteg isnpirációt lehet meríteni...
Kíváncsian várom a zenéidet!
Üdvözlet a fórumon!
Impulse tracker kimaradt , de szépek is voltak a trackeres idők , az a varázs sajnos már elmullot amit akoriban éreztem a zeneszerkeztés iránt Angel
Válasz idézéssel
2010-02-19, 12:36,
Üzenet: #9
OMG...96 óta?Smileakk én még botorkáltam.Big Grin de a fedős-fazekas dolog nálam is volt, otthon véletlenül pár pohár is kárát lelte a fakanál miattSmile

terjedelmes felkonf, bár a C64 már elég régen lehetett, már biztos idős vagy.Smile üdv nálunk!
Válasz idézéssel
2010-02-19, 14:59,
Üzenet: #10
látom te is az alapoktol indultál el!(c64,amiga)jo forumozást!Big Grin
Válasz idézéssel

Hasonló témák...
Téma: Szerző Válaszok: Megtekintések: Utolsó üzenet
Wink Nightmare, jelen Nightmare 16 3,988 2010-03-03, 05:29
Utolsó üzenet: Kisjunior

Fórumra ugrás:

KapcsolatFL Studio HungaryVissza a lap tetejéreVissza a tartalomhozMobile VersionRSS Hírforrás